Ај на чај!

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Знае некој каде (и дали воопшто) може да се купи Rooibos чај кај нас? Ја заслушав песната Pink Rabbits на The Naitonal, то коктел било кој се прај со овај чај, па си реков ако не е оган скапо и ако се најди, да го пробам.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Знае некој каде (и дали воопшто) може да се купи Rooibos чај кај нас? Ја заслушав песната Pink Rabbits на The Naitonal, то коктел било кој се прај со овај чај, па си реков ако не е оган скапо и ако се најди, да го пробам.
Зимски чај е, мислам дека како Christmas tea се продава. Афричко потекло има. Има и Алкалоид мислам во кесички, а го има во Ла Ча на булевар ЈНА и во Веро центар. Многу ароматичен и вкусен чај.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Го има во LaCha/LaSoy во Веро, не е скап. Препорачувам органски Роибос, без додатоци за да го осетиш вкусот/аромата на билката, а го имаш и блендови со други херби.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Го има во LaCha/LaSoy во Веро, не е скап. Препорачувам органски Роибос, без додатоци за да го осетиш вкусот/аромата на билката, а го имаш и блендови со други херби.
Фала! Сега гледам дека имаат и e-shop, ќе нарачам пошто со коронава немам можност да одам за Скопје некое време.
 
Последно уредено:
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.195
Поени од реакции
35.745
Од КАМ земав Fiesta black ceylon tea. Не е лош плус такви крупни листови се, не како тие што личат на мелен прашок во кесички.
 
T

Torchyrus

Гостин
Повеќе од месец дена се немам напиено кафе, едноставно немам потреба.
Замената за тоа ми е зелен чај, супер е!
Исто така пијам и планински природен.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.707
Поени од реакции
6.824
За оние што пијат турски чај: кој чај го купувате и каде?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.195
Поени од реакции
35.745
За оние што пијат турски чај: кој чај го купувате и каде?
Ако мислиш на тој оригиналниот турски чај што е црн чај и што го викаат Ризе чај, и мене ме интересира. Го имам видено во Рамстор ама е прилично скап.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.707
Поени од реакции
6.824
Ако мислиш на тој оригиналниот турски чај што е црн чај и што го викаат Ризе чај, и мене ме интересира. Го имам видено во Рамстор ама е прилично скап.
Не сум сигурен. До скоро имав цејлонски чај, беше одличен. За жал, го забиравив брендот. Купив друг, не може да се спореди со првиот. Затоа прашувам.
 
Член од
24 февруари 2020
Мислења
20
Поени од реакции
2
Дали некој знае каде можам да најдам Камилица, но да не е во филтери?

Побарав во LaCha, но немаат. Тој од GoodNature е пола прав пола Камилица.
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Kamilica chaj moze da se kupi vo bilna apoteka na Alkaloid.
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
1.141
Поени од реакции
5.688
Caj od brusnica (refus) od good nature. Zovriam edno gezve na 100 C i klavam edna supena lazica, pa go pokrivam. Go ostavam da odstoi 5-8 min. I go serviram.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom