Аудио Опрема: Засилувачи, Ресивери, Тунери, Звучници...

П

Пе Џо

Гостин
Сервисер за аудио-опрема во Скопје? Поточно ми треба поправка на едно гитарско и едно бас-појачало, и за двете имам шеми.
 
П

Пе Џо

Гостин
Што е проблемот со појачалата?
Ги попраив.
Иначе гитарското (Hughes & Kettner Club Reverb 65) имаше прегорени излезни транзистори и ради тоа цело време го дисторзираше звукот но не со константна боја.
Бас појачалото (Fender Rumble 75) имаше расипано интегрално коло и ради тоа на одреден временски период работа ќе го дисторзираше звукот, па ќе престанеше, па пак, и така.
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
221
Поени од реакции
127
Вакви сијалички за појачало ми треба,знае некој кај да најдам ?



Sent from my iPhone
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
173
Поени од реакции
131
Член од
13 јануари 2016
Мислења
81
Поени од реакции
46
Се решив да си земам систем, доста ми е од Vh1 па сакам да ве прашам за предлог...
Повеке од 8-9 илјади не ми се даваат па нека биде нешто во таа цена. Најважно ми е да има добар звук, да се поврзува со мобилен и да има радио...
По нашиве техномаркети нешто не ми фати око па се обратив тука... Фала однапред

Sent from my D2005 using Tapatalk
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.615
Поени од реакции
10.869
Уф другар, со ценава тешко ми иде да ти помогнам, ама ќе ти спомнам бауер ен вилкинс барај на старо, или земи си сендсторм за тие пари на ново. Не се нешто ау ама тоа е за тие пари. Евентуално стрпи се уште некое време и земи си на ново, квалитет. Среќно :)
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
BANG & OLUFSEN Beomaster 2000, ako mozes da najdes od nekade. Ama teska rabota posto racno gi sklopuvale i malku gi ima :)
https://www.youtube.com/watch?v=mO0ByMk35a0
Шо стори цени бе. Од 2к до 35к еур. Од злато дан се праени:D:D. Пак и пишит каблите не се вклучени во цената. Многу се убај на изглед а изгледа и јаки перформанси имет ама колку пари да имам не би дал толку за звучници. Ќе појдам во некоја продавница денојве да видам шо лајно се:D:D:D.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom