Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
Има некоја статистика за Кичево колку се православни а колку муслимански гласачи дека ептен запнаа ко демек ради македонците нема да добие овој од вмро


Sent from my iPhone using Tapatalk
Poveke albanci ima na hartija. Buchkovski ''ja normalizirase'' opstinata sto bi rekol Eftov.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Има некоја статистика за Кичево колку се православни а колку муслимански гласачи дека ептен запнаа ко демек ради македонците нема да добие овој од вмро


Sent from my iPhone using Tapatalk
Па на претходните избори беа 17к гласови за Дуи, а за Вмро 9к. Така нешто беше и претходно. Не верувам дека сите македонски гласови можат да го бутнат Дуи таму. На овие локални покрај македонските гласови има изгледа и голем број албански па затоа се толку изедначени.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.794
Da, samo sho higienata na gradovite pod sds padna na tolku dolno nivo, arno sho dosea staorci ne prosetaa po ulicite.
Небитно. Не е уопште битно тоа што градоначалниците на СДСМ ја тераа потполно истата колаборационистичка политика на дозволи за градење на урбаната мафија без било какви урбанистички стандарди. Не е битно тоа што, да речеме, ја тераа истата политика на нивните претходници, при замижувањето на разни еко-злосторства за ситен дневнополитички ќар (толерирање на горење на гуми за гласови, замижување пред испуштање на штетни материи од разни компании за пари и сл.).
Јас само претпоставувам што ќе зборат од вечерва, нивните интернет апологети.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.673
Единствено нешто пофрапантно од тоа тоа дека комуњарите во Кичево гласале за терорист е тоа што во Кичево, покрај се, воопшто има комуњари. Они си знаат, има сеуште згради кај Јане Сандански.

Од Данела не очекувам и не барам ама баш ништо суштински за Скопје. Помирен сум дека ќе живеам во пепељара од град во гужви и прљавштина. Желбите ми се ефтини и треба само ентузијазам. Ако сака да учини-фала, ако не живи и здрави...
Дакле:

1. Враќање на споменикот на Ќосето
2. Решавање на проблемот со љангурите скитници
3. Сечење од буџетот на сите невладини што Град Скопје ги финансира
4. Ќосето. :D
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
МАКЕДОНИЈА Е ЖИВА!!!!!
МАКЕДОНИЈОООООО ЧЕСТИТО СЛОБОДА!!!!!! ЗАЕДНО ПОБЕДИВМЕ!!!!!
Untitled.jpg
ПАКУВАЈТЕ СЕ СЕВЕРНИ ЃУБРИЊА, НИКОГАШ ПОВЕЌЕ ДА НЕ СЕ ПОВТОРИ!!!!

ДА ЖИВЕЕ РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА !!!!
ДА ЖИВЕЕ ВМРО-ДПМНЕ !!!!
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.240
Поени од реакции
4.432
Де бре Бени Шаќири го викнале на Сител :D

ЛДП/ДОМ ги издупија СДС за сите пари. Или меѓународната им дозволи да се разделат.
И во Радовиш и во Шутка дел имаат гласано за ВМРО
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Небитно. Не е уопште битно тоа што градоначалниците на СДСМ ја тераа потполно истата колаборационистичка политика на дозволи за градење на урбаната мафија без било какви урбанистички стандарди. Не е битно тоа што, да речеме, ја тераа истата политика на нивните претходници, при замижувањето на разни еко-злосторства за ситен дневнополитички ќар (толерирање на горење на гуми за гласови, замижување пред испуштање на штетни материи од разни компании за пари и сл.).
Јас само претпоставувам што ќе зборат од вечерва, нивните интернет апологети.
Лорду што елаборираш тука? Убаво си кажа, ова е наплата на гревовите на Зајко, толку! И ај сега предвремени избори и уште 2 години немрдање со прст и тако то до недоглед!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom