А1 Македонија (VIP)

Т

Триптико

Гостин
Vip 2G нема како што треба, а за 4G не треба ни да помислуваат. Подобро нека средат 2/3G, отколку да си играат со технологии.

И, додека го пишував ова, за да покажат колку мислат на мене, ми пратија сметка. :facepalm:
 
Последно уредено од модератор:

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Вчера и денес на 2Г мрежа неможев да вртам нити да ме добијат, како заузето ...
пробано со два сима и на разни телефони ...
 
Член од
1 ноември 2014
Мислења
72
Поени од реакции
120
Вчера и денес на 2Г мрежа неможев да вртам нити да ме добијат, како заузето ...
пробано со два сима и на разни телефони ...
По Скопје и скопскиот регион, оне.Вип продолжува со активностите за изградба на новата мобилна мрежа и во другите делови на земјата. Од утре, продолжуваат активностите за консолидирање на мрежата во охридскиот регион, што ги опфаќа реоните на Охрид, Струга и Дебарца.
- Со оглед на овие зафати, во текот на наредниот период се можни кратки прекини во комуникацијата, ве молиме за разбирање и трпение, а придобивките од новата мрежа за многу кратко време ќе бидат забележителни, велат од компанијата.
Според планираните активности, новата мобилна мрежа на „оне.Вип“ до крајот на годината треба да биде завршена во сите урбани области во Македонија.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
Стварно од денес ќе почнувале како една мрежа т.е. споени официјално? Така ми спомнаа во партнер продавницс на оне?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
По Скопје и скопскиот регион, оне.Вип продолжува со активностите за изградба на новата мобилна мрежа и во другите делови на земјата. Од утре, продолжуваат активностите за консолидирање на мрежата во охридскиот регион, што ги опфаќа реоните на Охрид, Струга и Дебарца.
- Со оглед на овие зафати, во текот на наредниот период се можни кратки прекини во комуникацијата, ве молиме за разбирање и трпение, а придобивките од новата мрежа за многу кратко време ќе бидат забележителни, велат од компанијата.
Според планираните активности, новата мобилна мрежа на „оне.Вип“ до крајот на годината треба да биде завршена во сите урбани области во Македонија.
Знам дека ја средуваат мрежата
ама премногу време трае и до крајот на годината нервози и пропуштени повици/пари/бизниси/битни работи се премногу време
Кој ќе надокнади за тие изгубени работи
Барем смс да стигнуваше дека ме барал некој ...
Имам уште година од договорот на "ѓаволската" 666 тарифа инаку би се префрлил на телеком
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Стварно од денес ќе почнувале како една мрежа т.е. споени официјално? Така ми спомнаа во партнер продавницс на оне?
Тешко, уште немаат заедничка мрежа секаде.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.194
Поени од реакции
3.577
4G vo Prilep prosek e od 30~60,mbps
 

Attachments

Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Знам дека ја средуваат мрежата
ама премногу време трае и до крајот на годината нервози и пропуштени повици/пари/бизниси/битни работи се премногу време
Кој ќе надокнади за тие изгубени работи
Барем смс да стигнуваше дека ме барал некој ...
Имам уште година од договорот на "ѓаволската" 666 тарифа инаку би се префрлил на телеком
А зашто не добиваш порака дека те барал некој?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Pojdi vo salon neka probaat. Jas imav problem takov so prefelen broj od tmobile pred 3 god. , mi otvorija tehnicki problem i go resija za 2 dena. sega e ok
Епа и мојот е префрлен број од т-мобиле на вип ... веројатно до тоа е проблем
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.018
Поени од реакции
1.278
Џабе им е сите тие мауабети инвестирале незнам ти што...факт е дека глупаци ја водат компанијата и таква и е. Телеком е друг универзум
 

GoranX

Евреин
Член од
16 септември 2011
Мислења
66
Поени од реакции
9
Џабе им е сите тие мауабети инвестирале незнам ти што...факт е дека глупаци ја водат компанијата и таква и е. Телеком е друг универзум
Е тoa е држaвнa фирмa изгрaденa сo држaвни пaри и кaј сaкa си мести бaндери зa зрaчење. Сите oперaтoри сaкaaт тaкa aмa aј некa нaместaт oд вип вo дебреште вo прилеп. Oдмa излегувaaт нa терен aнти екипи и им кaжувaaт oдете си. Не се прaшувa зa штo се. Ги третирaaт кaкo дa се oд евн :-D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom