А1 Македонија (VIP)

Член од
4 мај 2009
Мислења
2.169
Поени од реакции
1.324
Ќе донесат некогаш iPhone во VIP?
Засега не, можеби некогаш :pos:
Тешко да се донесе, не сум сигурен, но мисам дека само т-мобајл може да го продава од операториве.
Во други држави не е вака..
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Може ли да се врти со скриен број од број на ВИП? И ако може, како? Треба некој префикс да ставам пред бројот?
--- надополнето: 23 јануари 2012 во 20:16 ---
Може ли да се врти со скриен број од број на ВИП? И ако може, како? Треба некој префикс да ставам пред бројот?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Кој е на вип за продолжување договор, од денеска го имаат Nokia Lumia 800.
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.114
Поени од реакции
1.569
Луѓе, абе озбилно ли не неможело да земеш само телефон со соодветната смарт тарифа - без интернетот?! :eek:
Пред некој ден мој близок бил до Вип да прави нов договор и му рекле дека 'подобрите' телефони оделе со 1ГБ интернет .... освен секако, оние најобичните.
За некој месец треба да продолжувам договор, ако дупат вака со интернетот ништо од бизнисот
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.853
Поени од реакции
1.154
Луѓе, абе озбилно ли не неможело да земеш само телефон со соодветната смарт тарифа - без интернетот?! :eek:
Пред некој ден мој близок бил до Вип да прави нов договор и му рекле дека 'подобрите' телефони оделе со 1ГБ интернет .... освен секако, оние најобичните.
За некој месец треба да продолжувам договор, ако дупат вака со интернетот ништо од бизнисот
Може и без интернет тоа ама така се поскапи.Ептен се мангупи ВИП не се тоа што беа :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: D_T

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Ништо и јас го чекав нокиава ама сега ќе мора да се бара друго чаре. Интернетот е КАТАСТРОФА . а те тераат да го земеш, а не сакам не ми треба. Тие мрежа убава немаат интернет ќе ми даваат :facepalm:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
13.985
Поени од реакции
16.779
Луѓе, абе озбилно ли не неможело да земеш само телефон со соодветната смарт тарифа - без интернетот?! :eek:
Пред некој ден мој близок бил до Вип да прави нов договор и му рекле дека 'подобрите' телефони оделе со 1ГБ интернет .... освен секако, оние најобичните.
За некој месец треба да продолжувам договор, ако дупат вака со интернетот ништо од бизнисот
Можи без интернет, јас зедов.

Еве ти линк да пресметаш
http://www.vip.mk/cm/offer/handsets/postpaid/index.php
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.985
Поени од реакции
2.435
Брат ми продолжуваше договор изминатиов месец. Они тие цени ги нудат со нет од 1 гига со соодветен пакет но имаат и цена без интернет. Пример Nexus S беше 7.000 со 1 гига нет, а ако сакаш без нет беше 10 или 11.000. Нетот е 390 денари месечно, па секој си прави математика дали да го земе поевтино телефонот а да ина нет или малку поскапо ама без нет. Galaxy S пример беше 9.000 со нет, а без 14-15.000.
Кога сме кај нивниот интернет, морам да се пожалам и да го оквалификувам како срање! На страната на ВИП за интернет на телефоните најдов дека брзината им е до 384 килобита, додека ако земеш таблет добиваш некој нет од 3.300-3.400 килобита. За оваа брзина на таблетите од вработен во ВИП разбрав дека наводно им иде преку T-Mobile па може и оттаму подобра брзина. На следно продолжување договор обавезно ќе барам образложение зошто нудат таква брзина кога смартфоните кои они г рекламираат имаат подршка за многу поголеми брзини.
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Абе и јас имам договор со Вип и сеа за некој месец ми истекува е сеа се мислам дали да го продолжам и да си земам Desire S или да бегам на друг оператор мош по арно ке биде шо мислете?
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.985
Поени од реакции
2.435
Некако повозбуден сум јас за нокиава. :).
Баш вчера читав многу добар review за Лумиа. Мислам дека и Мајкрософт и Нокиа (пред се) ќе го подигнат Windows мобилниот ОС на повисоко ниво. Сепак би идел со Андроид во моментов па за година две до друг договор ќе видиме како ќе стојат работите. Добра вест како и да е. Браво за ВИП во секој случај. Само нека има залиха!
--- надополнето: 31 јануари 2012 во 18:20 ---
Абе и јас имам договор со Вип и сеа за некој месец ми истекува е сеа се мислам дали да го продолжам и да си земам Desire S или да бегам на друг оператор мош по арно ке биде шо мислете?
Ако си задоволен од услугите и цената можеш да си останеш. Ако гледаш друга попримамлива понуда кај останатите бегај натака. Иначе имаш понуда на понов модел на HTC - Rhyme. Малку е поскап од Desire S, ама понов е. Споредба. Практично идентични се, Rhyme има подобра батерија малку.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom