Апсурдни модни трендови

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Фустанче уз тело кратко со широки рамки горе од плиш и тоа секогаш во некоја сина боја. Летно време од полабав материјал и тенки рамки за на свадба, се тоа додадено со некоја бесна сандала со ремчиња испреплетени и малку поткачено на дебела штикла или недај боже на платформа. Оќори.
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
никад не би носел безбол дрес, незнам некако незгодно се осекам кога го носам
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Шпиц кондури, хавајки (тоа беа, мислам, оние идиотско-шарени кошули), БРОЈАНИЦИ, педеруши, синџири и ланци за новчаник, и се што е претерано шарено, дречливо, светкаво, со премногу детали...
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
У Скопјево еден/една немам видено со ваква маица :D :D
Ако не си во Велес, Не си во Шемата јо.
Иначе ако облечеш ваква блуза си најубава, ако облечеш блуза иста само со македонско знаме си патриот и забеган..
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
Тие тимберленд чизмите пола Скопје шо ги носит, разбирам различни модели али сите до еден ист ебан модел...исто таа шарпата шо ја спомна ебиветар никогаш не би ја ставил на мене , освен ако ограбвам некоја банка или почнам да се занимавам со тероризам.
Стварно колку глупо изгледа кога ќе видиш 2-3 еден до друг со истиве чизми, башка дека почнаа и копии да прават секој втор ги носи (n)
Инаку како стил (ако може така да се нарече) највеќе ме нервираат широки тренерки/фармерки со ер макс патики, некако ептен сељачки ми изгледа.
 
С

Спасе супата

Гостин
Тесни слим фит панталони или фармерки.
Лилава и розова боја.
Било што со вертикални штрафти.
Шал на плус 18465 степени.
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Омразен стил, американски секако, безбол капче, маица од некој чкљ ресторан или компанија за храна, испрљан шорц и доле јадранки :)
 
M

Moon Child

Гостин
Од оние посраните шалвари нејќам. Инаку си имам за летото широки пантолони од лесен материјал, ама не се посрани до колена. Штикла патика исто нејќам, и од оние елеци од крзно ми се повраќа што ги носат над јакна, тотален нон сенс.
Ги мразам оние фризури кај машки над уво бричени скроз а горе 2 сантима коса во стилот на Форест Гамп (не од форумов ами од филмот), и кај женски пола тимба бричена пола не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom