А1 Македонија (VIP)

Член од
7 јуни 2012
Мислења
94
Поени од реакции
28
Добро само кај мене ли електронската сметка е ретардирана? Вчера ми пишува 2,нешто гб потрошен интернет, сега 1,17 ... вчера едни бројки значително поголеми од денешниве. Како би знаела кои се точни?
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.403
Поени од реакции
423
Добро само кај мене ли електронската сметка е ретардирана? Вчера ми пишува 2,нешто гб потрошен интернет, сега 1,17 ... вчера едни бројки значително поголеми од денешниве. Како би знаела кои се точни?
Мислам дека востановивме :icon_lol: претходно дека сметките се рестартираат на 26ти секој месец.
 
Член од
7 јуни 2012
Мислења
94
Поени од реакции
28
Вчера кај остварен интернет сообракај имав 2,7гв денес 1,7(за периодот 3.10-25.10)!!!
 
Член од
17 мај 2012
Мислења
165
Поени од реакции
38
gi pisav site parametri za 3g internet i nisto ne se slucuva nemam net so mozi da e rabotava ?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
gi pisav site parametri za 3g internet i nisto ne se slucuva nemam net so mozi da e rabotava ?
Ова ми го пратија од Вип кога неможев да се конектирам на интернет (претпоставувам дека користиш андроид):
Интернет & MMS подесуваља за OS Android

 • Притиснете го Menu копчето
 • Одберете ја опцијата Settings
 • Одберете Wireless controls
 • Одберете Mobile networks
 • Одберете Access Point Names
 • Притиснете го Menu kопчето
 • Одберете New APN
 • Во текст полето Name внесетеVip internet и OK
 • Во текст полето APN внесете vipoperator и OK
 • Одберете Proxy иво текст полетовнесете 78.40.0.1 и OK
 • Одберете Portво текст полето внесете 8080и OK
 • Одберете Username во текст полето внесете vipoperator и OK
 • Одберете Password во текст полето внесете vipoperator и OK
 • Одберете MMSC во текст полето внесете http://mmsc.vipoperator.mk и OK
 • Одберете MMS proxyво текст полето внесете 78.40.0.1 и OK
 • Одберете MMS port во текст полето внесете 8080и OK
 • Одберете MCC во текст полето внесете 294и OK
 • Одберете MNC во текст полето внесете 03и OK
 • Во полето APN type одберете internet & mms
 • На крај се притиска Menu kопчетои се одбира Save
 • Автоматски ке ве врати на креираниот профил “Vip internet’’ и зелена точка ке се појави билиску профилот.
Откако ќе го направиш сето ова, се враќаш во претходното мени и штиклираш Data enabled. После тоа можеш да сурфаш
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.479
Поени од реакции
598
Денес ми стигна порака дека сум добил 100 мб интернет, но кога пробав да се конектирам ме конектираше преку ТМ МК интернет (тмобиле), претпоставувам поради тоа што претходно на тој телефон користев интернет од тмобајл.. кога пробав да сменам на Вип МК ми велеше Access denied...
Како конфигуриравте вие? Дај хелп...
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.626
Поени од реакции
5.678
Денес ми стигна порака дека сум добил 100 мб интернет, но кога пробав да се конектирам ме конектираше преку ТМ МК интернет (тмобиле), претпоставувам поради тоа што претходно на тој телефон користев интернет од тмобајл.. кога пробав да сменам на Вип МК ми велеше Access denied...
Како конфигуриравте вие? Дај хелп...
Мрза си или? Види 2-3 поста погоре имаш убаво напишано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom