Апсурдни модни трендови

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.854
-Мартинки
-Танга папуча
-Земунац ишишани сељандури
-Тренерки онакви шушкавец или LIMITED (сеедно) со Air Max
-Педерка ептен хејтам
-Обично капче, џоа дизелаш стил
-Римјанките можам да ги поднесам ама не ми е тоа тоа.
-Штикли 35 или некој наџиџани кретенски
-Штикли отворени кај прстите (овие дури и смешни ми се)
-Рибарско капче да го носиш низ град
-Фармерки превиткани доле и башка тесни
-И НАЈВЕЌЕ МРЗАМ ОНАКОВ ПЕДЕРСКИ БИБЕРСКИ СТИЛ!!!
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.155
Поени од реакции
33.429
Во глобала се сте напишале, тргнувајќи од шаловите, преку балетанките до шалварите.
Она што посебно ми е омразено се афро фризурите, таква фризура не стои на сечија глава, ама денес девојките заслепени од Бијонсе, Ријана, Сека Алексич и компанија демек фураат моден стил, па ајде.
Кога ќе видам девојка со таква афро фризура, веднаш ми излегува Миле Паника пред очи со неговата перика.
Во последно време се повеќе гледам девојки/жени со ‘‘зголемени усни‘‘ - ми личат како риба на суво што се бори за воздух :icon_mrgr:
Кога не се прави разлика меѓу дневна и вечерна шминка.
Па така не ретко ќе видите ‘‘мадама‘‘ во 12 на пладне со Smokey eyes
Сега се посебно актуелни хеланките, но ми стануваат омразени истиот момент кога пред мене ќе се појави некоја обвиткана со сало од сите страни, ама важно се напикала во хеланки само затоа што се IN :свиркам:

За мажите,,,
Овај стил автоматски ми го активира нагонот за повраќање

los stil mazi.jpg
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913


Го мразам стилов, на што личите, племе ваше..ке повратам, и секако со оние Бибер наочари кога шетаат...грди деца:sick::гомце:
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.798
Поени од реакции
2.889
а јас пак ме нервира оние фармерки што личат како шалвари небаре чиниш дека носи пелени :sick:
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Секое име или трговска марка што е прекрстена во бренд.
 
K

kalimer0

Гостин
Тексасно елече. Летото видов еден ваков со зарасната мишка + шешир закопал во стил демек види брат мачо мен кур ме боли за се :sick:

 
Член од
5 јуни 2012
Мислења
41
Поени од реакции
22
Nikad ne bi oblekla helanki so nekoja kratka maicka. Za mene so helanki se nosi tunika. Sega i da imas dobro telo i da nemas site pocnaa helanki da nosat, toa mesa se tresat kao zele :) Neubavo. Nikad ne bi oblekla nisto tigresto, cizmicki so nekoj detal kako sto e pleten del ili volna gore bljak, ogromen i napaden nakit, premnogu kratki fustancinja sto povekje licat na bluzi ( posto moze da se izgleda i seksi bez da ti e nadvor se) i tako to :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom