Антиќ, Илиевски и Мекејлеб конкурираат за идеалната петорка на ЕП

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.158
Ја си го сечам одма на три еднакви дела ако имаше некој на почетокот на првенството што очекуваше дека македонец ќе се најде во оваа група на кошаркари, .
јас да си бидам искрен доволна ми беше само грција да ја тепаме што и направивме, а се понатаму го рачунав како бонус, ама дека ке стигнат до каде што стигнаа не очекував. дека ке не направат вака горди на својата земја и репрезентација не очекував. дека ке има вакви прослави на улиции ваква сплотеност на нацијата каква што имаше не очекував. и мило ми е дека се заебав. на вакво нешто незнам кој можи да не биди пресреќен.
и пак ќе речам медаљата ја посакував само за нив , како нивна сатисфакција , нивно достигнување, нивна лична награда.
за мене а и мислам дека нема да згрешам ако речам и за повеќето и ова што го постигнаја досега ми е повредно од злато.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Лее и пак не се глеа од кај го извади знамето.... Магионичарот Бо :D
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
ѓупчево наше како од терористичка организација да иди :pos: ќе ми недостига........
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
досега странците ги користевме за еден циклус квалификации или за настап на европските
Друго беше со тие играчи, далеку беа од квалитетот на МекКејлеб. Плус со МекКејлеб изигравме и квалификации и ЕП ;)
 
Член од
11 септември 2011
Мислења
358
Поени од реакции
608
Јас не знам што овие новинарчиња-полтрони и потрчковци се жалат што Бо МекКејлеб бил ладнокрвен(уморен) и не им давал ексклузивна изјава . . . Па дечкото е стварно уморен сите го гледавте како ги "работи" сите на Европско, дојде беспари да игра и кога ни донесе успех и не однесе на четврто место, па платете му на човекот за интервју или наместете му женска зар малку ги има курвици по градов . . . Бо МекКејлеб игра од срце ама и јас не би давал изјави беспари кога би постигнал таков успех, мислам да не се лажеме, типов дошол во Европа на печалба, а не од убавини.
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Јас не знам што овие новинарчиња-полтрони и потрчковци се жалат што Бо МекКејлеб бил ладнокрвен(уморен) и не им давал ексклузивна изјава . . . Па дечкото е стварно уморен сите го гледавте како ги "работи" сите на Европско, дојде беспари да игра и кога ни донесе успех и не однесе на четврто место, па платете му на човекот за интервју или наместете му женска зар малку ги има курвици по градов . . . Бо МекКејлеб игра од срце ама и јас не би давал изјави беспари кога би постигнал таков успех, мислам да не се лажеме, типов дошол во Европа на печалба, а не од убавини.
А што требаше во интервјуто да му направи Бо? Бо беше преморен(ај од кошарката,па плус дочекот..).Новинариве кај нас се тешка сељачана(прашање не знаат да постават).Јас на канал 5 гледам: Прашање до Бо: Дали ќе се пласираме на Олимпијадата? Поморонски прашања здравје.Човекот си е изморен,му треба време да се соземе од сето ова.Ладен не е , скромен си е типот-не е зборлив одговара на праша кратко и јасно.Бо е машко, не е женско да седне со нив и да прераскаже од А до Ш што му се дешава.Просто неверојатно.Нашиве новинари се дефинитивно GONE!
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.128

Kajgana Shop

На врв Bottom