Апел за помош!

Статус
Затворена за нови мислења.

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Апел за помош!!!
Другарството не е некој да ти прати некој shit ass chain mail, па да бара да му вратиш за да види дали си му другар и дали читаш bulletin. Ваше е да одлучите дали и колку ќе помогнете...

„Здраво,
Јас сум Вангел Тркалјанов од Кочани. На возраст сум од 23 години и имам повреда на вратните пршлени што ме врза со количката пред две години. За да можам повторно да одам ми е потребна операција на која ќе одам за неколку дена, па затоа би Ви бил благодарен доколку донирате 100 денари од вашите мобилни телефони на бројот 070/143 402

-Е сега,дечково одамна го гледав по телевизииве,жалосно е ако до ден денес сеуште ги нема собрано парите (а незнам колку точно треба).
Па ајде да донираме и ние нешто,сме се покажале како доста хумани,за многу други работи,зашто да не биде и сега така...кој може слободно нека донира,јас донирав и искрено кога ми стига пораката дека донацијата е успешна имам некое посебно чувство во себе.

Се надевам дека со нашата помош плус вангел ќе може повторно да застане на своите две нозе,секое добро му посакувам.


Кајганџии ајде да се покажеме повторно!
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Се надевам дека ќе му помогнеме сите заедно со донациите...

....Јове важна тема мислам :toe:
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Темава ја преместив во настани...
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
42 само?!
Убаво рече Јове во една тема,ако се промени насловот има да фучат посети па макар и само ја ѕирнале :lut:
Lady со цела почит кон тебе,мислам дека и го утна местото на темата,во општи ми се чини дека би била по посетена...
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Преместено.

Му посакувам што е можно побрзо да се соберат средствата и да се опорави човекот.

Донирано.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Операцијата била успешна, дечкото сега се наоѓа во Грција.
Сепак требаат уште средства за лекувањето, терапијата која следи...




Значи акцијата не запира тука, ако сте во можност продолжете да донирате.
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Донирано и од мене и од татко ми, зашто му е имењак!Господ нека е со него!
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
Нон стоп ја гледам темава, и во очи ме боде. Не сум донирала, ама еве ветувам уште првите 5 мин од 2008 првите 100 денари на сметката од мобилниот ќе бидат за Ванѓел и одма ќе ве известам овде. ПОзз
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Не е муабетот да се фалиме,не менува тоа ништо единствено нешто што се менува е болеста на Вангел а ќе ја промениме со донација,секој може да напише дека донирал...а да не донира...кој е во можност нека го заврти бројот.

Точно Вангел е опериран и за постоперациските третмани и терапии се потребни многу повеќе пари отколку за самата операција...
Бидете хумани,100 денари не значат за некого ништо а за друг пак значат живот.

Вангел брачко можеш ти,веруваме во тебе...нареднава година нека ти донесе прво ЗДРАВЈЕ а после се останато!
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
Не е муабетот да се фалиме,не менува тоа ништо единствено нешто што се менува е болеста на Вангел а ќе ја промениме со донација,секој може да напише дека донирал...а да не донира...кој е во можност нека го заврти бројот.

Точно Вангел е опериран и за постоперациските третмани и терапии се потребни многу повеќе пари отколку за самата операција...
Бидете хумани,100 денари не значат за некого ништо а за друг пак значат живот.

Вангел брачко можеш ти,веруваме во тебе...нареднава година нека ти донесе прво ЗДРАВЈЕ а после се останато!

на што се однесува ова?
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
На економската ситуација во Македонија и недоволните странски инвестиции, минус капиталните 150 милиони од ЏК.

Назад на темата. Без расправии.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom