Антивирус и Виндовс 10

Член од
24 август 2021
Мислења
9
Поени од реакции
1
Имам инсталирано Виндовс 10 и како антивирус Касперски. Антивирусот ми го паѓа Виндовсот со барање на нов сериски број или активациски клуч. Виндовсот мие активиран со КИМИКО 10.20. активатор сега кога го отворив фолдерот видов дека исталационата верзија ми ја избришал како ризична. Ќе ми каже ли некој како да го „спријателам“ Касперскиот со активаторот?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.669
Избриши го Касперски, не ти треба.
Избриши го и тоа Кимико вотевер и гуглај Massgravel на Github за активација.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.317
Поени од реакции
3.300
Не знам зашто инсталирате антивируси кога Defender-от си ја врши работата, по потреба Malwarebytes и тоа е тоа. Виндоусот немаш потреба да го активираш.
 
Член од
24 август 2021
Мислења
9
Поени од реакции
1
Избриши го Касперски, не ти треба.
Избриши го и тоа Кимико вотевер и гуглај Massgravel на Github за активација.
Се најавив на Github, како оди постапката за активација на Виндовсот или Офисот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom