Апсурдни модни трендови

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Него сега кога сте сите тука заедно и го имам вашето целосно внимание, некој да не има што обожава мода, ја следи и би сакал да ја сподели таа своја пасија тука?
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Какво време дојде @Джонтра Вохохолта и @Scirea се поактивни во Мода и Убавина отколку во Филм и Фудбал :LOL:

На темава можам да кажам дека не поштовам вакви либтард движења, ама па забавни ми се од ентертејнмент аспект, а и се чувствувам подобро во врска со мене кога ќе се споредам со нив :toe:
Мене лично не ми сметаат зашто немаат никаква врска со мене ниту па влијаат некако на мојот живот, ако нив не им смета, и дома на мажот им не му смета, everybody wins.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Какво време дојде @Джонтра Вохохолта и @Scirea се поактивни во Мода и Убавина отколку во Филм и Фудбал :LOL:

На темава можам да кажам дека не поштовам вакви либтард движења, ама па забавни ми се од ентертејнмент аспект, а и се чувствувам подобро во врска со мене кога ќе се споредам со нив :toe:
Мене лично не ми сметаат зашто немаат никаква врска со мене ниту па влијаат некако на мојот живот, ако нив не им смета, и дома на мажот им не му смета, everybody wins.
Супер кажано, ни мене не ми влијаат апсолутно никако на животот така да ќе ги прочитам, ќе се насмеам и толку :) нема што да се замарам
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.243
Поени од реакции
27.587
Okolu modniov trend na naslovnava strana.
Aj ke razberam si rastat dolgi podmiski, u francija toa si go praat sekako. Nekade takva im e kulturata.
Ama ne mozam da razberam da zeme da si farba, na sho si go trosat vremeto.

Mnogu se nesigurni u svojata zenstvenost pa sho moraat vakvi glupi egzibicii.
 
Член од
11 јануари 2021
Мислења
63
Поени од реакции
261
Замисли имаш толку многу слободно време и земеш си ги фарбаш влакната на пазувите.
Јас сум целосно за тоа секој да си прави она што го сака, само не сфаќам зошто некој би се замарал истото да го споделува на интернет. Сфаќам дека целата идеја позади трендов е да се стават мажите и жените на исто ниво, ама наместо да се прават вакви траги-комични трендови, зошто не се нормализира средени пазуви кај мажите, туку се иде на тотално одвратни, непотребни акти.

Памтам пред некое време имаше еден модел што промовираше гајтан веѓа.


Ова ми предизвикува тегоби во стомакот. Без разлика дали станува збор за маж или жена, прави да се осеќам незгодно.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.062
Во Шведска првпат видов маж во фустан, бевме на иста конференција цела недела, и можам да признаам дека имаше поубави фустани од моите :(
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
814
Поени од реакции
1.295
Замисли имаш толку многу слободно време и земеш си ги фарбаш влакната на пазувите.
Јас сум целосно за тоа секој да си прави она што го сака, само не сфаќам зошто некој би се замарал истото да го споделува на интернет. Сфаќам дека целата идеја позади трендов е да се стават мажите и жените на исто ниво, ама наместо да се прават вакви траги-комични трендови, зошто не се нормализира средени пазуви кај мажите, туку се иде на тотално одвратни, непотребни акти.

Памтам пред некое време имаше еден модел што промовираше гајтан веѓа.


Ова ми предизвикува тегоби во стомакот. Без разлика дали станува збор за маж или жена, прави да се осеќам незгодно.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Не ми сметаат влакна кај жените на ни едно место. Многу секси ми е на пример линија на стомак, или на препони . :love:
Ова со фарбањето е ок, ако може на глава зш да не и под пазуви......генерално ми прави ќејф секој хипички моден стил како и мајнсет.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.351
Не ми сметаат влакна кај жените на ни едно место. Многу секси ми е на пример линија на стомак, или на препони . :love:
Ова со фарбањето е ок, ако може на глава зш да не и под пазуви......генерално ми прави ќејф секој хипички моден стил како и мајнсет.
Неш јебат!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom