А1 Македонија (VIP)

Член од
29 август 2008
Мислења
3.967
Поени од реакции
2.780
Па да им кажиш дека имаш проблем со мрежа/интернет одма следува нивното, оптеретена е базата... Така беше последно кога се жалев за интернетот, во Охрид, на плажа Фејсбук неможеш да отвориш.
Mu pustija sega na site po 50gb 1mesec,zgolemija kombo box na 50mbps i ke pregorat starite anteni koi posle spojuvajneto one-vip nese dopreni....
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
908
Поени од реакции
1.840
Mu pustija sega na site po 50gb 1mesec,zgolemija kombo box na 50mbps i ke pregorat starite anteni koi posle spojuvajneto one-vip nese dopreni....
И најјако, пред две години сакав да земам оптика од кај нив, ми викаат немаме моментално, еве сега повторно немаат, едино Телекабел, ама кабелот сам да го платам. :pos:

Инаку јас сум убеден дека овие операториве за да не си прават конкуреција се договорени, кој во што да е подобар, да не е еден над сите, си го делат колачот.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.291
Поени од реакции
2.587
ПР и маркетинг тимот заедно со техничкиот се прелоши во А1. Од Телеком барем пуштаа соопштение каде ќе се работи и кога дури и корисниците во тие реони смс добиваа со вакво известување. Копуциве кај доцнат со воведување и нормално сега се во брзање моментално не знаат кај тераат и што прават. Пола корисници ги избацува од 4G на 3G кај други интернетот е преспор. Моментално се катастрофа на ова поле.
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
263
Поени од реакции
110
Па да им кажиш дека имаш проблем со мрежа/интернет одма следува нивното, оптеретена е базата... Така беше последно кога се жалев за интернетот, во Охрид, на плажа Фејсбук неможеш да отвориш.
Stom prijavuvaat poveke ke sredat sigurno, mozda ne e bazna tuku opticki kabel posto i na 3G dava ista brzina, nesto do protokot e... inaku vo Ohrid lani bese katastrofa, pola vreme bemas net, pola sto imas e so max 10 ama ovaa godina bese top, pod 100 realno nemase speedtest i ne primetiv da mi snema net. Verojatno ne im se isplatelo za sezona od edvaj 3 nedeli vo Ohrid da pojacaat ..
Автоматски споено мислење:

ПР и маркетинг тимот заедно со техничкиот се прелоши во А1. Од Телеком барем пуштаа соопштение каде ќе се работи и кога дури и корисниците во тие реони смс добиваа со вакво известување. Копуциве кај доцнат со воведување и нормално сега се во брзање моментално не знаат кај тераат и што прават. Пола корисници ги избацува од 4G на 3G кај други интернетот е преспор. Моментално се катастрофа на ова поле.
Ne postoi polosh marketing i pr tim... edino sto vovedoa pred nekoe vreme e ako stavis nekogo na hold, nema da mu pipka tuku glas mu kazuva deka e na vtora linija. Duri i frekvenciite za 5G koga gi dodelija Telekom imase istiot den sekade info, a A1 duri drugiot den posto videle deka ovie se falat... Combo go iskinaa od reklamiranje dodeka bese so 100GB, sega 500GB davaat i nema niedna reklama, slucajno ako otvoris na sajt. Primer Telekom da raskines dogovor ili da prasuvas za usluga sto ja nemaat, koga ke ja imaat ke te baraat i ke ti dadat golem popust samo da se vratis kaj niv. Fali mnogu da objasnuvaat, da prakjaat sms, da se poazurni ama so losh tim sto da se pravi, tie sto se marketing sigurno spijat.
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2015
Мислења
300
Поени од реакции
88
Otkako pocnaja od pred 2nedeli dase falat so5g za Sk, samo zaboravija deka ima svet i nadvor od skopje pa Lte e edvaj 20/10mbps, od brzini +100/50mbps padnavme na 20/10.....
btw isto e i na lyca.....
Исто и Битола едвај 20mbps download пријавив проблем ,ми се јавија немало никој друг пријавено проблем со мрежата во Битола ќе пренеселе до надлежните
 
Член од
29 август 2008
Мислења
3.967
Поени од реакции
2.780
Исто и Битола едвај 20mbps download пријавив проблем ,ми се јавија немало никој друг пријавено проблем со мрежата во Битола ќе пренеселе до надлежните
Prijavi pak, i mene prviot pat vikaat samo ti si, posle 2 dena i drugi prijavile... Sabajlebo pak mi pisale za proverka i ke resetirale od kaj niv konekcijata do mojata sim, ama dzabe pak e tolku...
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
263
Поени од реакции
110
na a1 live shop (+38980078888) se ceka i po 15 minuti za operator, ako ne ja prekinat promocijata do kraj mesec ke rikne mrezata hahahha
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
719
Поени од реакции
290
Изгледа секаде има проблем со мрежата на А1 (Струга) а ништо чудно да е поради давањето гратис интернет овие 2 недели и што ќе трае до 15 сеп
 
Член од
29 август 2008
Мислења
3.967
Поени од реакции
2.780
Изгледа секаде има проблем со мрежата на А1 (Струга) а ништо чудно да е поради давањето гратис интернет овие 2 недели и што ќе трае до 15 сеп
i jas pomisliv na toa ,nema kapacitet a napukaja na site po 50gb ..itn ako jas ne sum protiv toa ama da podrzuva mrezata a ne samo pusti pa ke se trujame site ....
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
719
Поени од реакции
290
Катастрофа беше поручеква, одвај аплоад на 50мб напрајв ама прошлите денови немав проблем и до 200мб креваше download
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
201
Поени од реакции
284
Катастрофа беше поручеква, одвај аплоад на 50мб напрајв ама прошлите денови немав проблем и до 200мб креваше download
Davaat na site korisnici koi imast sreka po 5gb nacionalen internet, jas imav pregjeska problem so domasniot internet padna mnogu brzinata, ama pak se krena I se kolku tolku normalna e. Pocekjate malce da se oslobodi toj kapacitet koj sto sega e zafaten, pa belkim ke se polecat I brzinite. Vo uciliste vcera merev, nad 30 mbps odese download I aploudot bese 16.
 

Attachments

Член од
6 февруари 2007
Мислења
2.923
Поени од реакции
2.620
Овие заебанции ао А1 ме потсетија на времето пред 15,20 години кога ОН НЕТ пушти интернет преку Canopy Motorola антените за домашна употреба за околу 1000 денари месечно со брзина од 768kb/s до 1024kb/s па кога имаше огромен наплив на нови корисници поради безобразно скапиот тогашен ADSL на Телеком кој чинеше околу 2400 денари месечно во вечерните саати поради преоптоварување на базните станици интернетот постојано им паѓаше па врти постојано телефони па чекаш интервенции бла бла бла и на крај си пропаднаа дуото Пепи и Трендо поради лошото менаџирање во тој бизнис:pos:
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
3.967
Поени од реакции
2.780
Овие заебанции ао А1 ме потсетија на времето пред 15,20 години кога ОН НЕТ пушти интернет преку Canopy Motorola антените за домашна употреба за околу 1000 денари месечно со брзина од 768kb/s до 1024kb/s па кога огромен имаше наплив на нови корисници поради безобразно скапиот тогашен ADSL на Телеком кој чинеше околу 2400 денари месечно во вечерните саати поради преоптоварување на базните станици интернетот постојано им паѓаше па врти постојано телефони па чекаш интервенции бла бла бла и на крај си пропаднаа дуото Пепи и Трендо поради лошото менаџирање во тој бизнис:pos:
ok toa beser odamna so onnet, ova e sega 1nedela unazad i do sega nikogas ne bilo vaka,
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
719
Поени од реакции
290
Овие заебанции ао А1 ме потсетија на времето пред 15,20 години кога ОН НЕТ пушти интернет преку Canopy Motorola антените за домашна употреба за околу 1000 денари месечно со брзина од 768kb/s до 1024kb/s па кога имаше огромен наплив на нови корисници поради безобразно скапиот тогашен ADSL на Телеком кој чинеше околу 2400 денари месечно во вечерните саати поради преоптоварување на базните станици интернетот постојано им паѓаше па врти постојано телефони па чекаш интервенции бла бла бла и на крај си пропаднаа дуото Пепи и Трендо поради лошото менаџирање во тој бизнис:pos:
Друго време беше тоа со други проблеми :)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom