Африкански куп на нации 2017

Кој ќе биде победник ?


  • Вкупно гласачи
    28
G

Goldie

Гостин
Како досега нема отворена тема за Африканскиов куп, толку ли никој не го прати па да имаме место кај да ги коментираме натпеварите ? Веќе се познати тимовите кои одат во наредна фаза од групите А и Б а тоа се Буркина Фасо, Камерун, Сенегал и Тунис а елиминирани се Алжир, Гвинеа Басау, Габон и Зимбабве
Во групите Ц после утрешните натпревари ќе ги имаме новите четврт-финалисти кои ќе се бараат помеѓу ДР Конго, Мароко, Брегот на Слоновата и Того додека во групата Д веќе осигуран пласман во наредна фаза имаат Гана а и Египет е на чекор до тоа.

Составите може да ги видите тука https://en.wikipedia.org/wiki/2017_Africa_Cup_of_Nations_squads
Кој е вашиот фаворит / кој мислите дека ќе победи ?

Мене главен фаворит за освојување ми е Сенегал, некако ми изгледаат како нај комплетен тим а можно изненадување и добар пласман типувам на Мароко :)
 
Последно уредено од модератор:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Што е проблемот Алжир што испаѓа по групи? На СП имаа добар настап, очекував да созреат и барем на АФКОН да направат нешто, ако веќе не наредното СП.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.068
Поени од реакции
11.045
Алжир и од А и од Б група елиминиран а ? :D

Сенегал ми е главен фаворит.Пред првенството нормално Алжир, ама одбранава послаба не им била последниов период.
 
G

Goldie

Гостин
Што е проблемот Алжир што испаѓа по групи? На СП имаа добар настап, очекував да созреат и барем на АФКОН да направат нешто, ако веќе не наредното СП.
Средина и напад имаат одлични, едни од подобрите на купов ама одбраната им е чист просек и слаба точка плус и првиот голман им се повреди на стартот

Алжир и од А и од Б група елиминиран а ? :D

Сенегал ми е главен фаворит.Пред првенството нормално Алжир, ама одбранава им е доста слаба што се гледа и по примените голови.

Пишани се сите што поминаа од А и Б, и сите што беа елиминирани - прочитај уште еднаш.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Првото коло ислучиво 0-2 гола, сеа се распуцаа на крај од груната фаза, Утре очекувам Брег Слоновача да победи и иде даље, а ко је ќе тепа е стварно најтешко да се прогнозира на ова натпреарување никад немоеш да знаш кога им е денот кога се јадени.:D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Средина и напад имаат одлични, едни од подобрите на купов ама одбраната им е чист просек и слаба точка плус и првиот голман им се повреди на стартот




Пишани се сите што поминаа од А и Б, и сите што беа елиминирани - прочитај уште еднаш.
Оној МБоли што фати се на СП? :icon_mrgr: Тој и Очоа ти се типичен примерок од фактите што ги пишав на темана за стереотипи, на секое СП има по најмалце еден таков голман кој после пак паѓа во заборав.[DOUBLEPOST=1485212620][/DOUBLEPOST]Отворив да ги видам составиве, селекторов на Камерун кои заебанции ги има трпено/трпи со имево :pos:

12121212121.PNG
 
G

Goldie

Гостин
Оној МБоли што фати се на СП? :icon_mrgr: Тој и Очоа ти се типичен примерок од фактите што ги пишав на темана за стереотипи, на секое СП има по најмалце еден таков голман кој после пак паѓа во заборав.[DOUBLEPOST=1485212620][/DOUBLEPOST]Отворив да ги видам составиве, селекторов на Камерун кои заебанции ги има трпено/трпи со имево :pos:

Прегледај го приврзокот 164037
Тој е во Анталија бил до полусезона и немал ич настапи, а вчера направил трансфер во Рен може и затоа се “повреди“ да оди да потпише договор додека може :D
А замената негова брани во нивната домашна лига така да јасно е колку се квалитетен..
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.956
Да не беше првенствово, немаше да знам дека Емануел Адебајор е сеуште жив. Типот во последните 2 години, нема изиграно 5 утакмици фудбал. :pos:
Утре неговиот Того игра против репрезентацијата на 'Доктор Конго', а имам чувство дека Адебајор ќе даде гол, што би бил негов трет гол во последните 880 дена (од 28ми август 2014та наваму има дадено цели 2 гола).
:zver:
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.068
Поени од реакции
11.045
Како досега нема отворена тема за Африканскиов куп, толку ли никој не го прати па да имаме место кај да ги коментираме натпеварите ? Веќе се познати тимовите кои одат во наредна фаза од групите А и Б а тоа се Буркина Фасо, Камерун, Сенегал и Тунис а елиминирани се Алжир, Гвинеа Басау, Алжир и Зимбабве
 
G

Goldie

Гостин
Да не беше првенствово, немаше да знам дека Емануел Адебајор е сеуште жив. Типот во последните 2 години, нема изиграно 5 утакмици фудбал. :pos:
Утре неговиот Того игра против репрезентацијата на 'Доктор Конго', а имам чувство дека Адебајор ќе даде гол, што би бил негов трет гол во последните 880 дена (од 28ми август 2014та наваму има дадено цели 2 гола).
:zver:
Ги немам гледано Того до сега ама член сум на една странска група за кладење и гледам бајги хејт изеде на првиот натпревар, ни еден штоп неможел да направи како што треба

Сигурно плаќа за да игра друга логика нема, толку време без тим и уште пак во стартни 11 го ставиле :aplauz:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Гана увек, секад и засекогаш. Али 2002-ра и спомените од Сенегал будат исто така емоции.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom