Антена 5 радио

  • Креатор на темата Delux
  • Време на започнување
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
темавааааааа ..
бај д веј Фортуна 96,8 ЗАКОН !
 

CakNoris

Папу4ар
Член од
16 декември 2005
Мислења
177
Поени од реакции
0
Добра е музиката на Антена 5. И рекламите се добри. Само е претеруваат со повторувањето на песните.
 
D

Delux

Гостин
Insane напиша:
темавааааааа ..
бај д веј Фортуна 96,8 ЗАКОН !
toa znaci deka ne ti se sviga muzikata na antena5

CakNoris напиша:
Добра е музиката на Антена 5. И рекламите се добри. Само е претеруваат со повторувањето на песните.
mene iskreno ne mi se sviga muzikata sto ja pustaat

mislam deka gi kopiraat stanicite od zapad da ne recam od amerika ili anglija

Едитирано од Acid:
Немора за секоја реченица нов пост да шибаш, напиши се што мислиш во еден пост па стисни „испрати“.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Епа нека пуштаат народно тогаш за да не ги "имитираат".
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
ubo muzika pustat be ama gi mrazam oti stalno gi slusam koga odam na skolo
 
Член од
7 април 2006
Мислења
381
Поени од реакции
5
btw фала шо го ценеш моето мислење толку ногу...и ќе кажам:
ANTENNA 5 не е лоша...ама Черења е подобра :) дрво буково...ама тема си отворил хахаха...се згазив од смеење :)
 
D

Delux

Гостин
Tarzan напиша:
btw фала шо го ценеш моето мислење толку ногу...и ќе кажам:
ANTENNA 5 не е лоша...ама Черења е подобра :) дрво буково...ама тема си отворил хахаха...се згазив од смеење :)
glasaj za uzasna tema
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.662
Поени од реакции
4.730
Super radio , samo ne gi biva so ovaa preterana komercijala
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.109
Поени од реакции
819
Не ми се допаѓа Антена 5 и никогаш не го слушам! Како прво, имаат премногу емисии! Нема потреба од толку, финтата е што треба да слушаме музика а не зборување! И мислам дека треба малце да намалат со тоа техното а повеќе да се насочат кон моменталните хитови по Македонија, не мора тоа да е строго техно, туку ете и поп, и рок, и рап, ар-ен-би. Не ми се допаѓа како зборуваат водителите (особено таа Соња Панда и Борис Пауновски). Јас највеќе го слушам Скај Радио, реклами има точно на секои 30 минути и не траат повеќе од 5 минути, нема никакви емисии ниту да праќаш пораки и глупости.
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
најзакон се во македонија антена 5...супер музика...и екстраааа водители...многу ги сакам...
 
Член од
30 јануари 2006
Мислења
137
Поени од реакции
0
Kako prvo mozam da se opkladam deka nikoj od vas ne slusa Antena 5 a jadete go.na za radioto. I velite gi kopira stranskite radio stanici....kako moze da gi kopira koga tie se pesnite..... radiata od cel svet gi pustat tie pesni i mislite deka gi kopira...... inace ANTENA 5 E ZAKON

p.s. : I ne pusta tolku techno kolku sto mislite iako bi sakal da e taka. Prvo poslusajte barem 1 den antena 5 posle komentirajte za toa.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom