Атлетика, Пекинг 2008

  • Креатор на темата Ајсшутер
  • Време на започнување
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
:vozbud: Алал му вера на ждребецов :pos2:

Типов може да оди под 9.65, само да не почне да се радува на 10 метри пред крај :)
Е ако де, ќе го поправа светскиот рекорд уште неколку пати овој дечко. :)
 
Член од
27 декември 2005
Мислења
153
Поени од реакции
179
Калински легенда, наместо Мајкл Џонсон - МАЈКЛ ЏЕКСОН:tapp:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Браво за овој.Можеше и повеќе да го сруши ако не се радувваше 10 метри порано.
Хаха зошто да не се редува кога може и подобро, а тоа ќе го стори на некој митинг и ќе земе милионски суми :wink:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Хаха зошто да не се редува кога може и подобро, а тоа ќе го стори на некој митинг и ќе земе милионски суми :wink:
Работата е да се штеди..нема потреба од максимум во таква една трка каде имаш време и ретровизорот да си го провериш..Финалето на ОИ е сепак место кога даваш се од себе..ама турнирите..102,5%
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Што му беше на Усаин Болт?! Никогаш немам гледано ваква трка. Обично трките на 100 метри завршуваат со фото финиш, а овој почна да се радува пред да ја помине целта, па уште си се сврти да види каде се другите.

Се прашувам што ли му дале, не ми се верува дека тоа трчање е без допинг. Не е нормално толку брзо да се истрча. Сите испозадишани, а тој како да одел, а не како да трчал. Сомнително е.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Овој може да истрча 9.6 на рамно. Му се познава во очите дека трча, ама не до максимум, може уште посилно и уште повеќе, башка ако не се радува при крај, може да оди 9.6 на рамно...

Секоја чест, човекот е машина!

П.С. Калински е ретард, жими се, со тоа Мајкл Џексон ме уби во поим. :nesvest:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Што му беше на Усаин Болт?! Никогаш немам гледано ваква трка. Обично трките на 100 метри завршуваат со фото финиш, а овој почна да се радува пред да ја помине целта, па уште си се сврти да види каде се другите.

Се прашувам што ли му дале, не ми се верува дека тоа трчање е без допинг. Не е нормално толку брзо да се истрча. Сите испозадишани, а тој како да одел, а не како да трчал. Сомнително е.
Не е сомничаво, човекот тренирал по 10 часа на ден за таа трка. Под тоа подразбирам дека се откажал од секакви земски радости(журки, неспиење до 5 сабајле, пијанчење).
Инаку успори затоа што изгледа сака да си царува и да го поправа рекордот како неговата колешка Јелена Исинбаева во скокови со стап. Уште од Атина си го поправа рекордот за сантиметар па за сантиметар па за сантиметар и уште не се знае до кога ќе го поправа. Знам само дека зема вкупно по 3 милиони долари за секој рекорд, така да не е будала наеднаш да го сруши за 6-7 сантиметри.
Честитки за Болт, ова беше брзина на гепард.




Ама честитки и за Калински, сега барем дознавме дека Мајкл Џексон е љубител на атлетика:pos:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Црнчево е ѕвер. Ако не е на дрога - алал да му е.
Кога си направи предност почна да гледа назад, да се радува и да успорува.. Ова го немам видено никогаш до сега. :uvo:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Мајкл Џексон, па Мајкл Џексон. Аман бе, до толку да се бедни коментаториве у Македонија.
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Ако навистина е чист секоја му чест! Тоа што го прикажа беше ненормално!

Btw овој Калински, ако не излупа нешто нема кој. Понапорен коментатор здравје!
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Јас ставив на mute додека се спремаа, пошо Калински стварно напиња. Уништува чувство на еуфорија, наместо да те загрее за трката.
 
Член од
19 јули 2007
Мислења
551
Поени од реакции
2
Se sekavate na Merion jones koga begase po 10 metri i tuka e ista prikazskava samo prasanje e posle kolku godini ke kazat deka coekot zemal doping!!!!Za Merion im trebase 3 godini za ovoj mozi i nema da se osmelat da kazaat :toe:
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Јас ставив на mute додека се спремаа, пошо Калински стварно напиња. Уништува чувство на еуфорија, наместо да те загрее за трката.
Да, да, и мене ме нервира понекоаш - прееска кога финишираше Болт, почна како ненормален да вика: БОЛТ, ТОЈ E ПОЛНОКРВЕН МУСТАНГ!!! :pos: :pos: :pos:

Иначе, како трчаше тој ееееј! Имав чувство како да не ја допира земјата воопшто! Па дури и си заигра при крај! Можеше уште некоја стотинка побрз да биде!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom