Апсурдни модни трендови

Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.572
У Скопјево еден/една немам видено со ваква маица :D :D
Ја една у Миднајт начекав со ваква маичка на Валентајн. :D
Инаку кај машките шпиц лакована кондура, кога ќе видам некој со ваква ципела ми се темнее.
Кај девојчињата, шалвари. :sick: Кога ќе видам девојче во шалвари како рак на очи да сум фатил. Ми личат на посрани, со извинение на израз, јебеш пантолона која не ја изразува фигурата на жената.
И да за крај, општо, мразам луѓе со см`кнати фармерки, онака да им се влечат по земја, мене тоа искрено ме асоцира не тешка неуредност и запоставеност, секој чест на исклучоци секако, кои си почитуваат одреден стил на живот.
Има и уште модни бљувотини али ме мрзи сите да ги набројувам, доста се и овие.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Кај женските ме нервира, оние што ги викате чизма со целосна штикла. Многу ми се сељачки, без навреда :D

И мене исто така одбино ми е, кога ќе видам некој со смакнати панталони. Машко ајде, ќе помине, рапер ау, ама женско кога ќе видам со смакнати панталони, коса ми се крева.

А шалвари, па што знам. Мене интересни ми се девојките у шалвари. Многу ми се опуштени некако :pipi: :D
 
T

tinkerbelll

Гостин
Јас шалварине дефинитивно не ги можам а исто и балетанки... Друго шо сум приметила, кога ќе излезе на "мода" некоја фризура и сите ја носат без разлика дали им стои или не, машки/женски сеедно. Пример, еве на времето коа беше а ла Рејчел фризура секое второ девојче се шишаше така, па Бекам па Тоше па јанко петко... Пуста желба да се у чекор со модата а уствари повеќето изгледаа смешно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
ја не можам да поднесам некој вакви фаци
Добро, тука веќе навлагаме во посебни потреби, не во мода :D

Ваков стил си одговара на бугаркине што ги постирав , сто постотен match се.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Шал,кошула и келнерско елече.:sick:

Плус оние смешните жти чизми што ги носат. :cautious:
 
А

Атомската мравка

Гостин
Шал на машко дефинитивно ми е најгрдо, значи не ставено онака оти е ладно туку напред спуштен целиот над облеката, после од оние педерки што ги викаат или уште полошо од оние ташните мали кај машко како божем 2-3 работи неможе у џеб да ги стави :eek: после неможе а да не спомнам од оние хипи наочари, како и наочари за сонце кога надвор е облачно..
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.660
Шал на машко дефинитивно ми е најгрдо, значи не ставено онака оти е ладно туку напред спуштен целиот над облеката, после од оние педерки што ги викаат или уште полошо од оние ташните мали кај машко како божем 2-3 работи неможе у џеб да ги стави :eek: после неможе а да не спомнам од оние хипи наочари, како и наочари за сонце кога надвор е облачно..
Нит шал практикувам, најмалку педерка. Нит наочари. Ама некогаш онаа "бела" светлина мене повеќе ми пречи од сонце рецимо.


Иначе балетанки! Просталк. На ништо не личат, и на најубавите девојки ми ја менува формата. Најидиотско нешто што останало повеќе од сезона и сеуште е во мода.
 
P

puppete dolly

Гостин
Неможам да поднесам да гледам машки во тесни пантолончиња! Значи во ред, не е убаво ни премногу широки како испосран да е,ама пак ни во претесни не е убаво...До пола газ ставени само,или пак со колан кренати до папок,бетер од женско. :tapp: Неможам да ги поднесам некои машки исто сега што фураат некој си хипстерски фазон,некако интелектуално сакаат да делуваат или што е работата? Ставил проѕирни наочари без диоптер,некое џемперче од дедо му,тесни фармерки и некој чееел,пола тексас,пола кожа-наводно на интернет видел исти такви на некој манекен... Или пак one direction или Justin Bieber стајлинг...се ежам! Исто почнаа женските да ме нервираат со тие боцките,нитни,капси - сите различно ги викаме... Па дури и на јаките од кошулите ги има...А да! Најодвратни ми се сега штиклите што се носат со дебела штикла...:facepalm: Јас таквата штикла би ја искористила како чекан доколку треба некоја шајка во ѕидот да закојам... grdi.jpg
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Има ногу на листата ама ќе издвојам нешто од кое ми се иде да се пукам у коленото.Машко/женско у фармерки и на нозете јадранки/маринки/апостолки кој како ги знае.Погрдо АМИН !!!! И да у глобала сите тие модифицирани влечки освен за по двор секад ми се грди како и да ги комбинираш.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ми текна и на мршник стилот што од мала не го поднесувам, црни маици Курт Кобејн (1967-1994), Металика и незнам уште кој во комбинација задолжително со три влакна долга коса мрсна.
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Највеќе што мрзам а во последно време све почесто гледам тоа се машки ташни. Жити господ зошто машки ташни бе ?? Па за мобилен, клучеви и новчаник доволни ми се џебовиве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom