А1 Македонија (VIP)

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
831
Поени од реакции
1.457
Мислам дека е 1GB, ама најубаво јави се во контакт центар и прашај.
ма јок, само 100 mb :facepalm: за срамота (n) :eek:

Понудата на Оне има замка, не наседнувајте! За бесплатните 5000 минути сепак ќе платиш 2,5 денари со ддв за воспоставување повик.
делумно точно со забелешка што тие 500 денари за претплата ги користиш за воспоставување повици што значи имаш околу 200 повици месечно да извршиш (5 денари откако ќе ги потрошиш). 5гб нет и 5000 смс се супер понуда, а ова со повициве можеш да си пресметаш ако во просек дневно правиш повеќе од 6-7 повика без разлика на времетраење тогаш тоа ти е супер понуда (y) иако реално 5000 минути се мамка и тешко дека ќе ги потрошиш при нормална употреба.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
ма јок, само 100 mb :facepalm: за срамота (n) :eek:


делумно точно со забелешка што тие 500 денари за претплата ги користиш за воспоставување повици што значи имаш околу 200 повици месечно да извршиш (5 денари откако ќе ги потрошиш). 5гб нет и 5000 смс се супер понуда, а ова со повициве можеш да си пресметаш ако во просек дневно правиш повеќе од 6-7 повика без разлика на времетраење тогаш тоа ти е супер понуда (y) иако реално 5000 минути се мамка и тешко дека ќе ги потрошиш при нормална употреба.
Озбилно? 100 MB!? Сра*e.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
ма јок, само 100 mb :facepalm: за срамота (n) :eek:
.
Проверена информација ?
Ако е така, воопшто и не се префрлувам, не е проблем за 100те денари, ама секако ми се доволни и овие минути што сега ги имам, работата беше да добиеме повеќе интернет сообраќај...
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
ма јок, само 100 mb :facepalm: за срамота (n) :eek:


делумно точно со забелешка што тие 500 денари за претплата ги користиш за воспоставување повици што значи имаш околу 200 повици месечно да извршиш (5 денари откако ќе ги потрошиш). 5гб нет и 5000 смс се супер понуда, а ова со повициве можеш да си пресметаш ако во просек дневно правиш повеќе од 6-7 повика без разлика на времетраење тогаш тоа ти е супер понуда (y) иако реално 5000 минути се мамка и тешко дека ќе ги потрошиш при нормална употреба.
Значи пак треба да стискаш. Смс јас сум ги исфрлил уште пред две години, ретко кога ќе пишам.

А 5 гига нет тука си во право!

А овие мисириве од ти мобајл воведуваат за 500 ден. неограничени разговори само во нивната мрежа. Која мизерија се... ја незнам како луѓево сеуште им се претплатници!
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Значи пак треба да стискаш. Смс јас сум ги исфрлил уште пред две години, ретко кога ќе пишам.

А 5 гига нет тука си во право!

А овие мисириве од ти мобајл воведуваат за 500 ден. неограничени разговори само во нивната мрежа. Која мизерија се... ја незнам како луѓево сеуште им се претплатници!
- Неограничени разговори кон T-Mobile и T-Home
- 100 минути кон други мрежи
- 3 GB интернет, откако ќе се надминат, брзината се намалува на 64 / 64 kbps

Понудата е далеку од лоша, ако + земеме во предвид дека T-Mobile има најстабилна мрежа и цените на телефоните се далеку поприфатливи од другите оператори.
 

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
831
Поени од реакции
1.457
Проверена информација ?
Ако е така, воопшто и не се префрлувам, не е проблем за 100те денари, ама секако ми се доволни и овие минути што сега ги имам, работата беше да добиеме повеќе интернет сообраќај...
у контакт центар така ми кажаа (y) па дури изреагира таа па 100мб толку ко демек шо сакаш појќе од тоа :pos:
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
- Неограничени разговори кон T-Mobile и T-Home
- 100 минути кон други мрежи
- 3 GB интернет, откако ќе се надминат, брзината се намалува на 64 / 64 kbps

Понудата е далеку од лоша, ако + земеме во предвид дека T-Mobile има најстабилна мрежа и цените на телефоните се далеку поприфатливи од другите оператори.
Кај ја виде таа понуда на телеком, ај прати линк. Јас не можам да ја најдам.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
- Неограничени разговори кон T-Mobile и T-Home
- 100 минути кон други мрежи
- 3 GB интернет, откако ќе се надминат, брзината се намалува на 64 / 64 kbps

Понудата е далеку од лоша, ако + земеме во предвид дека T-Mobile има најстабилна мрежа и цените на телефоните се далеку поприфатливи од другите оператори.
Абе што сте запнале со таа мрежа, 3 пати летово бев до охрид/Св Наум и се изназборев на мобилен. Во тетово и тетовско никогаш не ми се случило да ми падне мрежа. Еве вечервава на еден гастабајтер му правев гугл јузер на галакси ес3 преку тмобиле мобилен интернет и неможеше мрежата да спушти еден вибер и ватс уп. Од кај мене (вип) работеше супер.

Е ај сеа!
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
- Неограничени разговори кон T-Mobile и T-Home
- 100 минути кон други мрежи
- 3 GB интернет, откако ќе се надминат, брзината се намалува на 64 / 64 kbps

Понудата е далеку од лоша, ако + земеме во предвид дека T-Mobile има најстабилна мрежа и цените на телефоните се далеку поприфатливи од другите оператори.
Лоша е поради тоа што сите се префрлија на вип.Така да секој месец ќе плаќаш + 200 - 300 денари.
Друга работа е што крадат.Пред да се префрлам во Вип ми стигна сметка од Т-мобиле 1600 денари.Додуша цело време ми стигаа огромни сметки.

И ја прашувам госпожата колку минути имам разговарано?Ми вика 154 минути.Добро,а колку ми е тарифа од минута?5,9 денари господине.Епа како може да имам 1600 денари за плаќање?Дига раменици.Детална сметка може да ми дадете?Си имаш на интернет дечко.Добро,фала многу,пријатно.На 10 метри Вип,до вечерта ме префрлија.555 роденденска да се дупнеш од вртење неможеш да ги потрошиш.

Пред 4 години исто ми правеа и со фиксниот додека не се префрлив.
Сеуште неможат да сватат дека не се веќе монопол.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Лоша е поради тоа што сите се префрлија на вип.Така да секој месец ќе плаќаш + 200 - 300 денари.
Друга работа е што крадат.Пред да се префрлам во Вип ми стигна сметка од Т-мобиле 1600 денари.Додуша цело време ми стигаа огромни сметки.

И ја прашувам госпожата колку минути имам разговарано?Ми вика 154 минути.Добро,а колку ми е тарифа од минута?5,9 денари господине.Епа како може да имам 1600 денари за плаќање?Дига раменици.Детална сметка може да ми дадете?Си имаш на интернет дечко.Добро,фала многу,пријатно.На 10 метри Вип,до вечерта ме префрлија.555 роденденска да се дупнеш од вртење неможеш да ги потрошиш.

Пред 4 години исто ми правеа и со фиксниот додека не се префрлив.
Сеуште неможат да сватат дека не се веќе монопол.
Тоа сите е релативно. Може од твоите контакти сите се префрлиле на VIP, ама кај мене нема никој префлен, сите си се на T-Mobile.
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Тоа сите е релативно. Може од твоите контакти сите се префрлиле на VIP, ама кај мене нема никој префлен, сите си се на T-Mobile.
Ти брат да не работиш и Телеком?

Хаха се шалам,у право си за ова.Ама јас сега на Вип не се замарам кој бил на вип кој на мобимак.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Ова е веќе посолидна понуда од Т-Mobile.
--- надополнето: 8 декември 2012 во 08:51 ---
Ти брат да не работиш и Телеком?

Хаха се шалам,у право си за ова.Ама јас сега на Вип не се замарам кој бил на вип кој на мобимак.
Барем за тоа си во право. Понудата 1000 минути кон сите мрежи е најдобра во моментов, од аспект на разговор. Вртиш кон кој ќе ти текне (фиксен, мобилен) и не се замараш.
 
Член од
6 септември 2012
Мислења
75
Поени од реакции
35
Проверено, само што им се јавив во контакт центарот и разговарав со оператор, нивниот бесплатен интернет е 100мб со брзина некаде до макс ( според операторот) ~4мбс додека по надминувањето брзината паѓа на 64/64кбс.
Жално.

Штета што на Оне понудава е со плаќање на повиќ тоа ти доаѓа по ~6 повици на ден секој ден ( без разлика на минутажа) за да ја потрошиш претплатата од 500 денари.
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Само да споделам добри искуства со ВИП.
За разлика од Т-.. елињава :) многу сум позадоволен. Во секој момент преку нет може да се провери деталниот телефонски и интернет сообраќај. Од денес го користам и 3Г - то. Па добро 100МБ не се многу можеби но сепак тоа е само почеток.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.039
Поени од реакции
946
некој да знае како се исклуцува вип секретарка? и како да ти покажува после секој повик сметка на вип? благодарам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom