Асоцијација: Погоди го членот!

Дискусија во форумот 'Играчница' започната од Болиглава, 20 декември 2007.

 1. Болиглава

  Болиглава A cold fact

  Член од:
  16 јуни 2007
  Мислења:
  4.700
  Допаѓања:
  2.324
  Значи. Членот ќе дава асоцијација за некој член на форумов и другите треба да погодат.
  Кој ќе погоди дава своја асоцијација:wink:

  Ај прво јас.
  Модераторот од Битола?
   
 2. ZeroStyle

  ZeroStyle Гостин

  Јове_Бт??
   
 3. Болиглава

  Болиглава A cold fact

  Член од:
  16 јуни 2007
  Мислења:
  4.700
  Допаѓања:
  2.324
  Toј.
  Ај сега ти.
   
 4. pupsik

  pupsik AMAZONKA

  Член од:
  18 декември 2007
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  1
  терористот со кучето црно....
   
 5. ZeroStyle

  ZeroStyle Гостин

  Модератор е исто...Порано бил скинер...Се разбира многу у мобилни??
   
 6. 10101

  10101 @*I am Nuts!*#

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  349
  Допаѓања:
  0
  Модератор на форум за мобилни. Некрофилија така?
   
 7. Etushko! :)

  Etushko! :) блажо <3 all

  Член од:
  24 ноември 2007
  Мислења:
  346
  Допаѓања:
  1
  мејби..
  има кошаркар нако никот негов..?
   
 8. ZeroStyle

  ZeroStyle Гостин

  10101 точно...Сега ти си на ред...:)
   
 9. Etushko! :)

  Etushko! :) блажо <3 all

  Член од:
  24 ноември 2007
  Мислења:
  346
  Допаѓања:
  1
  двајцата во исто време напишавме коментар.. ајде прашав јас
   
 10. ZeroStyle

  ZeroStyle Гостин

  Исто време е 12 минути порано?? И да сте биле у исто време(Шо у овој случај не сте) се гледа членот кој е погоре...Затоа учтиво ќе го чекаме 10101 :smir:
   
 11. GaMe OveR

  GaMe OveR GaMe OveR

  Член од:
  22 декември 2007
  Мислења:
  185
  Допаѓања:
  0
  Лол И сега ке чекаме ???!!
   
 12. ~DaRko

  ~DaRko Поштен лопов

  Член од:
  29 март 2009
  Мислења:
  5.887
  Допаѓања:
  2.476
  и така чекале, чекале и чекале ни повеќе ни помалку туку 2,5 години да се појави дарко и да ја воскресне темава :pos::pos::3:
   
  На ManUtdChampions му/ѝ се допаѓа ова.
 13. DracevoTheCity

  DracevoTheCity Чиста Македонија !

  Член од:
  7 ноември 2008
  Мислења:
  8.335
  Допаѓања:
  8.656
  а да пишеше некоа асоцијација за да погаѓаме
  овака не е целосно воскресната уште:pos:
  полумртва е:pos2:
   
 14. Iceboy

  Iceboy Porque somos LOS MEJORES

  Член од:
  23 октомври 2008
  Мислења:
  17.172
  Допаѓања:
  17.742
  Дечково е од Валандово, малце е дрвце и навива за Манчестер :)
   
 15. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  28.114
  Допаѓања:
  32.065
  Јас..

  иначе не сум дрвце!!! .!.
   

Сподели преку: