Артиљеро - Шампнионски Фрајбург

Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
По долго играње со сам бирање на тимови започнав без тим.
По некое време аплицирав за работа во Фрајбург..
И еве се како започна!
Трансфери
Затоа што неам средства за правење некој трансфер и да му дадам добра плата морав да зимам играчи на позајмица на позициите кај што немав некој добар играч :)
transferi.png

Моменталниот тим
tim.png

Табела по 10 одиграни кола. Многу сум над очекувањата па ќе видиме понатака како ќе иде
tabela.png


Одиграните натпревари до сеа
odigrani.png

Ќе направам апдејт на крај на сезона :D
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
У кој филм си влезен бе чоек :eek:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Денеска бев решен и до сега ја доигрував првата сезона.
Според мене не очекувам никако волку високо да завршам барем со играчкиот кадар што го имав.
Имав некој нереални победи каде што имав среќа. Слабо повредени играчи итн...
На крај на сезона завршив 3ти. Сеа наредна сезона се плашам што како ќе биде зашто треба да играм ЛШ и ќе треба да земам многу подобри играчи. Но зависи се од буџетот што ќе ми го дадат.

Крајна табела
kraj na sezona.png

Одиграни натревари до крај.
odigrani do kraj.png

Составот со кој располагав..
Одбраната ми беше најсилниот дел од тимот.
sostavot.png

Нареден апдејт пред почеток на сезона!
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Еве што трансфери напрајв.. Мислам дека изиграв паметно па ќе видиме како ќе биде во текот на сезоната. До сеа сум 3 од 3 без примен гол во Лига. transferi.png

А неможеше да ми се падне потешка група во ЛШ.. Со Сити и ПСЖ мислам дека неам шанси ама може да се деси некое изненадување :)
Првата со ПСВ изиграна на гости и добиена и тоа со пресврт. Полувреме 2-1 Крај 2-3. Па ќе видиме понатака што како ќе биде
LS grupa.png

И моменталниот состав кој го користам. Формацијата ја мењам во зависност кој играчи ми се на располагање и против кој играм.
sostav m.png
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Еве стигнав да завршам и втора сезона.. Премногу слободно време си имам па се занимавам.

Прво.. Ми стигнаа понуди од Атлетик Билбао и Интер но ги одбив зашто сакам да освојам е што е можсно со Фрајбург а полека полека почнав да го крадам тимот.
inter.png

ponuda.png

Следно ЛШ. Незнам ни јас се како успеав да го напраам ова. Победи по 2 пати и ПСЖ и СИТИ.. А една победа и едно реми со ПСВ.
grupna.png

После во прва нокаут рунда ми се паднаа Базел кој успеав да ги поминам со вкупен резултат 2-1. Гости 0-1 и Дома 1-1.
prva nokau runda.png

Но после налетав на Наполи и испаднав несреќно.. Примив гол во 71та мин за 1-1 одкако првата на гости заврши 0-0 zavrsi era LS.png

Но сепак успеав да го освојам првиот трофеј со Фрајбург и тоа купот.
Во полуфиналето успеав да поминам Баерн со 2-1 а во финалето ме чекаше лесен противиник и без многу замарања победа од 2-0.
osvoen prviot trofej.png

И на крај на сезона пак завршив трет.. До почеток на втора полусезона се држев добро но после почнаа повредите и заморот на играчите. Сепак играв на 3 фронта и задоволен сум.
Наредна сезона се надевам ќе доведам уште некое квалитетно засилување па ќе атакувам на титулата во Бундес.
kraj na sezona.png

Тоа е тоа!
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Крај и на 3та сезона... До сега најуспешна. Освоена лига во последново коло, освоен куп и изгубено финале во ЛШ.

Јуве, Баерн, Дортмунд, Шалке, Реал М. Ми понудија тренесрка позиција но одбиено од моја страна :)

Финале на куп.
titula kup.png

Шампиони во Бундес лига
titula.png

Полуфинале утакмица со Сити. Преголема среќа и гол од корнер ме спаси од испаѓање. Чудо се деси :D
cudaaaaaa.png

И за крај финалето ЛШ кое заслужено го изгубив. Арсенал беа каде каде подобри :)
ls finale.png
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Трета сезона си а си газиш така. Секоја чест другар продолжи ја ерата со Фрајбург.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom