А1 Македонија (VIP)

Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Како да проверам сметка на вип? Пробав со www.vip.mk/ebill но ми барам пасворд од договор кој не го знам, има некој друг начин?
Провери го договорот, на еден од листовите (каде што има многу информации како име, презиме, број итн) во една колона се наоѓа лозинка, таму можеш да ја најдеш лозинката од договорот, или пак јави им се во контакт центарот. Преку е-бил имаш доста добар преглед на остварениот сообраќај и во секое време ја знаеш состојбата на твојата сметка, наместо вака да праќаш пораки и да ти земаат по дополнителни 5 денари.
 
Член од
5 март 2011
Мислења
816
Поени од реакции
819
Вчера го обновив договорот на м тарифа, и земав LG L3. Копиљациве не ми дале слушалки а јас дома проверувам :facepalm:

Има некој со сличен случај? Зошо планирам да се јавим и да отворам војна со операторот!:)
и јас кога го земав немаше слушалки ....
 

Флојдерка

Together we stand, Divided we fall..
Член од
7 април 2012
Мислења
336
Поени од реакции
340
Да не знае некој како да го пуштам интернетот на Нокиа ц5?
Бев два пати во вип, рекоа ќе средат, го запишаа бројот, пак ништо. Потоа се јавив, ми пратија порака за подесување, ја зачував како што ми рекоа, пак ништо.. :(
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.374
Поени од реакции
41.260
Во детална сметка проверив имам потрошено 85 ден за смс, 0 ден за интренет и 0 ден кон вип, а на крај ми пишува вкупно 110 ден :eek:
Му се има случено на некој ова проверувајте си ја деталната сметка оти онлајн крадат будаливе. :tapp:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Во детална сметка проверив имам потрошено 85 ден за смс, 0 ден за интренет и 0 ден кон вип, а на крај ми пишува вкупно 110 ден :eek:
Му се има случено на некој ова проверувајте си ја деталната сметка оти онлајн крадат будаливе. :tapp:
Да не е 100 денари со ддв ?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.374
Поени од реакции
41.260
Да не е 100 денари со ддв ?
На крај се додава ддв 35 ден за целата сметка. Овие 110 што ги пишале се од оние 200 ден од претплатата што треба да ги искористам за претплатата и таму нема ддв.
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
386
вака кога креирав нов корисник на www.vip.mk/ebill ми вика дека има на мојот тел број веке креирано,а предтоа сум се логирал само преку Пријава со MSISDN и безбедносен код такда можам уште на тој начин ама сакам да креирам акаунт за да не треба секој пат да ми стига код за да се логирам...... any idea?:(
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
275
Поени од реакции
13
вака кога креирав нов корисник на www.vip.mk/ebill ми вика дека има на мојот тел број веке креирано,а предтоа сум се логирал само преку Пријава со MSISDN и безбедносен код такда можам уште на тој начин ама сакам да креирам акаунт за да не треба секој пат да ми стига код за да се логирам...... any idea?:(
А да се јавиш во Контакт Центарот? Мене не ми е јасно зашто луѓево не се јавуваат во КЦ, јас за било кој проблем/прашање се јавувам директно таму.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
10.368
Поени од реакции
14.132
Дечки, значи дефинитивно е дека нема никакви попусти или нешо слично за обнова на договор?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.374
Поени од реакции
41.260
Дечки, значи дефинитивно е дека нема никакви попусти или нешо слично за обнова на договор?
Има попусти на телефони само за оние што се на М или ХL тарифа. На 10 дена има нови понуди на телефони за 0 ден.
После 29 ноември ќе има друга ваква понуда.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.288
Дечки, значи дефинитивно е дека нема никакви попусти или нешо слично за обнова на договор?
Ми се јавија пред некој ден дека можам да си го продолжам договорот(дали на некоја од новите тарифи или на старата) и да си земам телефон.На каков попуст мислиш ? :)
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
10.368
Поени од реакции
14.132
Ми се јавија пред некој ден дека можам да си го продолжам договорот(дали на некоја од новите тарифи или на старата) и да си земам телефон.На каков попуст мислиш ? :)
Па нешо у стил ко шо имаат Т-мобиле, попуст за нов мобилен телефон.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom