А1 Македонија (VIP)

Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Може ли број на вип од постпејд да се префрли на припејд и каква е процедурата?
Не можи да го задржиш истиот број од постпејд на припејд. Некни баш и јас прашував сакав на мајка ми и на татко ми да му ги напрам при пејд, мора нови бројчина.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Ама затоа може да се префрлите од Вип постпејд на Оне припејд
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Сериозно е ова? Од прва рака, или муабет?
Најсериозно, од еден на друг оператор можеш да се префрлиш од пост пејд на припејд ако ти е истечен договорот и мислам дека ништо не те спречува потоа за месец-два повторно да се вратиш на истиот оператор припејд
Значи можеш Vip postpaid>One ili T-mobile prepaid> за месец два Vip prepaid
Но не можеш директно од Vip postpaid> Vip prepaid
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Најсериозно, од еден на друг оператор можеш да се префрлиш од пост пејд на припејд ако ти е истечен договорот и мислам дека ништо не те спречува потоа за месец-два повторно да се вратиш на истиот оператор припејд
Значи можеш Vip postpaid>One ili T-mobile prepaid> за месец два Vip prepaid
Но не можеш директно од Vip postpaid> Vip prepaid
Епа ми се врати вербата и надежта во оваа држава. :)

Фала на информацијава, многу ми послужи и во прав момент.[DOUBLEPOST=1410881560][/DOUBLEPOST]
Најсериозно, од еден на друг оператор можеш да се префрлиш од пост пејд на припејд ако ти е истечен договорот и мислам дека ништо не те спречува потоа за месец-два повторно да се вратиш на истиот оператор припејд
Значи можеш Vip postpaid>One ili T-mobile prepaid> за месец два Vip prepaid
Но не можеш директно од Vip postpaid> Vip prepaid
Од т-мобиле: Можете да извршите само пренос на припејд во припејд, постпејд во постпејд и припејд во постпејд број.[DOUBLEPOST=1410881771][/DOUBLEPOST]Арно ама еве што велат од ОНЕ:
  • Можете да пренесете број од при-пејд во при-пејд сегментот, пост-пејд во пост-пејд; при-пејд во пост-пејд како и пост-пејд во при-пејд сегментот
 
Последно уредено:
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
Тие што се на 666 претплата од пред месец - два можат да си земат uSIM катичка и да факаат LTE, но со 4mbps.. :unsure:

 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
На мојот Нексус 4 нема опција, ама на жена ми ајфонот 5-ка после апдејтот вчера има опција за активирање на 4Г. Толку ли нема можност да се фати целосната брзина? Каква глупост би било тоа да селектираш корисници на тој начин. Нека остане истиот лимит, ама треба да се зголеми брзината.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
472
Поени од реакции
292
Сега знае ли некој кој телефон е сега на ред. Јас претпоставувам дека е LENOVO A680.
 
N

nikola2004mkd

Гостин
До крајот сигурно ќе има еден HTC најверојатно Desire310 или 610, еден LG, најверојатно L80, може и G2 mini, може да биде и Lenovo иако не верувам и уште еден Sony, најверојатно М, да се дочистат старите залихи. Тие се моите типови.
Ама по се ми изгледа дека вистинските попусти (и на телефони и на тарифи), кај сите опратори ќе бидат пред Нова Година, кога ќе се пребројат колку корисници од планираните ги продилжиле договорите и со колку корисници ќе ја завршат годината.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
До крајот сигурно ќе има еден HTC најверојатно Desire310 или 610, еден LG, најверојатно L80, може и G2 mini, може да биде и Lenovo иако не верувам и уште еден Sony, најверојатно М, да се дочистат старите залихи. Тие се моите типови.
Ама по се ми изгледа дека вистинските попусти (и на телефони и на тарифи), кај сите опратори ќе бидат пред Нова Година, кога ќе се пребројат колку корисници од планираните ги продилжиле договорите и со колку корисници ќе ја завршат годината.
И јас чекам некој поасален телефон да земам и да го продадам, се нешто батал телефончиња.

А за понудиве во право си, пред НГ обично има подобри понуди, ама не е лоша 666 за да ја сменам мојава 555, па се мислам да не ја испуштам.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
LG G3 - Само не ми е јасно нешто со тарифите. Повеќе детали утре. Знам дека на XL е околу 14к. Нормално на таа тарифа е 22500.
 
Член од
6 септември 2012
Мислења
71
Поени од реакции
21
LG G3 4800 doplata i 600 mesecno so XL zar?? Nekako e predobro da e vistinito,matat li nesto? Не е шала телефонот,κонκуρенција на галаκсито5 и ајфонот. Ај мислења баш да видам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom