Апел - за Виртуелна политичка партија за Македонија

Дали сте за формирање на Виртуелна политичка партија за Македонија

  • Да

    Гласови: 81 88,0%
  • Не

    Гласови: 11 12,0%

  • Вкупно гласачи
    92
Член од
9 февруари 2008
Мислења
170
Поени од реакции
8
Одлична ти е идејава и јас сум за ама сум за обединување на македонците да не се распукуваме по форумов Обединети Македонци појаки сме без разлика на која партија и припаѓам само Обединување не спасува и ќе критикуваме која влада да била само да работи за доброто на нас МАКЕДОНЦИТЕ.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Обединување не спасува и ќе критикуваме која влада да била само да работи за доброто на нас МАКЕДОНЦИТЕ.
нормално ...
и не само на Македонците ....
него на сите Македонски државјани:smir:
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
131
Поени од реакции
0
Јас сум ЗА и од мене имате подршка ;)
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Овој Апел сакам да го упатам до сите на подфорумов Политика.
Се однесува само на полнолетните членови на форумов.
Да се обидеме да направиме една виртуелна политичка партија за Македонија на овој форум, да се обединиме за интересите на Македонија, без плукања и препукувања, со конструктивни предлози и решенија околу политиката во Македонија.
Очекувам непристрасност кон политиката на моменталните политички партии на сцена.

Ова е само за почеток, да видиме дали има интерес околу ова. Да се надеваме дека ќе придонесеме за Македонија и нашата иднина.
Со текот на време, се надевам скоро, заеднички да составиме Статут, да избереме раководство и име.
Се надевам на подршка од модераторите на форумов и би апелирал за подфорум ако има заинтересираност.

Ве молам без пристрасни коментари или навреди или несериозност.
:smir:


Абре ајде шо бидна работава ке се прави или не, ке се чека уште или замре идејава!!??!!:toe:


Мене ако може во агенција за млади и спорт!!!:vozbud::vozbud:


Шалам се ајде извести не до кај е работава?!?!?!
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Идеата е фантастична. Зборот партија боде очи малку , ама немора да значи партија во буквална смисла односно „Македонски профил на партија“ :nenene:
Јас мислам дека овде на кајгана а и на други форуми каде изнесуваме свои конструктивни размислувања и идеи (со исклучок на сите глупости кои ги тропаме заради партиски интереси), придонесуваме веќе за доброто на нашето општество, квалитетот на животот, учиме работи кои не сме ги знаеле и црпиме подобри идеи од наши сограѓани. Една малку поорганизирана работа за сево ова да излезе од рамките на компијутерските екрани (заради тоа што еден голем број жители на Македонија сеуште неможат да си дозволат компијутер и интернет, а и генерации кои им е веќе „предоцна“ за седнување пред компијутер...) би било супер , па нека започне се од овде и нека се нарекува „прва виртуелна партија на Р. Македонија“ и нека успее сите да не сплоти и да ни стави до знаење дека пред се , најважна е Македонија и животот на Македонскиот народ во неа и надвор од неа. Јас и стојам на располагање на партијата од денес се до моментот кога (не)реши да скршне по патеките кои ги одат некои од „18 годишните“ македонски партии.

Македонија на Македонците! :oeoeoe:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Да ја ке бидам лидер кој сака да учествува во парламент нека ме контактира преку ПП
 
Член од
25 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
5
Gledam nekolku dushi davaat poddrshka a otvoreno pishuvaat za promena na imeto...ete ti belja rabota.
Ako sakate nesto pozitivno da napravite za Makedonija onda vi preporachuvam od samiot pochetok da ne dozvoluvate luge so anti-Makedonski stavovi direktno da uchestvuvaat :nenene:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
полека се оди вон контекст од првичните идеи ...
а тоа беше партија ... или пак здружение ...
и не беше виртуелна ... тоа е за старт додека не се издоговорат, избалансираат сите работи наведени исто на почеток на темава ...
пожелно е пред да се коментира да се испрочитаат првичните коментари кои патем беа во суштината на идејата ... а и одговори на веќе овде поставени прашања ќе најдете поназад :smir:
да се повторам ...
а и да додадам ...

значи обавезно да се прочитаат и првичните идеи .. каде има и пошироки објаснувања ....

а да додадам дека ако оваа партија/здружение ... нема да преставува класична опозиција која ќе плука по власта, ниту пак слепо ќе ја подржува ...
целта е да се работи за интересите на Македонија, од наша гледна точка, поправајќи ги грешките на владата, нудење идеи, како и подршка на предлози од опозицијата и критика и кон опозицијата и кон власта за нивните според нас грешни чекори ....

за почеток наши конструктивни предлози по медиуми.
се разбира раководството во партијата/здружението ќе биде избрано и начинот на работа како и статутот од сите првични членови на истото ...

и предложив дека сите овие детаљи околу раководство можеме да ги средиме интерактивно ...

Иницијативата почна на кајгана ...
постои капацитет од форумџии ...
секаква помош околу веб простор, идеи, лица кои можат да понудат помош од било кој вид (никако финансиски да не бидеме сватени погрешно) е добродојдена.
:smir:
 
F

FilipMacedon

Гостин
Идејата е одлична,и покажува можност на делување на друг начин како што е кажано на виртуелен начин.
Првин колку одат мои компјутерски и политички знаења би можело да се делува и критикува преку емајловите на политичарите и преку владините веб страници.
Но за да сфатат озбилно политичарите,првин треба да се формира масовна интернет групација,па каде што преку блог би можеле да ги информираме медиумите и останатите информативни центри.
За да нема профитери од оваа групација,дејствувањето според мене би требало да биде стрикно на интернет,и да се поделат на повеќе групи,пр кој го бидува за хакеризам ке си е во одел за Хакеризам,кој има послободно време ,да го контролира сајтот или блогот,кој има добри документи за пропагирање ке си е во одел за Пропаганда итн...
Во секој случај ви ја поздравувам идејата,рачунајте на мене
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
тоа хакеризам не би рекол :)
да се осмисли идејата озбилно (озбилно во прав смисол на зборот)
Известувањата и пренос на информации во денешно време не е проблем (блог, Facebook, веб страна итн.) добра осмислена идеја и добри конструктивни решенија кои мислам а и знам дека сме способни да ги презентираме ќе бидат лесно промовирани а и подржани од оние кои се грижат за Македонија ...
и се надевам дека нема да остане само на интерактивно делување (кое е само за почеток додека не се застане на здрави нозе, а се надевам дека тоа ќе биде краток период), него ќе се делува и јавно.
 
F

FilipMacedon

Гостин
тоа хакеризам не би рекол :)
да се осмисли идејата озбилно (озбилно во прав смисол на зборот)
Известувањата и пренос на информации во денешно време не е проблем (блог, Facebook, веб страна итн.) добра осмислена идеја и добри конструктивни решенија кои мислам а и знам дека сме способни да ги презентираме ќе бидат лесно промовирани а и подржани од оние кои се грижат за Македонија ...
и се надевам дека нема да остане само на интерактивно делување (кое е само за почеток додека не се застане на здрави нозе, а се надевам дека тоа ќе биде краток период), него ќе се делува и јавно.
Де де,има полни сајтови со грчки лаги,кој ке ги чисти:smir:
Него кажи на што конкретно мислиш како би се дејствувало
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Де де,има полни сајтови со грчки лаги,кој ке ги чисти:smir:
Него кажи на што конкретно мислиш како би се дејствувало
ги прочита ли првите постови ... првите страни ...
има многу објаснувања ...
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
да се повторам ...
а и да додадам ...

значи обавезно да се прочитаат и првичните идеи .. каде има и пошироки објаснувања ....

а да додадам дека ако оваа партија/здружение ... нема да преставува класична опозиција која ќе плука по власта, ниту пак слепо ќе ја подржува ...
целта е да се работи за интересите на Македонија, од наша гледна точка, поправајќи ги грешките на владата, нудење идеи, како и подршка на предлози од опозицијата и критика и кон опозицијата и кон власта за нивните според нас грешни чекори ....


за почеток наши конструктивни предлози по медиуми.
се разбира раководството во партијата/здружението ќе биде избрано и начинот на работа како и статутот од сите првични членови на истото ...


и предложив дека сите овие детаљи околу раководство можеме да ги средиме интерактивно ...

Иницијативата почна на кајгана ...
постои капацитет од форумџии ...
секаква помош околу веб простор, идеи, лица кои можат да понудат помош од било кој вид (никако финансиски да не бидеме сватени погрешно) е добродојдена.
:smir:
значи прво обезбедување веб простор (затворен форум за старт)
на тој форум да се создадат статут на здружението, на кој начин ќе функционира внатрешно. (јас сум за создавање на келии, за економија, внатрешна/надворешна политика, култура итн.) тие келии ќе создаваат решенија идеи, секоја келија ќе има свој преставник, сите преставници од секоја келија ќе даваат Амин на секое решение или идеја ...(се разбира ова е само од мене, на форумот ќе се испеглаат сите идеи и ќе се надополнат меѓу себе)

после дефинирање на структурата на здружението, ќе се среди и Facebook, веб страна, блог итн ...

решенијата, идеите од наша страна (како легално регистрирано здружение, партија или како ќе се договориме) ќе бидат праќани по медиуми.

секое решени, идеја ќе биде максимално испеглано додека не дојде до конечно, додека преставниците од сите келии би дале согласност за него.

итн .. итн ...


и уште еднаш.

секаква помош околу веб простор, идеи, лица кои можат да понудат помош од било кој вид (никако финансиски да не бидеме сватени погрешно) е добродојдена. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom