Армин Ван Бурен доаѓа на Green Beach Festival 3 - 2.8.2012

Статус
Затворена за нови мислења.

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119

еве едно мое видео, кратко..ама доволно да се долови атмосферата :)
 
F

FuckYouAll

Гостин
Многу јако беше. :D

Јас стигнав околу 00:30 имаше ептен гужва, пробав да се пикнам понапред ама ко ќе нејќет и нејеќт.:pos:
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
sliki lugeeeee nema nekoi od zabavava inace top pominavme iako 2 saati ne bev pri cista svest i zdrav razum pominavme opasno ludo :D
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Првата половина од сетот беше малку досадна, со тој електро транс, ама се оправи понатаму. Се на се беше добра журка, на добра локација и со добра публика. Полно беше дури до крајот, до кај 5.20.
 
S

StormRage

Гостин
Целото шоу беше феноменално! На почеток Лефанq ..супер клубски загреа атмосфера..за да после него настапат дечките Sunnery James и Ryan Marciano, растурија! :cuc: ..За Армин и да не праиме муабет. Чоек од свецка класа :) ..вечер која ќе се памети (y)
Дјуд... Лефанq е премногу лејм, тој црнецот и другиот до него, уште по лејм... warm up от беше сраааааање, заспав таму... плус прв почна DJ Bobi -_- пријателот 3 чисти нема... варм ап им е секад срање
 
Член од
29 јули 2011
Мислења
36
Поени од реакции
4
Дјуд... Лефанq е премногу лејм, тој црнецот и другиот до него, уште по лејм... warm up от беше сраааааање, заспав таму... плус прв почна DJ Bobi -_- пријателот 3 чисти нема... варм ап им е секад срање
nezman za lanferot ne bev prisuten , ama icebergot mi se dopadna ..... no sepak e vecer za pamtenje (y)
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Таму малце касно накај 1 и нешто (со женска коа идеш така тие 2 саати и треба да облече фармерки и маица) гужва гужва колку сакаш препуно беше дечкото си растури алал да му е знае и како да крене атмосфера и да се понаша со публика, го поздрави охрид и македонија како и народот што е нормално(y)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Добро беше, ама ако ги пуштеше армин пример Mirage, I don't own you, Youtopia, Fell so good ќе беше уште подобро.
Момент на вечерта ми беа Invasion, Moscow и The Fusion :)
И нека не проаѓа долго време за пак да дојде, ама сеа нека дојде у Скопје да не се влечкаме пак до Охрид :D
 

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
Добро беше, ама ако ги пуштеше армин пример Mirage, I don't own you, Yutopia, Fell so good ќе беше уште подобро.
Момент на вечерта ми беа Invasion, Moscow и The Fusion :)
И нека не проаѓа долго време за пак да дојде, ама сеа нека дојде у Скопје да не се влечкаме пак до Охрид :D
Појако беше на плажа бее :D таман летно
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.615
Поени од реакции
21.324
Ех криво ми е сега иако сум му бил три пати на настап меѓу кој и првиот пат кога дојде во Македонија во 2006-та кога не беше полн Колосеум бидејќи сеуште не беше толку познат. Ептен хипстерски од моја страна. Него имаше ли сељаци што викаа ууу, ууууу и носеа наочари за сонце или оние со ролетни како и тетовирани сељендри и дрољичиња кои на журка идат со 12ка штикла?
Од сите ди џеи на кои сум бил, а многу се, он и Ван Дајк се најголемите експерти во сферата и најмногу го прават филмот. Алал да му се и парите, иако се осеќа дека со многу љубов, енергија и почит кон публиката си ја тера работата. Ја пушти ли Communication?
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
Ех криво ми е сега иако сум му бил три пати на настап меѓу кој и првиот пат кога дојде во Македонија во 2006-та кога не беше полн Колосеум бидејќи сеуште не беше толку познат. Ептен хипстерски од моја страна. Него имаше ли сељаци што викаа ууу, ууууу и носеа наочари за сонце или оние со ролетни како и тетовирани сељендри и дрољичиња кои на журка идат со 12ка штикла?
Од сите ди џеи на кои сум бил, а многу се, он и Ван Дајк се најголемите експерти во сферата и најмногу го прават филмот. Алал да му се и парите, иако се осеќа дека со многу љубов, енергија и почит кон публиката си ја тера работата. Ја пушти ли Communication?

toa za uuu,uuu i jas se sluzuvam najglupo nesto e zimi se,a za naocarite za sonce e sosema druga prikazna brat veruvaj jas nosev od sto morav oti me ubivaa trepkacite zimi se a toa so stiklite i jas se slozuvam zagreF
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
neznam koj kako ke me svane
no ova e najglupata zurka na koja sto sum bil jas :)
gledam na nikoj ne mu se svigjale lefank icberg i onie dvajcata,a mene tokmu tie me napravija keif
--- надополнето: 5 август 2012 во 00:24 ---
neznam koj kako ke me svane
no ova e najglupata zurka na koja sto sum bil jas :)
gledam na nikoj ne mu se svigjale lefank icberg i onie dvajcata,a mene tokmu tie me napravija keif
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom