Ајде да изброиме до 100 000 :)

Дали ќе успееме?

  • Да!

    Гласови: 101 43,7%
  • НЕ!

    Гласови: 63 27,3%
  • НЕ ЗНАМ / НЕ МЕ ИНТЕРЕСИТА!

    Гласови: 67 29,0%

  • Вкупно гласачи
    231
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
26.521
,,,,26,,,513,,,,[DOUBLEPOST=1496430983][/DOUBLEPOST]
,,,ne e do tolku problemot vo samoto testiranje ,,,rabotata e vo toa shto ,,,imaat navistina za shto da se zafatat prvo ,,,za principielna rabota e,,,i prvo pa populistichki nastap ,,,beter od prethodnite,,,duri sega mislam deka ke sleduva cirkuzijadata ,,,ne za drugo ,,,ionaka ,,,samite testiranja bea takvi kako shto kazhuvash,,,
Освен популистичка ова беше мерка без резултати. Принципиелната работа ќе започне кога оценките ќе бидат заклучени пред родителскиот и наставничкиот совет, каде 99% од времето се разговара за поправање на одредени оценки! Ако стигнеме до таму каде дел од оценките се заклучуваат и оформуваат на еден формален состанок, можеме да утврдиме дека оценката е чиста формалност која веќе нема толкава моќ на санкција и награда за вложениот труд на ученикот и неговото постигнато знаење и резултати. Јас сметам дека првиот чекор е заклучување на оценките пред овие 2 состанока, и тоа да се одвива пред уениците, учебник по секој предмет и почиста учебна програма. Башка и новитетите во процесот на едукација нема да ни пречат, како електронските табли, почесто користење на компјутерите и поголема интеракција со учениците.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
26.532
26.531:)
Супер. Уште некоја година да присоберам пари, па ќе има повторно нова кола:D
(y)

Што ќе земеш!? Знам дека прати неколку слики од “новата“ пред година и нешто, само не се сеќавам на истите. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom