Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.175
Поени од реакции
35.726
Еве го повторно и Шилегов со новата нивна фраза. Вмро го добило максимумот гласови, а сега во вториот круг Сдсм имало голем КОАЛИЦИОНЕН КАПАЦИТЕТ и очекувал да победи.

Абе само букаке за вас на 31ви октомври.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.479
Поени од реакции
2.341
Што памет треба да имаш за да живееш во Струга и да гласаш за СДС откако општината истите тие ја направија вештачки двојазична и Македонците малцинство...
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.161
Поени од реакции
17.960
Откако направија вештачка поделба која не ни мораа да ја прават, сега да се обединиме :D

Заев: Ја добивме пораката од народот, сега е најважно обединувањето
Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа. Народот сака да види подобри резултати, но од спротива се заканува злото. Ние сме борбата против злото. Сите ние, секој од нас, напиша попладнево премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев на неговиот фејсбук-профил по вчерашниот прв круг од локалните иозбори на кој ВМРО-ДПМНЕ досега освои 21 градоначалнички места, а социјалдемократите 9.

 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.545
Поени од реакции
7.251
Еве го повторно и Шилегов со новата нивна фраза. Вмро го добило максимумот гласови, а сега во вториот круг Сдсм имало голем КОАЛИЦИОНЕН КАПАЦИТЕТ и очекувал да победи.

Абе само букаке за вас на 31ви октомври.
Возрасна, полуписмена психофизички здрава и умствено инфериорна личност не би се осмелила да каже ваква срамотна работа. Само да видите на кое ниво се Шилегов и Заев. Лица со пречки во развој имаат каде-каде поголем интелектуален капацитет од овие двајца
 

Maksimot

Психијатриски случај
Член од
28 јули 2021
Мислења
277
Поени од реакции
289
Zborev za sutka.. Komradot Mahmut zema 18% od glasovite..
Ни бе мара. Они го сакале да го гласаат за од Амди братучедот ама пошто и Ливица и ИсДиЕс исто боја имат, го гласале за за научнико.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.023
Што памет треба да имаш за да живееш во Струга и да гласаш за СДС откако општината истите тие ја направија вештачки двојазична и Македонците малцинство...
А замисли да живееш во Крушево, да ти се посерат на државата, републиката,празникот и востаниците а ти да ги изгласаш во прв круг?
Победници за глупавост, дефинитивно.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
... не е тоа „работа“, туку дополнителна работа т.е. хонорарна работа!
затоа барем лично внимателна сум и не се залетувам во ентузијазмот на Апасиев, восхитена сум од негови настапи и дебати, но сепак со резерва впрочем спомнав дека можеби е само Тројански коњ, затоа треба дополнително во иднина да се докаже за тоа што се пљампа наоколу!
Stanuva zbor za nekakva ekspertiza sho mu ja naplatil. Vrska nema dali e dopolnitelna honorarna rabota ili ne e. Tolku kostala uslugata.
Detalite ne se poznati ama sumata kako suma ne e nesto nadvor od rangot na isplateni pari za uslugi kon nadvoresni sorabotnici.
Neka izlezat sdsm so dokazi deka ete obrabotuva za niv/protiv ila ne da mu se sveduva na muabet pred kooperacija.
Neopredeleniot narod e golem skeptik za promeni i levica so eden skandal mozi da zamini vo zaborav. Nemozi vmro i sds da imaat vzaemna korist od nea i dosega ako imaa nesto konkretno ke ja unistea na celo so Apasiev.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.790
Поени од реакции
15.695
https://www.expres.mk/nosele-glasachi-so-avtomobili-i-zagubile-270/?fbclid=IwAR2uwHDqpK1P237oAf1eaxv9NPvxaOXlOxlP5bTEjhbFT83JjoR3su6MkDQ

ај да се потсетиме дека СЈО имаше предмет за гласачите од Пустец, едно од наводно незаконските работи било што ги носеле на избори со комбиња.... џаба пишував дека секаде е така, ХДЗ од Србија носеше со големи бусови гласачи во Лика, па и дневници им даваше... а и на парламентарни избори прОливер со службен мерцедес носеше гласачка од Призрен да даде пријава и ги поништи изборите во Теарце , па се повторуваа изборите во Теарце...
Јасно, нам ни е логички на Локални да гласа само тој што живее Локално ТАМУ во моментот, ама ЗАКОНОТ не вика така, па во ист ден гласаа и тука и во Косово, а во нашето Кривосудство уште некаде лежи предметот за Пустец, иако го ослободија Темелко колку знам...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.502
Поени од реакции
34.611
Stanuva zbor za nekakva ekspertiza sho mu ja naplatil. Vrska nema dali e dopolnitelna honorarna rabota ili ne e. Tolku kostala uslugata.
Detalite ne se poznati ama sumata kako suma ne e nesto nadvor od rangot na isplateni pari za uslugi kon nadvoresni sorabotnici.
Neka izlezat sdsm so dokazi deka ete obrabotuva za niv/protiv ila ne da mu se sveduva na muabet pred kooperacija.
Neopredeleniot narod e golem skeptik za promeni i levica so eden skandal mozi da zamini vo zaborav. Nemozi vmro i sds da imaat vzaemna korist od nea i dosega ako imaa nesto konkretno ke ja unistea na celo so Apasiev.
...џокерот се држи до крај, прво се блефира!
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.652
Поени од реакции
7.548
...џокерот се држи до крај, прво се блефира!
Да дека Заев во моментов е во налет и затоа се труди да не ги открие сите карти и си ги штеди силите. :pos:
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.640
Поени од реакции
27.880
Единствена шанса на СДСМ да избегне дебакл на локалниве е да го врбува Bodhidharma да агитира за ВМРО до вториот круг.
А уште бијонс да му се придружи и веќе глас нема да земат
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom