Апарат за слушање

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
577
Ве молам да ми помогнете доколку знаете каде може да се најде апаратче за слушање? Значи ми треба онака стандарно некое, за постар човек, и единствено видов дека се продава во Топ Шоп. Има ли на друго несто, и колку пари се? Може ли да се добијат со потврда од лекар па да се земат без пари?
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.758
Поени од реакции
7.508
мислам како да имам видено такво нешто напишано на рекламата за ординацијата на др. туџарова (спроти дос, во новата зграда кај продавницата за кондури трафик пред стара рампа). иначе мислам дека одат со потврда од доктор, ваљда треба да се процени колку е оштетен слухот. одете на ушен доктор, таму сигурно ќе ви препорачаат, прегледот со упат и плав картон е секако. мислам дека слушни помагала и одат со плав картон, ама не сум сигурна дали се скроз бесплатни. а тоа од топ шоп е жива превара.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
па у топшоп ? или што и да се мислам имаше кај нив
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.758
Поени од реакции
7.508
тоа од топ шоп е глупост, не го бива воопшто. ако веќе е потребно апаратче, нека си земе како што треба, а за асално соодветно апаратче мора консултација со доктор.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.652
Поени од реакции
585
мислам како да имам видено такво нешто напишано на рекламата за ординацијата на др. туџарова (спроти дос, во новата зграда кај продавницата за кондури трафик пред стара рампа). иначе мислам дека одат со потврда од доктор, ваљда треба да се процени колку е оштетен слухот. одете на ушен доктор, таму сигурно ќе ви препорачаат, прегледот со упат и плав картон е секако. мислам дека слушни помагала и одат со плав картон, ама не сум сигурна дали се скроз бесплатни. а тоа од топ шоп е жива превара.
Таму зема пријател мој, таму мислам и дека ти проценуваат какво ти треба со колкава децибелна разлика, според оштетување на слух.

Д_Лејди оди таму види, ама земи го и дедо ти, пошо за него треба да биде не за тебе. :)

(дедо ти - figure of speech)
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
577
Таму зема пријател мој, таму мислам и дека ти проценуваат какво ти треба со колкава децибелна разлика, според оштетување на слух.

Д_Лејди оди таму види, ама земи го и дедо ти, пошо за него треба да биде не за тебе. :)

(дедо ти - figure of speech)
Да, баш за дедо ми е :pipi:.
Само не сакам да го носам до Скопје, има 87 години, и подобро е да не се малтретира по пат. Сепак можеби и од Топ Шоп ова да го земем. Има некој сознанија дали е ок?
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.652
Поени од реакции
585
Да, баш за дедо ми е :pipi:.
Само не сакам да го носам до Скопје, има 87 години, и подобро е да не се малтретира по пат. Сепак можеби и од Топ Шоп ова да го земем. Има некој сознанија дали е ок?
Не би рекол. Сепак, можеш со извештај од доктор да дојдеш до кај мене у маало и ке ти дадат, бар би требало. :)

Т.е што ми е на мене бре, па се подесува апратчето. :) Има потенциометар. :)
 
На врв Bottom