Ајде сите кајганџии на пребројс-вакцинирани и невакцинирани

Дали си вакциниран или не!


  • Вкупно гласачи
    215
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.513
Поени од реакции
9.412
Ајде сите правец анкета и пополнете,за да видиме каква е ситуацијата на форумов :)
Автоматски споено мислење:

@Камелија ...имаш четири одговори, па ако сакаш ај одлучи се за еден, оној вистинскиот:smirce:
 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Не сум прележал (освен ако било асимптоматски без да знам) а се вакцинирав уште во мај.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.756
Ви фали уште една опција на анкетата: не знам дали сум прележал од ковид или не ама се вакцинирав, против беснило, не ковид.

П.С.
Зошто се дозволени повеќе одговори?
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.133
Поени од реакции
8.226
Средината на ноември мислам дека ми заврши Корона-боледувањето (позитивен rt-pcr тест), а ми стигна SMS порака за вакцинација закажана за оваа сабота.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Летна собиранка на отворено во најава :vozbud:

Покана само со доставен сертификат за примени 2 дози вакцина или прележан Ковид пред не повеќе од 6 месеци.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.330
Поени од реакции
4.895
Кога државата е неписмена да одржи валидни Избори, што па една форумска анкета да биде порегуларна :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Летна собиранка на отворено во најава :vozbud:

Покана само со доставен сертификат за примени 2 дози вакцина или прележан Ковид пред не повеќе од 6 месеци.
А да се среди анкетата? :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
... и да дополнам, за женските членови со ПАП тест најмалку стар 6 месеци и уринокултура тест кај машките членови, како и обостран брз тест за вирус херпес симплекс со брз тест на флуоресцентнИ антитела :sramezliv:

инаку треба уште две опции да има:
- сакам да се вакцинирам но не сум во можност поради други причини
- не сакам да се вакцинирам, оти не верувам во истата
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
... и да дополнам, за женските членови со ПАП тест најмалку стар 6 месеци и уринокултура тест кај машките членови, како и обостран брз тест за вирус херпес симплекс со брз тест на флуоресцентнИ антитела :sramezliv:
Ќе се дружиме и муабетиме бе @biojns, тебе одма во разврат ти оди паметот.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Ќе се дружиме и муабетиме бе @biojns, тебе одма во разврат ти оди паметот.
... ииииииииииииии од кога пиење кафе е „разврат“?
па што тогаш бараш сертификат за вакцинирање, кога на отворено ќе биде со два метра растојание :D


вака го замислувам на отворено... @Луси води, @Agda Beata нормално до неа, па @Bodhidharma ја фатил Агда, па @gjoko-mkd до Боди, а @мкд владе го турка ѓокота за побрзо, а @Anco изиграва французин до владето :vozbud:


а од друга страна други играат контра, води бијонс, па @Dumbledore се фатил до неа, @Хептаграм XI до Думбле го стиска телематски, Наќо со наочарите, а на средина ги дели @Darling,
@Anon снима со мобиЉката! :D
а пее @Beric Dondarrion заш тој никад не игра, па ни тад! :X3:

поотворена собиранка здравје! :)
 
Последно уредено:
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ќе се дружиме и муабетиме бе @biojns, тебе одма во разврат ти оди паметот.
Си вика Бјонси, што да тепаме пат и време за џабе? :ROFLMAO:
Автоматски споено мислење:

... ииииииииииииии од кога пиење кафе е „разврат“?
па што тогаш бараш сертификат за вакцинирање, кога на отворено ќе биде со два метра растојание :D
Остај што муабети сакаат да извадат!
Собиранка ти е како идење на лов! За секој случај си носиш ракииче, мевце, винце... Ако падне нешто арно, ако не здравје ние сме си спремни:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom