А1 Македонија (VIP)

Член од
24 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
42
абе каков стален интернет ( за постпејд не знам ама за припејд не е така)
според мене ова е тактика нивна за да ти го земат кредитот набрзинка , немаш контрола над него и ке се зафркаваат со нас за да може секоја недела да си надополнуваш кредит

кога надополнуваш кредит ти дават 100МБ за 1 недела ако ги потрошиш нив сигурно ке почне од кредитот да ти ги лапне за неколку минути ,
100мб е ништо (како што ми е ставено да ми се апдејтират апликациите одма почнуваат да се спуштат ... а еден скајп беше некаде над 20мб ако не се лажам) зборувам за андроид апликации

инаку баш така три пати facebook да отвориш и отиде .... не дај боже клип на youtube да гледаш во HD :D или google maps да отвориш

инаку пак ке речам интернетот е срање
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Неможам да ве разберам искрено, ем ви даваат гратис интерент ем се буните. Ваквиот интернет не се користи за гледање јутуб видеа, киснење на фејзбук и такви глупости. Да проверите маил, да се чекирате набрзинка да се случнете ако треба на скајп ова она е сосема доволно.

А вие ако излегувате надвор, и ПОВТОРНО киснете на фејз и јутуб ве молам да си побарате соодветно лечење од зависност. :pos:
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Јас ги потрошив тие 100мб и сеа брзината ми е 3мбпс. Моментално трансфер имам 1.6гб а на тековната сметка не ми го наплаќа. Има шансида имам среќа или ќе дојдисметка 8000+ :)

Sent from my ALCATEL_one_touch_995 using Tapatalk 2
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
42
да се случнете ако треба на скајп ова она е сосема доволно.
а мислеш дека скајпот не тегли ?
ако стават нешто промоционално нека го направат како што треба а не да наогат начини како да се краде од лугето :)

Јас ги потрошив тие 100мб и сеа брзината ми е 3мбпс. Моментално трансфер имам 1.6гб а на тековната сметка не ми го наплаќа. Има шансида имам среќа или ќе дојдисметка 8000+ :)

Sent from my ALCATEL_one_touch_995 using Tapatalk 2
postpaid ?

како си проверуваш состојба ? мене не ми го прифана бројот нешто , што треба да направам треба во ВИП продавница да одам да се регистрирам?
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
а мислеш дека скајпот не тегли ?
ако стават нешто промоционално нека го направат како што треба а не да наогат начини како да се краде од лугето :)



postpaid ?

како си проверуваш состојба ? мене не ми го прифана бројот нешто , што треба да направам треба во ВИП продавница да одам да се регистрирам?
да да на претплата, имавјас акаунтод претходно не ми текнува како го направив самознам дека од дома гонаправив :)

Sent from my ALCATEL_one_touch_995 using Tapatalk 2
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
а мислеш дека скајпот не тегли ?
ако стават нешто промоционално нека го направат како што треба а не да наогат начини како да се краде од лугето :)



postpaid ?

како си проверуваш состојба ? мене не ми го прифана бројот нешто , што треба да направам треба во ВИП продавница да одам да се регистрирам?
Kako be te krade koga ti dava internet za bez pari?

Sent from Galaxy Nexus
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Чудни луѓе сте вие... Малце биле 100 мб o_O Подобро ви беше кога мегабајт GPRS се наплаќаше 9.9 денари?
Колку треба за да се задоволите, 100 гига? Мене ми се сосем таман, на телефонот отворам меил, праќам меил, time.mk, viber, chat сум достапен на кого му требам, користам и навигација понекогаш... Ама не спуштам филмови за на телефон па да ми се малце 100 мега :D
Плус, имате за 129 денари 250 mb... Шо е сосема разумна цена, ако веќе не сакате да се осеќате ко во камено доба со интернетот, кој патем не го плаќате ;)
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Ме интересира успеа да средиш? Бидејќи и јас го имам истиот проблем :)
Во салон на вип уште не сум бил, а со операториве тешко се излага на крај. Ќе ти пратат инструкции по меил, ја им пишав назад и се убаво им објаснив и еве ги веќе 4 дена ги нема да ми одговорат!
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Знам дека iPhone 3Gs не може да користи 3G мрежа на ВИП, ама може ли барем да се користи некој GPRS да се искористат безплатниве мегабајти? Има некој подесено на 3Gs VIP Data?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.827
Знам дека iPhone 3Gs не може да користи 3G мрежа на ВИП, ама може ли барем да се користи некој GPRS да се искористат безплатниве мегабајти? Има некој подесено на 3Gs VIP Data?
Јас го пуштам само она cellular data во general па network, и колку толку си имам интернет за facebook и livescore. :) Немам никакви други подесувања правено.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Знам дека iPhone 3Gs не може да користи 3G мрежа на ВИП, ама може ли барем да се користи некој GPRS да се искористат безплатниве мегабајти? Има некој подесено на 3Gs VIP Data?
Како тоа не може? Зашто да не може? Нема логика.

Стај ги овие сетинзи:

APN/user/pass : vipoperator

proxy: 78.40.0.1
port: 8080
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Како тоа не може? Зашто да не може? Нема логика.

Стај ги овие сетинзи:

APN/user/pass : vipoperator

proxy: 78.40.0.1
port: 8080
Go nema toj bend 3Gs-ot. Na 800 megahertci im e mrezata na VIP. ЕДИТ: 900 мегахерци им е мрежата на ВИП.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom