Апел за помош на една самохрана мајка со две мали деца

Член од
8 март 2015
Мислења
32
Поени од реакции
71
Uste edno golemo blagodaram za uste eden clen od forumov i negovata sopruga sto so svojata nesebicna pomos ja usrekija mojata mala princeza... Shootermk fala od srce za vlozenoto vreme i trud... Fala vi na site koi me podrzavte i pomognavte.. Bez vas ne bi uspeala vo ovaa sekojdnevna borba... Fala za razbiranjeto..
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.369
Поени од реакции
29.210
Последното мислење на @IspT е избришано, а на членот му е забранет пристапот до темата.
Причината за бан е дефокусирање на учесниците со тотално небитни малограѓански муабети. Темата е отворена за помош (пред се' за децата, а потоа за мајката), а не да глумиме брачни судии.
 

Prestapnik

Кондураџија
Член од
10 јануари 2015
Мислења
418
Поени од реакции
342
ОК, ајде да бидеме конкретни...
За режиски трошоци како сметки, кирија, храна, градинки, гардероба и слично требаат пари. Бидејќи потребните парични средства не можеме да ги обезбедуваме, ајде да пробаме да и помогнеме на Зорица да најде некаква работа. Има ли некој некаква можност да ја вработи? Било каква работа за ССС? Јас немам можност, бар не во блиска иднина. А не ни ми текнува каде да ја препратам.

Понатаму, има ли некој правник за да и даде правен совет?
 

Prestapnik

Кондураџија
Член од
10 јануари 2015
Мислења
418
Поени од реакции
342
Фали реализација...Слаби сме на уплаќање, јаки сме на тастатура.
 
Член од
8 март 2015
Мислења
32
Поени од реакции
71
Uste eden apel do site humani i dobri lugje na sajtov ovojpat za maliot Luka na kogo mu e utvrdeno deka ima strebizam mu begaat ocite i ima dioptrija na dvete oci i mora da nosi naocari.. Koi gi ima edinstveno vo edna optika vo Vero.. Mali plasticni so silikonski racki koi zaedno so staklata cinat 1300den. Jas se pozajmiv za pat do Sk i pregled vo Vizija no sega e problem kako da gi kupam.. Zatoa ve molam za mala pomos koja na maliot Luka ke mu znaci mnogu a posebno na mene kako na majka..
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.857
Поени од реакции
13.473
Uste eden apel do site humani i dobri lugje na sajtov ovojpat za maliot Luka na kogo mu e utvrdeno deka ima strebizam mu begaat ocite i ima dioptrija na dvete oci i mora da nosi naocari.. Koi gi ima edinstveno vo edna optika vo Vero.. Mali plasticni so silikonski racki koi zaedno so staklata cinat 1300den. Jas se pozajmiv za pat do Sk i pregled vo Vizija no sega e problem kako da gi kupam.. Zatoa ve molam za mala pomos koja na maliot Luka ke mu znaci mnogu a posebno na mene kako na majka..
Што направи со ова?
 
Член од
8 март 2015
Мислења
32
Поени од реакции
71
Fala na prasanjeto.. Kupivme naocarcinja i gi nosi.. Edna humana i dobra zena od forumov donirase.. Pozz i imajte prijaten den..
 
Член од
8 март 2015
Мислења
32
Поени од реакции
71
Povtorno moram da se obratam do site na forumov.. Ovoj pat mi e potrebna informacija... :) Dali nekoj znae kade mozat da se najdat drva za ogrev.. Posebno vo Kumanovo.. Broj za kontakt ili internet strana...? Se obidov sama no bezuspesno.. Interesno e faktot sto nikoj nisto ne znae a poveketo koristat drva za ogrev... Ne mi e jasno zosto im e tesko na lugjeto da ti dadat broj.. Fala odnapred za sekoja informacija.!
 
Член од
8 март 2015
Мислења
32
Поени од реакции
71
Da... Za zimava ni treba jakna za devojceto.. Hulahopki... Cizmicki i farmerki... Toa e ona sto ne ni pratija.. Za maskoto.. Trenerki.. Farmercinja.. Cizmicki.. Jakna i pizami.. Od onie sto imame se ili mali ili pregolemi... Sekako kebinja i postelnina.. kako i jorgan ni se najpotrebni... Fala za prasanjeto...
 
Член од
8 март 2015
Мислења
32
Поени од реакции
71
Zaboraviv da napomenam edna vazna rabota.. Adresata i brojot na tel. Se smeneti.. Ne se istite kako na sajtov... Za informacii vo licna poraka ke gi ostavam koj saka da pomogne...
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.369
Поени од реакции
29.210
Со @Олимпија собравме и купивме зимска гардероба, чизмички, кебиња, хулахопки и тн. кои веруваме дека ќе и се најдат на @Zorica76 и дечињата. Очекуваме помош и од дечињата и родителите од едно училиште, со соработка со една учителка. Дали има некој друг од форумов што е расположен да донира? Ако немате соодветна облека, може да се соберат и средства па да се купи... Исто така, има ли некој што оди накај Куманово со желба да помогне околу транспортот на работите? :)
 
На врв Bottom