А1 Македонија (VIP)

Член од
24 април 2008
Мислења
10.500
Поени од реакции
11.566
Вреди ли дигиталната тв на Телекабел да се замени со Вип?
Темава е за мобилните телекомуникациски услуги на Вип, а не за телевизиските услуги на Вип.

Но сепак, одговорот на твоето прашање е: не, дефинитивно не вреди.

Можеби порано вредеше, но сега кога и Телекабел ги додаде каналите од Балканскиот пакет, повеќе не вреди.

Со Телекабел добиваш аналогна и дигитална кабелска телевизија со основна претплата од 450 денари месечно, до максимум 5 (ПЕТ) телевизори, без никаков обврзувачки договор.

Со Вип од друга страна, добиваш речиси непостоечка аналогна ТВ понуда, бидејќи Вип ги укина речиси сите аналогни ТВ канали, со исклучок на македонските аналогни ТВ канали и по некој српски канал и по некој рамковнистички канал.

Првиот пакет за дигитална телевизија на Вип е` за 1 (ЕДЕН) телевизор, додека за секој нареден телевизор се плаќа дополнителна месечна претплата, а сите останати пакети се за 2 (ДВА) телевизора, додека за секој нареден телевизор се плаќа дополнителна месечна претплата.

Дигиталната телевизија на Вип е кодирана и се` што ќе снимиш ќе можеш да го гледаш само преку дигиталниот кабелски рисивер од Вип, или само на телевизорот на кој ги имаш снимено дигиталните ТВ содржини, додека дигиталната телевизија на Телекабел не е кодирана и се` што ќе снимиш ќе можеш да го гледаш кога и каде сакаш - на друг телевизор, на компјутер, на мобилен телефон, на таблет компјутер и така натаму.

Така да, освен ако очајнички сакаш да ги гледаш HBO каналите, не гледам друга причина зошто би се префрлил на Вип, откако ги укинаа Discovery каналите и ЕуроСпорт каналите почнаа да губат секаков контакт со корисниците и со реалноста.
 
K

kicodarker

Гостин
Значи кај VIP да не кликаме retry / try again :pos:
Абе стварно е, јас преку апликацијата префрлав 100тче што стана 200 денари. Кликаш префрли, нема реакција никаква, си викаш ај не работи пак кликаш и гледаш 2 пати префрлено.Кај вип трпение само.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Decki iam pateticni brzini na 4g i 3g mreza na vip, dali e mozno da e do frekfenciite na telefonot, xiaomi mi note 3 Screenshot_2018-10-06-15-55-35-793_org.zwanoo.android.speedtest.png Screenshot_2018-10-06-15-55-44-501_com.android.chrome.png
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Decki iam pateticni brzini na 4g i 3g mreza na vip, dali e mozno da e do frekfenciite na telefonot, xiaomi mi note 3 Прегледај го приврзокот 197750 Прегледај го приврзокот 197751
Ако си во затворена просторија, можно е многу работи да ти влијаат...
Јас во дома околу 10на Мбпс во еднава соба ми крева... Надвор иде и но 100че.
Ѕидови, електрични уреди, ви-фи, итн итн влијаат за ваква работа. Башка базната станица колку е одалечена и колку е оптоварена.
Не мислам дека е до телефонот, туку до другиве фактори.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Ако си во затворена просторија, можно е многу работи да ти влијаат...
Јас во дома околу 10на Мбпс во еднава соба ми крева... Надвор иде и но 100че.
Ѕидови, електрични уреди, ви-фи, итн итн влијаат за ваква работа. Башка базната станица колку е одалечена и колку е оптоварена.
Не мислам дека е до телефонот, туку до другиве фактори.
I vnatre i nadvor isto e sekogas
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
I vnatre i nadvor isto e sekogas
Неамаш Банд 20, 800Мхц, многу битна френкфенција, пониските френкфенции овозможуваат подобра покриеност и пробивање на физички објекти.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Дечки да прашам,ќе имаат ли Vip нешто попуст на телефони за Black Friday?
Не е за мене,за еден другар е сака да купи Xiaomi Redmi Note 5,он има 5k субвенции,па ми можел да го земе за 5k (бидејки како што знам е околку 10k) но сепак,ме праша он дали ќе има попуст за black friday,и ако има,дали ќе има за телефони,особено за тој,за да може да го земе за уште поевтино.
(Иначе глупо што Mi Note 3 е downgrade од Mi Note 2)
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Дечки да прашам,ќе имаат ли Vip нешто попуст на телефони за Black Friday?
Не е за мене,за еден другар е сака да купи Xiaomi Redmi Note 5,он има 5k субвенции,па ми можел да го земе за 5k (бидејки како што знам е околку 10k) но сепак,ме праша он дали ќе има попуст за black friday,и ако има,дали ќе има за телефони,особено за тој,за да може да го земе за уште поевтино.
(Иначе глупо што Mi Note 3 е downgrade од Mi Note 2)
Redmi Note 5 го немаат во вип како што знам.
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Член од
16 јануари 2018
Мислења
197
Поени од реакции
51
1tv i pink plus i pink reality a da gi stavat site pink kanali nema da gi stavat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom