А1 Македонија (VIP)

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
мислам дека е неточна вест,аек го прекинал повикот
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Ама може да го продолжиле не се знае со овиее.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Не е продолжен, веста е последна и во службен весник. Пострашното е што паушални медиуми постираат се и сешто а не проверуваат претходно.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Не е продолжен, веста е последна и во службен весник. Пострашното е што паушални медиуми постираат се и сешто а не проверуваат претходно.
Stom e prekinat povikot ima nekoj plateno debelo a1/telekom ili pak ke cekaat dodeka i mtel se vkluci vo prikazanava uste 5/6meseci...
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.109
Поени од реакции
538
Чим е прекинато не е на добро, нешто се чека
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
407
Поени од реакции
162
прекинато е заради тоа што кзк разгледува дали може аек да дава 50% попуст од надоместокот за влез на нов оператор
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.816
A1 се смешка. Преку гејминг покушаваат да се промовираат, а на нивниот интернет не можеш да приклучиш конзола за играње.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Чим е прекинато не е на добро, нешто се чека
Најверојатно приказната со тој Битстрим мобиле затоа што никој друг не изрази желба да стане оператор. Таа амбиција да имаат своја 5Г мрежа а да роамираат за останато на некој друг ми делува премногу научна фантастика но да видиме.
 
Член од
5 јануари 2022
Мислења
21
Поени од реакции
12
jas imam broj koj ne e na mesecna pretplata, ukljuciv mesecen internet no na aplikacijata nema opcija kolku sum potroila nitu opcija da prekinam (porano imase , se prakase sms stop
kako jas sega da iskljucam da ne mi se prodolzi avtomatski ?
ne mi treba veke toj mobilen internet a imam uste mnogu kredit
skroz se za nikade
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.109
Поени од реакции
538
jas imam broj koj ne e na mesecna pretplata, ukljuciv mesecen internet no na aplikacijata nema opcija kolku sum potroila nitu opcija da prekinam (porano imase , se prakase sms stop
kako jas sega da iskljucam da ne mi se prodolzi avtomatski ?
ne mi treba veke toj mobilen internet a imam uste mnogu kredit
skroz se za nikade
Регистрирај се на мој а1 ги имаш сите опции таму а за преки на обновување треба да го знаеш пакетот што ти е активрн и обично пишува која порака на кој број се праќа за стопирање
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Колку најрано пред истек на 24 месечен договор може да се склучи нов и воедно да се искористат поените и да се земе телефон? Дали има некоја придобивка ако се чека до целосно истекување на договорот пред да се потпише нов или исто е?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.647
Колку најрано пред истек на 24 месечен договор може да се склучи нов и воедно да се искористат поените и да се земе телефон? Дали има некоја придобивка ако се чека до целосно истекување на договорот пред да се потпише нов или исто е?
Nema pridobivka ako cekas do kraj. Moze da kjaris oni da ti zvonat po istekot za da prodolzis i da namalat nesto.

Inace 3 meseci pred istek mozes da obnovis.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom