Антрополошки реконструкции

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Инаку во Археолошкиот Музеј на Македонија има антрополошки реконструкции на неколку луѓе од праисторискиот период (мислам бронзено и железно доба колку што се сеќавам).
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.723
Поени од реакции
6.295
Инаку во Археолошкиот Музеј на Македонија има антрополошки реконструкции на неколку луѓе од праисторискиот период (мислам бронзено и железно доба колку што се сеќавам).
Нјет. Од среден неолит до среден век има реконструкции направено. Ликот е во 3Д во природна големина си се. А има и полни реконструкции во цртеж во природна големина
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.262
Вистински изглед на еден “Грк“ :)
Ама, дали е веродостоен? Или некој со додавање на детали кои не се видливи од черепот, како што се боја на тенот, очите и сл. успеал да го направи “вистински Грк“?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Од Археолошкиот музеј на Македонија;
извор; http://amm.org.mk/category/postavka/postojana/antropologija/







Нема многу информации на нет но затоа ако сте слободни и ве интересра ова посетете го музејот.
 

Флеш

Демодератор
Член од
23 март 2009
Мислења
10.176
Поени од реакции
10.332
Од Археолошкиот музеј на Македонија;
извор; http://amm.org.mk/category/postavka/postojana/antropologija/







Нема многу информации на нет но затоа ако сте слободни и ве интересра ова посетете го музејот.
Че те гонат кривично за објавување на слики :LOL:Бев во септември,вадам фонот,почнувам да сликам за спомен и еден од будалите од обезбедчење ми го граба фонот,што правите,знаете дека е забрането.Ок ок:cautious:Ко да е Ареа 51 . :ROFLMAO:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Че те гонат кривично за објавување на слики :LOL:Бев во септември,вадам фонот,почнувам да сликам за спомен и еден од будалите од обезбедчење ми го граба фонот,што правите,знаете дека е забрането.Ок ок:cautious:Ко да е Ареа 51 . :ROFLMAO:
Од официјалниот веб - сајте е; плус дадов извор ;)
 

red baron

sad but true
Член од
3 ноември 2012
Мислења
960
Поени од реакции
825

Kajgana Shop

На врв Bottom