Асанж

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Таквите луѓе имаат многу повеќе бенефиции.

Имало криминал во Еквадор, имаше и граѓанска војна во Либија па некои луѓе живееја како Богови.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Да бе, а кај да побара азил?Па вие гледате дека Британците и покрај тоа што законски се обврзани сега да му обезбедат сигурен премин во Еквадор, тие пак не му обезбедуваат.А замислете што ќе се случеше доколку побараше азил во претставништвото на Франција на пример; ќе го обесеа јавно на балконот од нивното претставништво.Па сега видете во оваа игра кој е полицемерен....
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Прва работа што треба да знаете е дека, PR го измисли роднина на Фројд и со помош на него успеа да го воведе терминот банана држава и да нареди инвазија на Америте на Хондурас. Секоја приказна има две страни, а Америте ја прикажуваат само нивната.
Зошто Америте се против нуклеарно оружје во Иран, демек они ќе го употребат а во суштина Америте се оние што имаат употребено не една туку две атомски бомби и тоа врз цивилно население.
Овој текст нормално е пишан со цел да се деградира што има направено Асанж, демек овој моралистот во кои земји ќе оди. Подобро таму отколку во златната Америка, каде тешко му се пише ако се разболи.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Да бе, а кај да побара азил?Па вие гледате дека Британците и покрај тоа што законски се обврзани сега да му обезбедат сигурен премин во Еквадор, тие пак не му обезбедуваат.А замислете што ќе се случеше доколку побараше азил во претставништвото на Франција на пример; ќе го обесеа јавно на балконот од нивното претставништво.Па сега видете во оваа игра кој е полицемерен....
Ајде ајде, не е до толку глуп да бара азил од држава што е јако поврзана со Америка...
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.616
Поени од реакции
11.802
Прва работа што треба да знаете е дека, PR го измисли роднина на Фројд и со помош на него успеа да го воведе терминот банана држава и да нареди инвазија на Америте на Хондурас. Секоја приказна има две страни, а Америте ја прикажуваат само нивната.
Зошто Америте се против нуклеарно оружје во Иран, демек они ќе го употребат а во суштина Америте се оние што имаат употребено не една туку две атомски бомби и тоа врз цивилно население.
Овој текст нормално е пишан со цел да се деградира што има направено Асанж, демек овој моралистот во кои земји ќе оди. Подобро таму отколку во златната Америка, каде тешко му се пише ако се разболи.
Во целост ти држи вода твојот став, но она што мене ме интересира е иднината на Викиликс.

Ако во Еквадор се врши репресија врз медиумите и врз новинарите, како Асанж би можел од таму да објавува доверливи информации ?

Порано или подоцна, ќе му дојдат при рака нови доверливи информации за корупцијата и криминалот во Еквадор, а мене ме интересира дали ќе ги објави таквите информации или не ?

А кога сме кај самиот Џулијан Асанж, нека е жив и здрав !!!
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Што објави тој Асанж?
Амбасадорите што се допишувале американски?
Кај е документот за договорот на Ајзенхауер со вонземјаните го нема?
Е такво нешто слично се бара, објавил ништо не објавил.
--- надополнето: 20 август 2012 во 21:59 ---
Што му фали и ја би да ја возел таа Еквадорската женска со венецуелска нафта и ќе џвакаме боливиска кока.
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Друже ти голем империјалист и почитувач на американските :гомце: си изгледа.
--- надополнето: 21 август 2012 во 04:29 ---
Таквите луѓе имаат многу повеќе бенефиции.

Имало криминал во Еквадор, имаше и граѓанска војна во Либија па некои луѓе живееја како Богови.
Кои?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Глуп, наместо да побараше азил од Македонија, он од Еквадор бара...
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Што објави тој Асанж?
Амбасадорите што се допишувале американски?
Кај е документот за договорот на Ајзенхауер со вонземјаните го нема?
Е такво нешто слично се бара, објавил ништо не објавил.
--- надополнето: 20 август 2012 во 21:59 ---
Што му фали и ја би да ја возел таа Еквадорската женска со венецуелска нафта и ќе џвакаме боливиска кока.
Мене повеќе ме интересира зошто 74 кога русите и америте прават речиси истовремени атмосверски атомски проби и наеднаш после се потпишува договор да се забранат истите и од тогаш никој нема гз да направи таква проба.
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Оние од страната на Гадафи.
Значи очигледно гледаш CNN BBC .Ако ти кажам дека една социјална помош во либија беше 2000 евра , една процечна плата беше 3000 евра ,кога ќе земеш возачка гадафи даваше по 9000 евра како помош од државата за купување на нов автомобил како субвенција, нафтата бензинот беа по 4 денари литар ,и многу други работи кои се многу за набројување ќе го смениш мислењето.А се нашле 10,000 народ кои беа поткупени од америка и нато за да го симнат гадафи од власт и да им ја земат нафтата и водата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom