А1 Македонија (VIP)

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Дали на некој друг му стигна двојно поголема сметка?
Во детален преглед видов дека ми се наплатени 2 пакета: и вип и а1.
Дали воопшто вреди да одам да се расправам?
Минатиот пат кога прашав дали треба нешто да се менува, ми рекоа само име на пакет ќе се смени и ништо друго, а сега мене ми е додаден втор пакет.

Едит: сега видов дека 3 пати ми е наплатено, еднаш за а1 898 ден. и два пати 799 за вип...
Одма да пишеш на порака на мреживе, врти на телефон или у салон!
Мене сакаа лопованава да ме украде 2500 за КА-модул, па се отерав кај не треба.
А тебе дупло поголема сметка одма објасни се, не им плаќај дур не корегираат. А мораат.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
403
Поени од реакции
160
Дали ви работи апликацијата мојот а1 ,мене не сака да ме најави
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Тоа со повторно најавување одново на Андроид апликацијата веќе ми е преку глава, неделно по 3 пати ми ги губи сетинзите и пин и фингерпринт, денес не им работеше мојА1 па им пишав, ми рекоја имаат проблеми ќе се среди
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
Во пакет (нео М на пример) со 3 мобилни броеви, дали ако секој број инсталира мојот А1, секој од нив добива по 10 ГБ интернет?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Во пакет (нео М на пример) со 3 мобилни броеви, дали ако секој број инсталира мојот А1, секој од нив добива по 10 ГБ интернет?
Да, за секој поединечен број што ќе се најави, добива 10 гига.
Но, тоа е до крајот на месецов ако се најавиш со секој различен број. И да, 30 дена трае гратис нетот, потоа си ги имаш регуларно количините на интернет за секој број поединечно.
 
Член од
2 октомври 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo
Momentalno sum na vip postpejd so istecen dogovor
Ocekuvav deka vip ke dadat nekoja dobra ponuda so rebrediranjeto megutoa ovoj duopol e resen da si igra majtap so nas i da prodolzat da ne lazat so 10 i 15 GB internet za 800 den
Samo ke vi ja posocam ponudata na vodafone romania so neogranicen 4g internet za 14 evra i neogranicen 5g internet za 17 evra
Taka da planiram da se prefrlam na lycamobile i da komuniciram preku viber so internet paketite od 2GB i 5 GB za 130 i 250 den mesecno
Ima li uste nekoj na koj mu e dojden pametot kako na mene i ima li nekoj iskustvo so prefrluvanje na lycamobile
Автоматски споено мислење:


ponudata na vodafone romania
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Знае некој како оди ова со Неон тарифата? Вика се активира онлајн а мене дури беа Вип, ми рекоја дека промена на тарифен модел, можна е исклучиво во салон. Има некој активирано вака онлајн? Пошто има добри попусти на телефони.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom