Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.609
Поени од реакции
8.478
Те немаше нешто пред изборите и се појави сега. И самите не сте свесни за резултатот и лани си сигурно чекал исходот која страна да заземеш на Мијалков и браникот на татковината или на проф. др. Христијан Мицкоски - Даскалот. Капацитетот ви тој, истите гласови ко лани така и сега. Фејк патриоти што секој со 2 грама памет го сфати тоа и сега повеќето излегоа од дупките во кој беа скриени 5 години.

Чисто информативно дека курчењето дека нешто си ептен паметен со тоа што си предупредувал ешто ќе се случува е и дека и 500 000 знаевме што ќе се случи меѓу кои и интелектуални капацитети како Бата Геле. Така да ако мислиш дека си паметен и дека една од причините покрај тендерите е и дека не сакаш понепаметни да те раководат морам да те разочарам. Инаку што бидна со селењето, ќе биде или се предомисли сега ? :icon_lol:
Паметен сум брат и исто така сочувствителен, и сакам да ве научам некои основни работи. Да ми беше целта агитирање ќе изгледаше многу поразлично, форумов го гледам како место каде луѓево треба да стекнат наобразба.....ме заболе курот за билдање рејтинг на партија.
Поентата ми е да го осетите што е можно поскоро оној момент кога дознавате дека целиот ваш лажен морал е узалуд. Дека сте фејк :)
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
Не се исти. Едните го спроведуваат тоа (попис и име), а другиве се подржувачи, или меки спротиставувачи.
Тоа не е исто, ама реално е 60-40 кривица сдс-вмро. Не може да ми ги правите поштени вмро, кога истото го прават.
Ова ти е исто како да наидеш на сообраќајка во која што има повреден, и ти да можеш да помогнеш да преживее човеков. Но ти да фатиш магла, па човекот да умре.
Не си виновен тука? Крив е исклучиво тој што јја направил сообраќајката?
Епа овај МАГЛА што фатил е Мицко, се да му ебам.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
мислиш дека не треба да се направи попис? методите на кој се направи пописот се ужасни ама што можеше он да смени за овие да ги откаже? читај на темата, имаш најпрометни улици во велес, охрид, цели згради во скопје што не се попишани си направија они попис и тоа е... дај не се прави со сила глуп и сам знаеш дека све си беше унапред договорено со калето и сега тоа мицко го направил? дарди убаво напиша на темата, следниот пат шипци ќе ве попишуваат ако не ви одговара вака... од каде таа сила?
Ako e sve unapred dogovoreno od kaleto sto se objasnuvas tuka za vmro :)? Pa za sto kje dogovori kaleto ne mora da glasame, neka si sedat sds.
Za popisot dobro znaes koj se problemite i celta, imase druga tema, ne se spustaj na nivo dardi da ti e argument.
Автоматски споено мислење:

Не се исти. Едните го спроведуваат тоа (попис и име), а другиве се подржувачи, или меки спротиставувачи.
Тоа не е исто, ама реално е 60-40 кривица сдс-вмро. Не може да ми ги правите поштени вмро, кога истото го прават.
Ова ти е исто како да наидеш на сообраќајка во која што има повреден, и ти да можеш да помогнеш да преживее човеков. Но ти да фатиш магла, па човекот да умре.
Не си виновен тука? Крив е исклучиво тој што јја направил сообраќајката?
Епа овај МАГЛА што фатил е Мицко, се да му ебам.
U pravo si deka nemaat ista krivica, megjutoa i ocekuvanjata ne im se isti. Ednite deklarativno se nacionalna partija, drugite ne. Sepak ne mi bese toa poentata, jasno e koj e pokriv od ovie 2. Tuku deka nie ne sakame treta opcija, i sme zadovolni so ovie. A kakvi se oni, dobro si gi opisal u primerot.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Паметен сум брат и исто така сочувствителен, и сакам да ве научам некои основни работи. Да ми беше целта агитирање ќе изгледаше многу поразлично, форумов го гледам како место каде луѓево треба да стекнат наобразба.....ме заболе курот за билдање рејтинг на партија.
Поентата ми е да го осетите што е можно поскоро оној момент кога дознавате дека целиот ваш лажен морал е узалуд. Дека сте фејк :)
Јас те охрабрувам да пишуваш повеќе и да ни објаснуваш основни работи. Што повеќе си активен тоа подобро за да научиме и да дознаеме дека сме фејк. (y)
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Не се исти. Едните го спроведуваат тоа (попис и име), а другиве се подржувачи, или меки спротиставувачи.
Тоа не е исто, ама реално е 60-40 кривица сдс-вмро. Не може да ми ги правите поштени вмро, кога истото го прават.
Ова ти е исто како да наидеш на сообраќајка во која што има повреден, и ти да можеш да помогнеш да преживее човеков. Но ти да фатиш магла, па човекот да умре.
Не си виновен тука? Крив е исклучиво тој што јја направил сообраќајката?
Епа овај МАГЛА што фатил е Мицко, се да му ебам.
Муртинското копиле многу јасно даде на знаење какви намери има, тој не ни криеше. Дпмне во тој момент беа последна линија на одбрана на се македонско, и му забија нож у грб на сопствениот народ.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Да, СДС доживеа дебакл ама па не ја сфаќам еуфоријата кај ДПМНЕ кога читам овде. По втор круг ем ќе се поизедначат победените општини иако ДПМНЕ би требало да добие повеќе, ем и ДПМНЕ изгуби гласови. Не верувам дека некој таму ќе се запраша зошто и покрај вакво катастрофално владеење на СДС не издоминираа. Ама па од друга страна знаеме дека анализата не им е јака страна.
Па нормално дека ќе имаат еуфорија, во прв круг убедливо победија и ги повратија своите повеќе-децениски бастиони кои ги изгубија пред 4 год. како на пр. стратешките Скопски општини: Гази Баба која има огромна територија, тука е сместена главната индустрија и оваа општина претставува источна порта на градот Скопје, Ѓорче Петров па претставува западна порта на Скопје, потоа Аеродром, Кисела Вода, Бутел и др. Ајде да ги споменеме и во прв круг освоените битни градови како Прилеп, Велес, Штип и др. добиени убедливо уште во првиот круг. Од друга страна СДС победија каде во Струмица и во некои не толку значајни и мали градови како Дојран, Берово, Делчево и сл. Сега ми е јасна стратегијата на Мицко, си спиеш четири години, никакво опозициско делување немаш, арно ама по принципот времето работи за нас, на народот кад-тад ќе му скурчи од Зајко и повеќе нема да го гласа, а и МеЏународната (западот) кад-тад ќе го пуштат низ вода бидејќи веќе го искористија, а искористените кондоми се фрлаат во канта за отпадоци !
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Прејако, губат твоите на избори - народот е мутав толку му сече, сите се исти, исто срање ќе биде.
- тепаат твоите на избори - народот си дојде по своето, не се сите исти дајте им шанса, ќе биде боље секако неможе полошо од претходно да биде.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.533
Ako e sve unapred dogovoreno od kaleto sto se objasnuvas tuka za vmro :)? Pa za sto kje dogovori kaleto ne mora da glasame, neka si sedat sds.
Za popisot dobro znaes koj se problemite i celta, imase druga tema, ne se spustaj na nivo dardi da ti e argument.
Автоматски споено мислење:


U pravo si deka nemaat ista krivica, megjutoa i ocekuvanjata ne im se isti. Ednite deklarativno se nacionalna partija, drugite ne. Sepak ne mi bese toa poentata, jasno e koj e pokriv od ovie 2. Tuku deka nie ne sakame treta opcija, i sme zadovolni so ovie. A kakvi se oni, dobro si gi opisal u primerot.
Мора да гласаш да изгледа демократски и воља на народот....:icon_mrgr: Кале одлучува битни работи, ситниците не се замара, има сепак зошто...

Јас убаво знам, само ти кажав дека е зацртано дека мора тоа да се заврши... Што не ти е јасно? Гледаш дека секаква обструкција е игнорирана, што друго требаше да направат? Јавно да го бојкотираа сега немаше да има смена на власт а пак исто ќе беше, ти реков, главни улици и цели згради не се попишани па ником ништа.... Еве ние надвор не се попишавме, ќе има точки да се оспори па ќе видиме што ќе биде од се тоа....
Автоматски споено мислење:

Не се исти. Едните го спроведуваат тоа (попис и име), а другиве се подржувачи, или меки спротиставувачи.
Тоа не е исто, ама реално е 60-40 кривица сдс-вмро. Не може да ми ги правите поштени вмро, кога истото го прават.
Ова ти е исто како да наидеш на сообраќајка во која што има повреден, и ти да можеш да помогнеш да преживее човеков. Но ти да фатиш магла, па човекот да умре.
Не си виновен тука? Крив е исклучиво тој што јја направил сообраќајката?
Епа овај МАГЛА што фатил е Мицко, се да му ебам.
Ти како хард кор опзиционер зашто бе не го испукаш заев или еве што не влезе у собрание кога влегоа? Што сакаш да направат повеќе од тоа што направија и што ќе сменеше?
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Прејако, губат твоите на избори - народот е мутав толку му сече, сите се исти, исто срање ќе биде.
- тепаат твоите на избори - народот си дојде по своето, не се сите исти дајте им шанса, ќе биде боље секако неможе полошо од претходно да биде.
Па освен некои ситни мали нијанси и мали незначителни разлики и навистина сите се исти, исто срање спаковано во различно паковање, арно ама некако сите партии си ги променија партиските бои (амбалажата). ВМРО од црвени прво се сменија во портокалова боја, а сега се во оние повеќе шарени нијанси, СДС од сини станаа црвени, ДУИ па станаа зелени ... :вонзем:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.533
Муртинското копиле многу јасно даде на знаење какви намери има, тој не ни криеше. Дпмне во тој момент беа последна линија на одбрана на се македонско, и му забија нож у грб на сопствениот народ.

Аххх НЕ.... Нож на народот му забија сите тие шарени куртони со се Апасиев што го донесоа муртинското копиле. Он си кажа све уште пред да биде избран, беше и во швицарска и таму кажа дека рамковен не е доволно и што ти не... И снимки видовте, и грујо ви кажа и цела дијаспора онаа нашата ви кажа и сите партиски структури на вмро ви кажаа и дел од десничарските ЕУ земји Орбан, Курц, и комшиите (Србија).... и пак на крај го гласаа огромен дел од народот и кога ни тогаш победи и не склопи самостојна влада му скоцкаа од калето и се случи се што се случи...
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Добар е овој Боди/Ингвар, од исмевање и уживање во поразот на СДС успеа насоката на дискусија да ја одведе да ставаме на кантар колку ДПМНЕ учествуваше во предавствата. Да го знаат од штаб што прави има заушки да му маваат до парламентарни избори.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Добар е овој Боди/Ингвар, од исмевање и уживање во поразот на СДС успеа насоката на дискусија да ја одведе да ставаме на кантар колку ДПМНЕ учествуваше во предавствата. Да го знаат од штаб што прави има заушки да му маваат до парламентарни избори.
Него и тие двете мрднати ги плаќаат од Бихачка,тоа е единствено објаснување
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Аххх НЕ.... Нож на народот му забија сите тие шарени куртони со се Апасиев што го донесоа муртинското копиле. Он си кажа све уште пред да биде избран, беше и во швицарска и таму кажа дека рамковен не е доволно и што ти не... И снимки видовте, и грујо ви кажа и цела дијаспора онаа нашата ви кажа и сите партиски структури на вмро ви кажаа и дел од десничарските ЕУ земји Орбан, Курц, и комшиите (Србија).... и пак на крај го гласаа огромен дел од народот и кога ни тогаш победи и не склопи самостојна влада му скоцкаа од калето и се случи се што се случи...
Патем, кај се сеа тие 8те, глас не им се чуе? Како земја да ги проголта...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
27 јуни 2019
Мислења
59
Поени од реакции
41
Да не беа шишарките, Шилеговача ќе губеше со по 25-30,000 гласа во Скопје
Затоа сеа у втор круг нема да знае кај да се крие :pos: Сарај и Чаир него му се гласовите, по другите општини само ботовите го гласаа. За неговиот мандат не памтам ја што смисли и измисли, и тоа што му го остави Коце у фиока не успеа да го направи.

И после некој ќе каже у мк нема 25% брача.. мало морген.
Ги гледаше ти снимките од граница за време на избори ? Колку косовари дојдоа да гласаат тука за Аљи и Зоки ?

Официјално во Карпош Стевчо оди во втор круг и со поддршката на вмро дпмне може да победи. Карпош го зема приматот на најглупа општина.
Ја искрено би го гласал него пред било кој у Карпош. За мене, Карпош пред и по Стефчо е многу подобар. Уште има луѓе што го сакаат а и се покажа тоа на избориве.

Ако Петре не го освои ниту Скопје, струмичаните треба доброволно да си отидат од СДСМ пред потполно да ја растурат и претворат во сељачка дпмне 2.0
Петре и втор мандат у Скопје ? Мало сутра... Завршено е со него, ништо нема направено за Скопје во овие 4 години. Исти проекти ги врти и оваа и прошла кампања, пред избори зема раскопа пола Скопје и демек прави нешто...

Ne ste svesni kakov rollercoaster se desaval vcera vo sds. Do 23:40 me ubeduvaa deka silegov pobeduva 5000 razlika vo sk. Takvo negiranje na realnosta ne sum videl dosega vo zivotot. Sigurno ima likovi sto uste si povoruvaat pobeduvame vo skopje, pobeduvame vo aerodrom, pobeduvame vo kumanovo, vo bitola... dodeka tazno gledaat kon prazen dzid.
Немаат мозок тие таму.. У 2016та или кога беа парламентарните избори, кога го бутаа Грујо... Толку беа убедени у победа, пуштаа статуси по фб "победа, тепавме, напред Зајко...", и на крај коа изгубија.. Ги бараа Американците да ги вадат од говна и да го уценуваат чичо Аљи.

... кој знае каков преокрет ќе направи сега во втор круг на локалниве избори има да вети, а богами финасира све живо и диво за ги добие сите други гласови за своите градоначалници!
Ништо не може да направи во втор круг... Скопје губат, Карпош губат, Куманово губат, Охрид губат, а ако изгубат и у Центар кај што се они стационирани.. Комотно нека дава оставка и нека препушта партија на друг од сдс.

Taka Firom bevme ,ama ne za site,ne za sekade. Plus privremena referenca. Sega mozoku sto sme za site i za sekade. Ova ko za pocetok.
Ali aj sto da ti objasnuvam, od kilometri ti se gleda kurtinskiot kapacitet.
Kjuti barem radiodifuzna taksa ne plakjame, mozese i poloso da bidi.
Не можеш да им објасниш на таквите, џабе се трудиш.. Ти вика у фаца дека сме биле фиром, дека сме го немале името и пред Зајко... У лична карта, пасош, возачка мене ми пишува МАКЕДОНИЈА, не гледам јас фиром да стои како што на новите стои северна вукојебина. И тоа што викаш... битно радиодифузна такса не плаќаме а тоа што убација зеленила и не знам што у сметките за вода, што поскапеа све живо и диво не е битно.. Платата идела нагоре ќе ти рече.

Еве го повторно и Шилегов со новата нивна фраза. Вмро го добило максимумот гласови, а сега во вториот круг Сдсм имало голем КОАЛИЦИОНЕН КАПАЦИТЕТ и очекувал да победи.

Абе само букаке за вас на 31ви октомври.
Не само тоа :pos: Имаше изјава дека у втор круг влагале со Данела нерешени.. сиротиот губи 8000 гласови уште у прв круг.

Нема да им се доволни два преса, сигурно едно пет-шест дневно, за да биде уште поголема провокација кон Македонците. Сепак, тоа нема да им го смени мислењето на некои (како на пример тие што живеат во Струга и гласаат за СДС).
Еднаш комуњар - секогаш комуњар :)

Во Куманово прееска славеа сдсм. Сиротиот Оливер играл и им се потпишувал на маици. Тоа им е таа стратегија. Демек се е океј. Позитивно, тепаат сигурно во втор круг. Порака примена, коалициониот капацитет најголем. Која беда се. И затоа ќе им се деси уште поголем потоп во втор круг.
Секогаш иста тактика.. може ќе пројде кај некоја будала шо знаеш.

Ништо не направил, со кур не мрднаа. Ништо, 0. Сите можни 5/6 активности ги започнаа сега, Август/Септември, пред избори. Демек еве глеј работиме. Се испуваа со нов асфалт и средување на постоечки улици. Толку.

Колку и да го мрзиш/мрзиме ВМРО у тоа време (2010 / 2016), колку и да кажуваме дека биле криминалци и краделе државни пари (краделе), колку и да биле дрски (биле многу, не смеел никој од страна да им каже ништо), колку и да биле моќни (биле..многу!) и све остало...

Абе живот имаше у Скопје бе. Не си од тука сам кажа, не знаеш. Да не прашуваме партиски послушници, туку обични граѓани кои имаат бизниси (мали/средни) и работат во Скопје. Продавници, локали, кафани, угостители, такси...

Странци доаѓаа, туристи доаѓаа за сите тие глупости од СК2014 да ги гледаат. Се шетаа по ресторани, хотели, барови. По Матки, Охриди, Маврово... Доаѓаа со фамилии, живо џабе им беше. 2 евра пиво 0.5Л у сред центар. За 15 евра ручек за 3ца. Дошле да прошетаат викендашки и поебале 1000 еур, цела држава ја виделе. Па секој викенд нови ќе ти доаѓаат. Дури еве, од фамилија која дошла тука, млади ликови од Австрија, уз бош муабет зошто дошле, викаат „абе малиот ни покажа на интернет градов демек чуден бил, почнале со споменици на секој чекор, па се решивме да дојдеме, 1 саат ни е со авион“.

Ради тие глупости на Грујо, имавме живот (економски). Да сеа има Ковид, ама и пред пандемијава, се осеќаше таа мизерност во Скопје. Одредени фаци у Вмро добија огромна моќ и го искористија правото мама да ебат на се. Али Вмро се мачкина кашлица у споредба со овие. Дрога, криминали, убијци, рекет. Најголемиот врв у моментов ни се нарко босови. Цела полиција ни е заглавена на бело и трева.
Тоа Скопје 2014та странците го исплатија 100 пати до сега... Не можеш тоа да им кажеш на овие затуцаниве. Дали му се свиѓа на некого тој проект или не е лична ствар, али дека донесе огромни пари - донесе. Мене лично ми се свиѓа делумно, малце мостовите ми се претерани со фигури и оние галиите за крај на светот, иако можеби добра замисла имале у тоа време... Кој ги знае.

Pa mnogu glupi se sovetnicive be.. Ako ti dojde nekoj graditel ti rece eve ti 10,000e za da glasas ZA u sovetot, ti zemi si gi parite, staj gi vo dzeb i glasaj protiv.. kaj kur ke znae deka si glasal protiv..
Автоматски споено мислење:
Не е баш така ко шо мислиш :)

Pa i da znae golem patlak.. kaj ke dokaze deka mi dal 10 bona
Не мора да докажува.. Ќе те претепаат на сред улица или ќе пројде некој на црвено и ќе ти ги наплати тие пари..

Не верувам дека Заев ќе им даде предвремени избори особено не сега после ваков налет на локалниве што имаа и плус Левица во подем. Он сеа све ќе направи за да ги прикаже градоначалниците на Вмро како неспособни и дека ништо нема да направат па тек после кога ќе почне незадоволството кај народот ќе даде предвремени избори, а знаејќи што партија се нема да треба да чека многу пред овие да се избламираат.

Нека не си праат бајрам на умот дека они нешто смениле сега или бутнале некого од власт, имаат уште многу муви да лапаат за да дојдат на власт, и тек тогаш е знак прашалник затоа што има многу фактори што играат улога.
Многу надеж имаш во твојов командант ;) А за давање.. секако нема да даде. 11 години опозиција малце ли е ? Па чекај да украде уше некоја паричка па после ќе бега и он од државава.

а ДУИ сигурно нема заради Тетово да ја напушти владата, знаат и они дека во таква состојба за првпат по 2008 ќе бидат опозиција, дури и да победат на вондредни избори, ВМРО нема да им ја прости 2017-та и кршењето на неформалниот договор “победник со победник“.
Сигурен си ? Тоа што било - било.. Ако има шанси да дојде на власт преку Аљи, они први ќе му трчаат таму у кабинет да го молат.. Политика е ова, не секојдневен живот па ајде ќе памтиме и враќаме од порано..

И ти мислиш твојов штаПски муабет поминува тек така кај народот?! Нели, народот е глуп, па или Курто или Мурто?!
Не бе друже, бајрам со паметот си правите!

Ај вие што верувате и така и така, ама што мислите дека други ќе ви поверуваат... :ROFLMAO:
За дпСмне гласаа со списоци на "сигурни" гласачи! Или тие на кои им обеќаваа(те) работа, или тие кои добија работа*! Нормален човек не би ги гласал ни последни да бидат!

*работа кобајаги негде клати врата, зимај плата!
Ти си правиш бајрам со паметот што го немаш... Грујо никој не можеше да го симне од власт у тоа време освен некој од надвор.. Ова сите убаво го знаат и знаеа и во тоа време, толку добро беше стациониран што можеше уште 20 години да седи на власт ВМРО. Соросче и американците од надвор ја ебаа мајката, зашто ? Зашто не им идеше у полза името Македонија, бараа некоја муртинска будала шо ќе го смени името и ќе влезе у Нато и ќе почне со Еу ( мало сутра шо би рекол шефот твој ). За ВМРО у тоа време не гласаа само тие шо беа вработени и на списоци, гласаа и нормални луѓе, тие приказни таму кај вас у сдс штаб можеш да си ги кажуваш. Само што ти немаш мозок за да сфатиш некои работи.. Џабе ќе вртам у круг само.

Kolku malce treba da se zaboravi se sto naprai vmro izminatite godini. Edni dobri rezultati, i site si se vratija vo jatotot. Se zaborai celoto nivno kumuvanje so vlasta, i za promena na ime, i se ostanato. Za zal niso cudno da e isplanirani ova. Zaev mirno kje si ja prepusti vlasta i kje si tera biznisi, otkako si zavrsi toa so si zavrsi. Vajda ne mislite deka ovaa garnitura na sds kje go apsi :)
Никој не заборава ништо ама изгледа дека и ти не се сеќаваш баш ? Кој го смени името и знамето на Македонија ? Вмро ? Кој смени сега пред година-две пак име на Македонија ? Вмро ? Кој не ги признава Македонците во Егејска и Пиринска Македонија ? Вмро ? Кој стави у лична карта "македонско / граѓанин на република северна вукојебина" ? Вмро ? Изгледа стварно малце треба да се заборави сето ова... вреќа брашно и пакет зејтин ?
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.044
Поени од реакции
19.642
Боди тој повлече гласови на СДС за да ти сега се надеваш дека ќе ти фрлат тендер. Сега што ќе те стрела тука јас не се мешам. Секој со свој памет. :icon_lol:
Не знам од кај испадна ова со тендерите за Бодидарма, а гледам често го кажувате. Кој ќе му фрли тендер на овој, жити сè? Едино може да му фрлат една 50 денарка за да купи салфети за во штаб, а со кусурот Орбит за него. Не заебавај. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom