Анчо прави, а ТИ што си направил?

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.108
@Anco , извини друже што темава е во овој подфорум, но овде модераторите помалку им ги бришат трагите
Инаку , овој ме потсети на тебе :) кога пишуваше за сметот што си го собирал кај Велешко езеро, на Матка, кога си ги поправал искршените детски лулашки во центарот на Скопје, со отворениот клуб за соседите на партија шах, имаше уште нешто со спомениците - но не ми текнува( те молам надополни )
Денес прочитав за еден холанѓанец љубител на прошетки со велосипед кој бил разочаран од состојбата во која се наоѓало градското крајбрежје и решил секој ден да излегува 30 минути порано од дома за да наполни една вреќа ѓубре . Сликите ги ставил на фејсбук и добил подршка од 180 луѓеза една недела биле собрани 20 вреќи ѓубре


кога се било исчистено, дури и птицава си направила таму гнездо

:bravobe:
http://artnaz.com/tommy-klein/
 
Последно уредено:

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.108
^
Подобро Охриѓани нек се надеваат на гавраните им (кои им се побројни ) него на туристите кои ќе треба на прсти да ги бројат

 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.032
Поени од реакции
16.245
сега ќе дојдат холанѓаните на одмор во охрид и ќе го исчистат цело крајбрежје.
A за тоа време Охриѓани нека лежат и нека ги пцујат Скопјани како им го серет езерото .
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.025
Поени од реакции
796
сега ќе дојдат холанѓаните на одмор во охрид и ќе го исчистат цело крајбрежје.
нека ги пуштат и во струга
______________________________________________________
01100111 01100001 01101010 01101100 01100101 00100000 01101101 01101001 00100000 01100101
 
C

cige

Гостин
Капа доле за Анчо, има некои комплекси на ниска вредност, али тоа е, во социјализам живеел. Сепак совесен и одговорен граѓанин е.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.102
Поени од реакции
15.398
Па еве и јас да се јавам, кога веќе и во насловот на темава ме спомнале и ја отвориле по урнек од мене...
поточно Фалбата е Рѓа, ама ете си кажав во некој теми што сум направил, а сум направил најмногу за спомениците,
а таков сум и на работа,ама никој не ја продолжува таа работа,некаде само половично или четвртина ќе направам нешто и така ќе остане,нема друг Јунак или Будала, што ќе го доврши започнатото,дури некогаш и тоа направенето ќе го сруши.
Давам и често „секојдневно“ идеи и некој сам ги реализирам и ги ставам во употреба,ама награди други добиваат.
За тоа повеќе во тема што мора да ја отворам наскоро,затоа што со таква моја работа за заштеда,квалитет,чистота,безбедност не се просперира, туку доведе до тоа да од 02, овој месец,добијам и отказно решение после 40 год.стаж на мој 61 година. Сега е значи работата за на ДОБАР адвокат, (примам предлози)
Инаку еве ви една идеја,бар ова може да го направите а повеќето верувам и го прават, ................................................................. Picture 1942.jpg цело зиме кога имам и можам им дробам сув леб на скопските галаби, сега тука околу зграда.... Picture 1944.jpg тогаш е најкритично снегот се ќе покрие, ама и сега наутро одма долетуваат кога ќе ме видат доле.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.108
од 02, овој месец,добијам и отказно решение после 40 год.стаж на мој 61 година. Сега е значи работата за на ДОБАР адвокат, (примам предлози)
.
ова е стварно безобразлук- земај адвокат и тужи
Зарем не се посебно заштитени луѓето кои се неколку години пред пензија? нели дури и несмееше да се прераспоредуваат на други работни места каде платата би им била помала , а не па отказ?
Барај си ги правата -па макар тоа било и по судови , а ако не си задоволен од македонскиот правен систем - стегни им и една до судот во Стразбур
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.102
Поени од реакции
15.398
Picture 2195.jpg Picture 2196.jpg Picture 2198.jpg . Picture 2199.jpg Picture 2197.jpg Picture 2200.jpg Picture 2201.jpg не беше вака кога се вселивме и 2-3 години потоа,но сега е вака како на сл.
затоа што тоа јас го направив, а што направивте ВИЕ, ајде не се срамете искажете се темата е за тоа и за вас отворена.
Ова го направив,за да комшиите не менуваат светла и шмигавци секој бајрам и велигден, бидеиќи се беше сивило и непрегледно, а инве....фирмата де што ја направи зградада,дали штедела или се брзала за друго место,оставила дупка.
Ене го и шкавчето за худрант, и за него имам отворено тема, (таму некаде е во Кајгана), внатре има исправно црево 30м од азбестно платно, а хидрантот е секогаш под притисок со вода, има ли уште една ваква зграда во нашата држава.
Да видиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom