А1 Македонија (VIP)

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.661
Може ли во А1 да направам пакет само од 3 мобилни линии и да добијам бонус за уред? Или мора да е целосен комбо пакет?
Jas imam tri broevi i bonusot iskoristiv za eden ured.
 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
197
Поени од реакции
51
Дали некој овде користи ТВ од А1, дали е задоволен и ред други работи доколку некој користи сакам да го прашам неколку работи во порака.
Jas koristam tv od A1 i momentalno bev zadovolen se dodeka ne gi isklucija sport klub kanalite i ostanatite kanali
 

DEVIN

Super Сasual Dating - Actual Girls
Член од
30 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
51
Имаат ли А1 агенти за договори како Телеком?
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
703
Поени од реакции
722
Имаат ли А1 агенти за договори како Телеком?
Имаат, преку A1 Live Shop тие што ќе ти се јаваат се агенти и во продажен салон се агенти.
Сега имаше и објава, која гласи:
,,
Користете ги каналите за телефонска и онлајн продажба за сите наши услуги и производи, кои бесплатно ќе Ви ги доставиме до Вашиот дом
☎

Јавете се на бројот 0800 78 787 или направете онлајн нарачка според Вашите потреби. Нашите агенти ќе Ви помогнат и ќе одговорат на сите Ваши прашања за користењето на услугите. "
Имаше и дека можеш да потпишеш договор и од дома и преку A1 Live Shop.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Пуштија и Volte. Некој тука да тестира да потврди дека работи?
Па можам да кажам дека е почист звукот и побрзо се воспоставува повик со тие што исто имаат опција за ВоЛТЕ.
Само ако не грешам, ова не е нешто од сега, веќе извесно време е... Може пола година - година е.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Доколку сте на Шаоми и го нема вашиот модел на одобрени модели за ВоЛТЕ можете да ги напишете следните кодови со што ќе ја заобиколите проверката на А1 и ќе активирате ВоЛТЕ.
VoLTE *#*#86583#*#*

VoWiFi/WLAN *#*#869434#*#*

Go to settings - sim card to enable
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
А на кој начин се користи услугава? Гледам активиранп ми е во менито. Ама не знам како да користам.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.021
Поени од реакции
1.282
А на кој начин се користи услугава? Гледам активиранп ми е во менито. Ама не знам како да користам.
треба да имаш еден од моделите наведени горе.Прашав на 1234 важи само за телефони купени тука преку оператор. Горе до сигнал знакчето треба да ти пишува волте
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Ама како ќе се активира за да го користиш него? Јас во менито го имам и ми е уклучено.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
За неколку дена ќе можам да го обновам договорот пред 3 месеци од истекот. Ме интересира дали вреди да почекам тие да ме побараат и да ми понудат нешто или па да си го продолжам? Оти знам се јавуваат нудат подобри услови ама не знам врз кој основ го прават тоа. Инаку, А1 Неон тарифен модел користам.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
За неколку дена ќе можам да го обновам договорот пред 3 месеци од истекот. Ме интересира дали вреди да почекам тие да ме побараат и да ми понудат нешто или па да си го продолжам? Оти знам се јавуваат нудат подобри услови ама не знам врз кој основ го прават тоа. Инаку, А1 Неон тарифен модел користам.
Почекај нека ти се јават.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
А ќе се јават сигурно? Пред да ми истечи или ко ќе дојди регуларно за продолжување?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom