Анти-НАТО протест вo Скопје?

Член од
27 ноември 2005
Мислења
648
Поени од реакции
7
Денес ке има Анти-Нато протест во центарот...кој е организаторот дали знае некој?
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Од кај ова сеа?
 

MK

Член од
17 јули 2007
Мислења
117
Поени од реакции
1
Iako licno jas ne sum bas i nekoj fan na NATO, mislam deka vo momentov ova ne ni treba. Ova ne go velam bidejki so takvi postapki bi go potkopale nasiot priem vo NATO bidejki na kraj toa e i namerata na ovoj sobir, Tuku toa sto priznavanjeto na naseto ime za nas e najbitno bas od drzavite koi se clenki na NATO.
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
648
Поени од реакции
7
Мирен протест против зачленувањето на Македонија во НАТО е закажан за попладне во центарот на Скопје.

Протестот, кој е предвидено да се одржи пред Домот на АРМ и плоштадот „Македонија“, го организираат групата активисти што стојат зад мировната иницијатива „ПротивНАТО! Против Македонија во НАТО!“

Целта на протестот, според организаторите, е „едностраното информирање на македонската јавност во врска со карактерот и мандатот на воената алијанса НАТО“.

makfax
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Поддржан од Сојузот Титови леви сили на Угриновски..:toe: лудница!

 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ја коа поминав на плоштад беа максимум 20 души
 
Член од
17 февруари 2005
Мислења
190
Поени од реакции
4
vidov na vestite sega ogromna imase barem 10 lujge , ako vaka bidat i drugite demonstracii ,, podobro da ne se ne izleguva
 
S

Sith_Lord

Гостин
Угриновски се убаци а никој не го викна. Имаше идиоти од леви сили и сл. кои ја искористија приликата да добијат медиумско внимание на протест кој ниту го организираа, ниту беа дел од него.

Ова е протест организиран против НАТО како воен сојуз. Не е поврзан со ниту една политичка партија, НВО, политичар, моќник, блабити бла. Граѓанска иницијатива е.

Патем, малку бевме, бидејќи ова беше само инфо-протест, наменет за да ја образложи антивоената платформа на оваа иницијатива.

Главниот протест е закажан за среда, 2 април, каде ќе се оди од Владата, па до Парламентот.

За повеќе, овде:

http://vuna.info/vuna/wp-content/uploads/letoknato_konecen.pdf

Толку од мене. Ова е одамна националистички форум и не знам зошто пишувам, но осетив потреба да расчистам некои нејаснотии кои ебаните медиуми може да ги рашират.

Sith
 
Член од
22 мај 2006
Мислења
400
Поени од реакции
4
Ne se samo tie sto bile na prostestot i Ugrinovski i co. protiv njato
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Анастас е супер човек и сите кои биле таму се добри луѓе.(без титовите сили тоа е смешка)
Но на погрешна страна целат.
Мене ми е жал да гледам како интелегентни луѓе како нив, прават вакви дон-кихотовски грешки.
Али најверојатно тоа е и поентата на младоста.:)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Море голема работа што направиле... А што организираат анти нато протест, што ни е нато крив? Треба протест за зачувување на името! Темава е за :locked:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Угриновски се убаци а никој не го викна. Имаше идиоти од леви сили и сл. кои ја искористија приликата да добијат медиумско внимание на протест кој ниту го организираа, ниту беа дел од него.

Ова е протест организиран против НАТО како воен сојуз. Не е поврзан со ниту една политичка партија, НВО, политичар, моќник, блабити бла. Граѓанска иницијатива е.

Патем, малку бевме, бидејќи ова беше само инфо-протест, наменет за да ја образложи антивоената платформа на оваа иницијатива.

Главниот протест е закажан за среда, 2 април, каде ќе се оди од Владата, па до Парламентот.

За повеќе, овде:

http://vuna.info/vuna/wp-content/uploads/letoknato_konecen.pdf

Толку од мене. Ова е одамна националистички форум и не знам зошто пишувам, но осетив потреба да расчистам некои нејаснотии кои ебаните медиуми може да ги рашират.

Sith
More, da ne imate nekoja vrska so Jugoslovenstvoto, stom Titovite sile se najdoa na protestot ?:wink::wink::wink::wink::wink:

Dobro e da ima antiNato raspolozenie, da znae NATO deka ima i protivnici MKD da vleze vo toj voen sojuz, a stom znae deka moze da ja izgubi Makedonija kako clenka, NATO ke nastojuva da ne primi po sekoja cena:helou:
Ako trcas po nekoja devojka, taa ke ti se pravi vazna, ama ako ja ignoriras, taa ke trca po tebe:helou:
 
S

Sith_Lord

Гостин
Анастас е супер човек и сите кои биле таму се добри луѓе.(без титовите сили тоа е смешка)
Но на погрешна страна целат.
Мене ми е жал да гледам како интелегентни луѓе како нив, прават вакви дон-кихотовски грешки.
Али најверојатно тоа е и поентата на младоста.:)
Никој не негува илузии (океј, барем јас не) дека овој протест било што ќе смени.

Неговата основна цел е симболично изразување на нашиот револт од едноумието кое не' води кон членство во една од современите терористичко-изнудувачки организации.

И со уставно име и без него, НЕ за НАТО. Тоа е поентата. Не сум националист. Не дека не ме боли тоа што се чепка во нашиот национален идентитет, но поентата на ова излегување на улица ќе биде сосема поинаква, а истата ја наведов погоре.

А тоа дека ќе влеземе, ќе влеземе. И тоа за уши ќе не довлечат ако треба.

Sith
 

Kajgana Shop

На врв Bottom