Ауфвидерзен Македонијо!

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Завршен е муабетот со тебе
Јас и прееска ти реков, али ти ем лажеш ем скакаш. Немаше да заспијам на лажно обвинување, добра ноќ :)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Ај и од мене со оригиналот
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.157
Веке кога почнавте со честитки ајде и од мене еден поздрав до сите печалбари, азиланти и мигранти
со песната
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Германија, земја на соништата!
Одиш во неа, работиш било каде и газдите се многу незгодни, сите имаат бејзбол палки.
Ако ти му кажеш дека сакаш 2000 евра плата тој веднаш ја зема и палката и ќе те мава се додека не кажеш дека сакаш најмалце 3000 евра плата...[DOUBLEPOST=1393901077][/DOUBLEPOST]
Aber macht Geld auch :P[DOUBLEPOST=1393901149][/DOUBLEPOST]
:pos::pos:

Колку јас што се разбирам ти каков доктор си, толку и тебе треба да те интересира во кој дел на транспорт сум. А нешто днк сакаш или?
И раскажи им подобро на колегиве твои како они може да сонуваат за клиника. Раскажи им на македонските доктори како што викаш, тоа е доста интересен дел зошто јас те викам како што те викам.
Дај му масло па нека погоди дали е за мотор или менувач :D[DOUBLEPOST=1393901417][/DOUBLEPOST]
Што се збори низ Велешката чаршија - што работат велешаните во Немачка?
Пекари, работат со брашно :pos::pos::pos::pos:
 
Последно уредено:
N

NikolaMKD91

Гостин
У Бечу сам гастарбајтер у кревету прави фајтер. :pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Во Микросам бараат лица со завршен Електро, Машински и Економски, плата 12,000 денари, не знам дали го видовте огласот? ќе го линкам не е проблем.

е сеа, во која земја на планетава ако ги исклучиме Еритреа, С. Кореа и очигледно Македонија, електроинжењер, машински инжењер или економист со акл зема 12,000? ова ли е силата што ја носи образованието? И запишувањето на технички факултет? Па со знаењето што го имав уште пред да запишам етф вадев толку од фриленс и горе доле сервиси, мервиси.

Не за на ауфидерзен, за на Марс е работава.
 
2

~2A

Гостин
Во Микросам бараат лица со завршен Електро, Машински и Економски, плата 12,000 денари, не знам дали го видовте огласот? ќе го линкам не е проблем.
Ко че немаш друга работа и тоа ќе работиш. Мој другар само што го заврши економскиот, почна да работи во Микросам за да после го носат и во други држави да работи, одоколу од финансиска гледна точка многу е подобрен во однос на тоа што беше претходно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ко че немаш друга работа и тоа ќе работиш. .
нејќам да звучам грубо ама тие сакаат вака да мисли народов, мене ми е сосема јасно дека нема друга работа. Што се 12,000 да бидеме реални, трето дете ли ќе чуваш, за едно немаш. А другарот унапреден ли е досега? Не ми е јасно ова го носеле во други држави да работи, кој, од Микросам ли?
 
2

~2A

Гостин
нејќам да звучам грубо ама тие сакаат вака да мисли народов, мене ми е сосема јасно дека нема друга работа. Што се 12,000 да бидеме реални, трето дете ли ќе чуваш, за едно немаш. А другарот унапреден ли е досега? Не ми е јасно ова го носеле во други држави да работи, кој, од Микросам ли?
Да, од Микросам.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
нејќам да звучам грубо ама тие сакаат вака да мисли народов, мене ми е сосема јасно дека нема друга работа. Што се 12,000 да бидеме реални, трето дете ли ќе чуваш, за едно немаш. А другарот унапреден ли е досега? Не ми е јасно ова го носеле во други држави да работи, кој, од Микросам ли?
нели едно време се зборуваше за некаква си идеја за враќање на македонските стручњаци од странство.Што стана со тоа?! се врати ли некој да се нафати да работи за ученички џепарлак од 12.000 ден
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Ко че немаш друга работа и тоа ќе работиш. Мој другар само што го заврши економскиот, почна да работи во Микросам за да после го носат и во други држави да работи, одоколу од финансиска гледна точка многу е подобрен во однос на тоа што беше претходно.
Па ко че немаш друга работа, нема да се мачиш 4-5 години да завршиш факултет, ако е таа работа може веднаш после средно
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
нели едно време се зборуваше за некаква си идеја за враќање на македонските стручњаци од странство.Што стана со тоа?! се врати ли некој да се нафати да работи за ученички џепарлак од 12.000 ден
Аха, се затрчаа само гориво немале :D[DOUBLEPOST=1393959462][/DOUBLEPOST]
Да, од Микросам.
Хм, не знам, многу чудно ми е ова да го носеле да работи во странство, не викам дека лажеш ама чудна ми е сторијава. Има некој друг вакви сознанија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom