Атеизам vs Религија

H

Hyperion VI

Гостин
А ти може конечно да престанеш со пишувањето сешто за О.Т.О. и луѓето кои се таму... а потоа да глумиш како „љубов“ и “добро им посакуваш“.
Многу ниско и подло е ова од твоја страна...
Ако веќе имаш потреба од ваков говор, не глуми потоа дека си пријател со луѓето таму! :)
Тоа е лага.
Добро,не глумам дека сум пријател,повеќе.
Се извинувам.

„Не сум пријател со луѓето во О.Т.О."
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Лоша ти е перцепцијата кога некој ти вели да читаш по се изгледа... многу одбивност кон книгите...
Секој што чита и работи - знае.
Не реков „уште“ треба да читаат луѓето. Реков да истражуваат. А тоа бара читање. Ако мислиш дека си завршил ти со читањето книги... нека ти биде. :)
Но тоа нема врска со ова што го дрдориш постојано додавајќи ми епитети за да ти е мирен умот... ако сакаш неписмени - проповедај неписменост, што да ти кажам!
Се е перцепција хепта... ти мислиш мојата е лоша, ја мислам твојата е поматена... кој е во право само бог знае.

Читајќи те до сега мојата перцепција вика дека си токму тоа што го критикуваш, класичен пример за проектирање на својата сенка, негирање и потискање на атрибути на себеси.
 
D

Deleted member 135221

Гостин
faktor.mk › kinezite-ja-napravile-pr...
Web results
Кинезите ја направиле првата трансплантација на глава, човекот бил мртов па оживеан го вратиле од мртвите што значи нема рај ниту пекол, останува уште да веруваме во реинкарнација, трето нема Hyperion VI што ке кажеш на ова.
 
Последно уредено од модератор:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
не тоа баш така едноставно
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
Успешно завршила операцијата побарај има на гоогле, што значи останува уште реинкарнација како научно веродостојно :)
верувам

ја тоа го реков во врска со доказот дека нема рај и пекол
 
H

Hyperion VI

Гостин
faktor.mk › kinezite-ja-napravile-pr...
Web results
Кинезите ја направиле првата трансплантација на глава, човекот бил мртов па оживеан го вратиле од мртвите што значи нема рај ниту пекол, останува уште да веруваме во реинкарнација, трето нема Hyperion VI што ке кажеш на ова.
Ако е веродостојна информацијата,со среќа нека му е.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.555
Поени од реакции
8.384
Дали ако некој е будист е религиозен?
 
Член од
2 октомври 2012
Мислења
179
Поени од реакции
72
Ateisti I teisti se vernici, no so razlicni karakteri.
Ednite ne veruvaat, a drugite veruvaat vo postoenje na bog.
Како е не-верувањето верување? Како немањето коса (ќелавост) е боја на коса?

А со карактер па ич нема врска.
 
Член од
2 октомври 2012
Мислења
179
Поени од реакции
72
Атеизам претставува неверување во богови. Тоа не значи дека некој атеист не верува и во кентаури да речеме.
Не верувам дека на тоа мислеше членот што го цитирав. Не значи ни дека некој е теист не може да верува во кентаури или во рамна земја или во милион други работи. Атеизам-теизам се однесува на бог(ови)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom