Априлили - споделете некоја Априлска шега

Член од
23 јануари 2012
Мислења
31
Поени од реакции
17
Оваа тема ја отворам поради тоа што 3 години со ред знаат убо да ме заебат за 1ви Април со некоја шега.. A мене никако да ми текни некоја епик идеа!

Споделете ваши искуства да се насмееме :D

 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.001
Поени од реакции
3.314
Што рече дека ти прават 3 години со ред?
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
3.996
Поени од реакции
2.368
Глеј ја птицана на небо!
-Каде, не гледам? Аааа не е птица авион е! :pos::pos:
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.336
Поени од реакции
7.007
Денеска мајками ми вели, ајде спремајсе за в чаршија, гледам нови патики и фармерки ти треба. И се средив ја, и и велам ајде бе, оти не си облечена. И таја... априлилили.
Ретко кога лажам на 1ви април, ама ептен јако ме зафркна денеска.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.270
Поени од реакции
7.228
Денеска мајками ми вели, ајде спремајсе за в чаршија, гледам нови патики и фармерки ти треба. И се средив ја, и и велам ајде бе, оти не си облечена. И таја... априлилили.
Ретко кога лажам на 1ви април, ама ептен јако ме зафркна денеска.
Денес е 31ви март.
Згрешила мајка ти денот :D
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.867
Поени од реакции
1.405
Оваа тема ја отворам поради тоа што 3 години со ред знаат убо да ме заебат за 1ви Април со некоја шега.. A мене никако да ми текни некоја епик идеа!

Споделете ваши искуства да се насмееме :D
Колку години си моме?
12 имаш?
 
Член од
28 февруари 2009
Мислења
284
Поени од реакции
138
Мама мама, бато се обеси во кујната!
- Шо, каде бе????

- Априлилили се обеси во дневната.
хахахахахахаххааххахахахаххахахахахахахаххааххахахахаххахахахахахахаххааххахахахаххахахахахахахаххааххахахахаххахахахахахахаххааххахахахаххахахахахахахаххааххахахахаххахахахахахахаххааххахахахаххахахахахахахаххааххахахахахха:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
I

Iblis

Гостин
Денеска мајками ми вели, ајде спремајсе за в чаршија, гледам нови патики и фармерки ти треба. И се средив ја, и и велам ајде бе, оти не си облечена. И таја... априлилили.
Ретко кога лажам на 1ви април, ама ептен јако ме зафркна денеска.
ЉоЉ
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.635
Поени од реакции
13.744
Мама мама, бато се обеси во кујната!
- Шо, каде бе????

- Априлилили се обеси во дневната.
- и мајката си се врати во спалната да ја догледа Турската серија (реприза)
 
На врв Bottom