А1 Македонија (VIP)

GoranX

Евреин
Член од
16 септември 2011
Мислења
66
Поени од реакции
9
роденденската 666, лг спирит имам горе ми дава 4г ама зашто е волку споро ?
taa tarifa nema 4g brzina, ogranicen si, treba da ja smenis na specijal ili da aktiviras paket "Vip Surf Speed
интернет пакет 3GB, целосна 4G брзина"
ova vo paketov CELOSNA BRZINA znaci nesto, zatoa jas imam Advanced na koja pisuva "5GB со 4G брзина" ti vo taja tarifa od pred 3 godini nemas 4g brzina
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
^ Како нема 4Г? На роденденската 666 сум и јас и си има 4Г брзина..

Sent from my Note 3 [SM-N9005] using Tapatalk
 
Член од
10 април 2014
Мислења
17
Поени од реакции
0
Na 666 tarifa,za obnovuvanje na dogovor mi davaat smesni telefoni.nemaat nikakva ponuda,ke pocekame uste dva meseci i kraj so vip.
 

GoranX

Евреин
Член од
16 септември 2011
Мислења
66
Поени од реакции
9
Na 666 tarifa,za obnovuvanje na dogovor mi davaat smesni telefoni.nemaat nikakva ponuda,ke pocekame uste dva meseci i kraj so vip.
Zemi si samsung s7 ima, ne se ic za smeenje go gledav jas izlozen mu e
S7 на таа тарифа е исто како да му кажеш на некој со 50 денари во џеб да си купи бифтек за ручек.
Дa и јaс мислaм декa не прaвиме муaбет зa тaрифa туку зa бурек
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
ич не ги разбирам ова тарифиве тоест не се ни трудам да ги разберам банално ми е НО решив од припејд да идам на поспејд кажете некоја понуда до 500 денари па и да доплатам уше 1000че-2-3 не е фрка за телефон било која вакво сеа сум на ВИП али не е фрка и Т-мобиле или шо ти знам ај бе замарање :D Глупости да тиам :P
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
ич не ги разбирам ова тарифиве тоест не се ни трудам да ги разберам банално ми е НО решив од припејд да идам на поспејд кажете некоја понуда до 500 денари па и да доплатам уше 1000че-2-3 не е фрка за телефон било која вакво сеа сум на ВИП али не е фрка и Т-мобиле или шо ти знам ај бе замарање :D Глупости да тиам :P

Земај што ти одговара или почекај некоја промоција на било кој од операторите.
Еве ти линк до понудата со тарифни модели на ВИП.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
mam Vip Kombo 4M,me interesira pisuva dve mobilni linii a jas imam edna mobilna linija momentalno,dali mi sleduva besplatno ili treba da doplatam ili doplakjam sekoj mesec po cena na tarifniot model ?
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
јас сум на роденденска тарифа од пред две години со 555 претплата и сега сакам да направам обнова на договорот но не знам кои понуди за која тарифа на телефони да ги разгледувам? Ако има некој со сличен случај нека каже.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
јас сум на роденденска тарифа од пред две години со 555 претплата и сега сакам да направам обнова на договорот но не знам кои понуди за која тарифа на телефони да ги разгледувам? Ако има некој со сличен случај нека каже.
За тарифи имаш овде: http://www.vip.mk/postpejd/tarifi/zaedno-e-podobro
А за тоа кој телефон следува во пакет со тарифата, имаш овде: http://www.vip.mk/uredi/telefoni со тоа што ќе треба да го одберем моделот на телефон, тарифниот модел, карактеристиките и/или хронологијата.

Е сега за твојата понуда, односно тарифа 555, не знам да ти помогнам во однос на тоа кој телефон ти следува.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.714
Поени од реакции
15.586
За тарифи имаш овде: http://www.vip.mk/postpejd/tarifi/zaedno-e-podobro
А за тоа кој телефон следува во пакет со тарифата, имаш овде: http://www.vip.mk/uredi/telefoni со тоа што ќе треба да го одберем моделот на телефон, тарифниот модел, карактеристиките и/или хронологијата.

Е сега за твојата понуда, односно тарифа 555, не знам да ти помогнам во однос на тоа кој телефон ти следува.
А зошто некој телефони што ги имаше ОНЕ сега ВИП ги нема ??
SAMSUNG S3570 - ONE
www.one.mk/…lni_privatni/product/samsung-s3570.html
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
А зошто некој телефони што ги имаше ОНЕ сега ВИП ги нема ??
SAMSUNG S3570 - ONE
www.one.mk/…lni_privatni/product/samsung-s3570.html
Е на ова не можам да ти одговорам, бидејќи не знам.
Не мора да значи дека на сајтот ако ги нема телефоните, ги нема по салони.
Појди, прашај најдобро ќе биде. Евентуално јави се на 077 1234 или пиши им на facebook / twitter.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom