А1 Македонија (VIP)

Член од
22 февруари 2024
Мислења
885
Поени од реакции
2.841
Мобилен од оператори никад не сум земал нит би земал. Тоа е најголема кражба што постои.
30 посто како што спомна погоре членот . Скоро пола цена му доаѓа од вредноста . Да е 15 посто,ок, но 30 посто .
Да земеш од 1000 евра како шо имам фолд 5ка самсунг ? 30 посто е многу многу
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.502
Поени од реакции
5.279
Член од
9 јануари 2021
Мислења
782
Поени од реакции
816
Чим нудат 100гб за 300 денари што не дадат педерите 50гб за 200 денари или 25гб за 150 денари па на кој што му одговара тоа нека си активира?
400 денари се 100GB, 300 денари се за 2 картички припејд онлајн да нарачаш и 2 недели важност на интернетот имаш на тие картички.
Нема да има такви пакети какви што бараш, оти таков е пазарот кај нас, иселувањето е големо и заради тоа нема народ кај нас за да има такви пакети.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.502
Поени од реакции
5.279
400 денари се 100GB, 300 денари се за 2 картички припејд онлајн да нарачаш и 2 недели важност на интернетот имаш на тие картички.
Нема да има такви пакети какви што бараш, оти таков е пазарот кај нас, иселувањето е големо и заради тоа нема народ кај нас за да има такви пакети.
Ако нема такви пакети тогаш бројот на корисници што тие ги очекуваат за таквите нивни понуди ќе биде минимален затоа што 99% бараат неограничени разговори за најниска можна цена а не вишок интернет од кој дали 20% повеќето ќе го искористат.Тоа е исто како на пазар на големо бараш производ од само неколку парчиња а продавачот ти вика даваме само од 100 комада па нагоре.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
782
Поени од реакции
816
Ако нема такви пакети тогаш бројот на корисници што тие ги очекуваат за таквите нивни понуди ќе биде минимален затоа што 99% бараат неограничени разговори за најниска можна цена а не вишок интернет од кој дали 20% повеќето ќе го искористат.Тоа е исто како на пазар на големо бараш производ од само неколку парчиња а продавачот ти вика даваме само од 100 комада па нагоре.
Јас користам пакет со неограничени разговори, СМС и интернет од А1 за 299 денари.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.502
Поени од реакции
5.279
Јас користам пакет со неограничени разговори, СМС и интернет од А1 за 299 денари.
Ти си од тие ретките а оператор од поединци не може да биде рентабилен.Сети се како Албафон пропадна со 16000 корисници.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
782
Поени од реакции
816
Ти си од тие ретките а оператор од поединци не може да биде рентабилен.Сети се како Албафон пропадна со 16000 корисници.
Јас не ни знаев за тој оператор, Оне, Вип и телеком само ги знаев порано, после се споија Оне и Вип (сегашен А1) и Телеком останаа само 2 оператори со физичка инфраструктура т.е. базни станици. Лајка влезе на пазарот колку да се оправда спојувањето на ВИП и Оне. После се појави Телекабел за кој дознав во 2020 дека нуди мобилна телефонија, до тогаш не знаев и греен мобиле и мтел најпосле. Ќе се спојува Лајка кон Мтел во Македонија, ама се ќе се префрли од Лајка на МТЕЛ, оти има и други земји каде што постои Лајка.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.502
Поени од реакции
5.279
Јас не ни знаев за тој оператор, Оне, Вип и телеком само ги знаев порано, после се споија Оне и Вип (сегашен А1) и Телеком останаа само 2 оператори со физичка инфраструктура т.е. базни станици. Лајка влезе на пазарот колку да се оправда спојувањето на ВИП и Оне. После се појави Телекабел за кој дознав во 2020 дека нуди мобилна телефонија, до тогаш не знаев и греен мобиле и мтел најпосле. Ќе се спојува Лајка кон Мтел во Македонија, ама се ќе се префрли од Лајка на МТЕЛ, оти има и други земји каде што постои Лајка.
Ако Лајка се спои со МТЕЛ тогаш ќе изгуби над 80% од корисниците бидејки цените ќе се зголемат и ќе бидат исти како што сега се на МТЕЛ и во тој случај профитот ќе им биде ист како на почеток кога влегоа во Македонија.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.435
Поени од реакции
3.790
Ако Лајка се спои со МТЕЛ тогаш ќе изгуби над 80% од корисниците бидејки цените ќе се зголемат и ќе бидат исти како што сега се на МТЕЛ и во тој случај профитот ќе им биде ист како на почеток кога влегоа во Македонија.
Mtel ke potoni togas, ke prebeguvame site na a1 ili Tk,nema kade na dr,mesto
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.502
Поени од реакции
5.279
Јас не ни знаев за тој оператор, Оне, Вип и телеком само ги знаев порано, после се споија Оне и Вип (сегашен А1) и Телеком останаа само 2 оператори со физичка инфраструктура т.е. базни станици. Лајка влезе на пазарот колку да се оправда спојувањето на ВИП и Оне. После се појави Телекабел за кој дознав во 2020 дека нуди мобилна телефонија, до тогаш не знаев и греен мобиле и мтел најпосле. Ќе се спојува Лајка кон Мтел во Македонија, ама се ќе се префрли од Лајка на МТЕЛ, оти има и други земји каде што постои Лајка.
Ако газдата на Кипер маркетите во јавноста излезеше со изјава дека таргет како муштерии се само етничките албанци слична судбина ќе го снајдеше како Албафон:https://faktor.mk/traeshe-kratko-propadna-chetvrtiot-operator-albafon/treba-da-stavi-kraj-na-nelojalnata-konkurencija-sobranieto-go-donese-zakonot-za-nefer-trgovski-praktiki-
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.435
Поени од реакции
3.790
Ако газдата на Кипер маркетите во јавноста излезеше со изјава дека таргет како муштерии се само етничките албанци слична судбина ќе го снајдеше како Албафон:https://faktor.mk/traeshe-kratko-propadna-chetvrtiot-operator-albafon/treba-da-stavi-kraj-na-nelojalnata-konkurencija-sobranieto-go-donese-zakonot-za-nefer-trgovski-praktiki-
Ova so kiper/komparacija albafon e tocno....
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
885
Поени од реакции
2.841

Kajgana Shop

На врв Bottom