А1 Македонија (VIP)

Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.130
Поени од реакции
549
инфо за тошибата: Toshiba - Who owns Toshiba TV. American continent, Toshiba, in 2015, sold its business for the production of TV sets to the Japanese company Compal, (including the plant in Mexico), which manufactures electronics for various brands. In other regions, Toshiba has also ceased production of TVs since 2015, TVs were made to order by the Turkish concern Vestel. And at the end of 2017, Toshiba announced the sale of its television business to the Chinese company Hisense.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Доколку не е задолжително купување на телевизорот од телеком/а1, тогаш побарај во SETEC буџет телевизорче (користев ST, и лично сум презадоволен). Во секој случај солиден телевизор за парите, дефинитивно ако имаш и попуст можеш да го купиш...
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Зошто вакво мислење, според мене ST се во топ 3 ниско буџетни брендови. Лично искуство, бидејќи имав потреба од видео надзор со повеќе канали морав да користам поголем телевизор за појасна слика еве лично маста му ја извадив на долг период, плус сега каде што го дадов повторно на ден и кај нив е вклучен минимум 16 часа... Останатите работи, колку пари толку музика...

BTW на викендица имам бела техника од ST, и сум задоволен не може секаде да користиш премиум брендови, а има и луѓе кои и во местото на живеење не можат да си дозволат премиум бренд затоа чукни си ја главата од врата да ти профункционира...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Зошто вакво мислење, според мене ST се во топ 3 ниско буџетни брендови. Лично искуство, бидејќи имав потреба од видео надзор со повеќе канали морав да користам поголем телевизор за појасна слика еве лично маста му ја извадив на долг период, плус сега каде што го дадов повторно на ден и кај нив е вклучен минимум 16 часа... Останатите работи, колку пари толку музика...
Зошто е лајно и ќе се погоди 1 во 100 да истера да крај на гаранција, а повеќето ќе цркнат.

За тие пари 500 евра има 55ка LG или Самсунг.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Зошто е лајно и ќе се погоди 1 во 100 да истера да крај на гаранција, а повеќето ќе цркнат.

За тие пари 500 евра има 55ка LG или Самсунг.
Па уствари не се 500 евра, туку се 350-370 евра на располагање барем за моделот кој го сподели @bobi-skk 1 во 100 не е одговор за квалитет иако за таа цена уште од почеток не можеш да очекуваш огромен квалитет...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Зошто е лајно и ќе се погоди 1 во 100 да истера да крај на гаранција, а повеќето ќе цркнат.

За тие пари 500 евра има 55ка LG или Самсунг.
Зашо има крш слика, пре би зел црно бел телевизор него буџет телевизор, макар бил за спална или викендица.
Очи болат од лоши бои и контрасти.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Па уствари не се 500 евра, туку се 350-370 евра на располагање барем за моделот кој го сподели @bobi-skk 1 во 100 не е одговор за квалитет иако за таа цена уште од почеток не можеш да очекуваш огромен квалитет...
Затоа и не се препорачува.
Цената му е од 400 до 500 евра зависи на колку рати ќе го плаќа.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
Кретениве ми ги украдоја парите. Значи живеам странство ама несакам бројот да го изгубам зошто веќе добри 10 години го имам и си го сменив на припејд. Пред 2 месеци надополнав 500 денари за да ми се продолжи важноста на уште 1 година а симот ниту сум го стаил во тел зошто немам потреба. А автоматски ми се активирала некоја си social опција која секоја недела ми тргала кредит. Ниту сум побарал ниту сум активирал а не сум ни знаел. Да, 500 ден не е болка за умирање ама начинот на кој работат е мизерен.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Кретениве ми ги украдоја парите. Значи живеам странство ама несакам бројот да го изгубам зошто веќе добри 10 години го имам и си го сменив на припејд. Пред 2 месеци надополнав 500 денари за да ми се продолжи важноста на уште 1 година а симот ниту сум го стаил во тел зошто немам потреба. А автоматски ми се активирала некоја си social опција која секоја недела ми тргала кредит. Ниту сум побарал ниту сум активирал а не сум ни знаел. Да, 500 ден не е болка за умирање ама начинот на кој работат е мизерен.
Тоа ти се вика благодарност за 10 годишната лојалност. Ма не се врзувај се број бе буразерче. Јас ги мењам како чорапи. Или на можеш да си го портираш ако е до тоуку. Како е да е батали ги вип. Тешки џукели се покажаа.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Лапајте топ понуда.

Screenshot_2020-06-20-15-59-05-197_com.facebook.katana.jpg
Автоматски споено мислење:

Кретениве ми ги украдоја парите. Значи живеам странство ама несакам бројот да го изгубам зошто веќе добри 10 години го имам и си го сменив на припејд. Пред 2 месеци надополнав 500 денари за да ми се продолжи важноста на уште 1 година а симот ниту сум го стаил во тел зошто немам потреба. А автоматски ми се активирала некоја си social опција која секоја недела ми тргала кредит. Ниту сум побарал ниту сум активирал а не сум ни знаел. Да, 500 ден не е болка за умирање ама начинот на кој работат е мизерен.
Ти немаш активирано, ама опцијата автоматски ја добиваш како нов припејд корисник и после се обновува додека имаш кредит. Педерски од нивна страна тоа со продолжување, кој примети ќе деактивира кој не отиде кредитот.

Screenshot_2020-06-20-16-03-05-689_com.android.chrome.jpg
 
Последно уредено:
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
Тоа ти се вика благодарност за 10 годишната лојалност. Ма не се врзувај се број бе буразерче. Јас ги мењам како чорапи. Или на можеш да си го портираш ако е до тоуку. Како е да е батали ги вип. Тешки џукели се покажаа.
Од постпејд ко портирав на лајка ама па таму некоја си политика имале демек акп во период од 3 или 6 месеци не де оствари било каква конекција, мада и да титниш негде го тргале бројот, па единствена опција ми беше да го префрлам на а1 пак. Несакам да го губам бројот па си реков ај 500 годишно не е ништо, го имам поврзано со имејли итн.
Лапајте топ понуда.

Прегледај го приврзокот 256003
Автоматски споено мислење:


Ти немаш активирано, ама опцијата автоматски ја добиваш како нов припејд корисник и после се обновува додека имаш кредит. Педерски од нивна страна тоа со продолжување, кој примети ќе деактивира кој не отиде кредитот.

Прегледај го приврзокот 256004
Да видов отпосле ама. Е то е педерски напраено. А минстиот пат ко бев мк ми беше ова активирано мислам во септември или некое слично така да не се водам во нови припејд. Јбг.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Од постпејд ко портирав на лајка ама па таму некоја си политика имале демек акп во период од 3 или 6 месеци не де оствари било каква конекција, мада и да титниш негде го тргале бројот, па единствена опција ми беше да го префрлам на а1 пак. Несакам да го губам бројот па си реков ај 500 годишно не е ништо, го имам поврзано со имејли итн.

Да видов отпосле ама. Е то е педерски напраено. А минстиот пат ко бев мк ми беше ова активирано мислам во септември или некое слично така да не се водам во нови припејд. Јбг.
Абе не биди детињаст. Не се врзувај емотивно за број. Батали ги таму. Кој сега памте броеви? Никој! Тоа беше едно време кога не постоеја мобилни.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Од постпејд ко портирав на лајка ама па таму некоја си политика имале демек акп во период од 3 или 6 месеци не де оствари било каква конекција, мада и да титниш негде го тргале бројот, па единствена опција ми беше да го префрлам на а1 пак. Несакам да го губам бројот па си реков ај 500 годишно не е ништо, го имам поврзано со имејли итн.

Да видов отпосле ама. Е то е педерски напраено. А минстиот пат ко бев мк ми беше ова активирано мислам во септември или некое слично така да не се водам во нови припејд. Јбг.
Не знам кај си го правел овој портинг ама требало да ти кажат дека во Лајка имаш опција за 149 ден да го замрзнеш бројот на година дена без разлика дали имаш кредит или дали ке го користиш бројот или конекција да направиш ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom