Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503

...тој земјоделците ги утепа без субвенции, го уништи земјоделието во МКД, нема извоз, нема гарантирана цена, ти ситнишеш за некој таму воздух македонски, па нели рече „додека ме држи паметот“... што сакаш понатаму, све е оправдано понатаму... и Име и Устав!



... кој знае каков преокрет ќе направи сега во втор круг на локалниве избори има да вети, а богами финасира све живо и диво за ги добие сите други гласови за своите градоначалници!
A taka.
Sto i da kaze e laga.
Zatoa negovite komentari za Levica treba da se zimaat so mega ogromna doza na neveruvanje.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
Да да секако, лично знам преку 30 40 души неутрални или што гласале за сдс дека ќе гласаат за него. Плус Левица не кандидира градоначалник, па 90% од нивните гласови ќе бидат за Борче секако.
А и имаме 1 независен кандидат, што ќе влече од сдс гласови, отприлика 1к. Плус овие лдп дом имаат и тие ќе влечат.
Јас дури мислам има шанса и за во прв круг победа.
Ама сум погодил до последно, алал да ми е, Неџат гомна да јаде:kuracc:

Борче има сам 22к, од вмро листата 19к, а од Левица 3к. Значи јасно е тука за кого гласаја од Левица.
Па и Жаре до децимал сум го погодил:D, 1000 и нешто гласа имаше. Лдп 500 600 и ете ја победата во прв круг.
 
Последно уредено:
Член од
18 април 2010
Мислења
2.632
Поени од реакции
3.506
Каков потоп направи Тимчо во Аеродром, свака част, имам нова колешка, хардкор вмровка од аеродром 25 години прееска се заебававме цел ден. :D :D Стварно овој од сдсм имал обид за убиство напраено порано нешто такво?:cautious::cautious:
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.186
Поени од реакции
19.264
Sto se desi u gjorce?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
A taka.
Sto i da kaze e laga.
Zatoa negovite komentari za Levica treba da se zimaat so mega ogromna doza na neveruvanje.
... знам дека така ќе ме насочиш „те прочитав“,
ЗЗ фино постави две спротиставени прашања на Апасиев „кажи дали е вистина или шпекулација“,но нема повратен одговор, знаеш што значи таков одговор на молчење на тоа што ете може е вистина или лага?
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
... знам дека така ќе ме насочиш „те прочитав“,
ЗЗ фино постави две спротиставени прашања на Апасиев „кажи дали е вистина или шпекулација“,но нема повратен одговор, знаеш што значи таков одговор на молчење на тоа што ете може е вистина или лага?
Ти стварно не си во ред. Си слушнала за реторско прашање? И не се секирај, имаше одговор, само за вакви ко тебе не вреди да го барам, пошто и да ти нацртам пак со главата в ѕид ќе одиш. Изгуби се од темава, не е за тебе, не се бламирај.

"Тоа е исто како јас да ве прашам итн итн"...да имаше мозок ќе сфатеше, ама немаш.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293

Во општините Маврово и Ростуше и во Центар Жупа ќе се гласа отпочеток, бидејќи излезноста била помала од една третина од запишаните гласачи, соопшти вечерва ДИК.



Ова го покажува егзодусот на населението од овие простори кои својата егзистенција ја бараат надвор од државата.
 
Член од
11 август 2017
Мислења
395
Поени од реакции
328
Ама сум погодил до последно, алал да ми е, Неџат гомна да јаде:kuracc:

Борче има сам 22к, од вмро листата 19к, а од Левица 3к. Значи јасно е тука за кого ласаја од Левица.
Па и Жаре до децимал сум го погодил:D, 1000 и нешто гласа имаше. Лдп 500 600 и ете ја победата во прв круг.
Кој филм му беше на Жаре дека ќе имал 3 советници? :pos:
На многу избирачки места во Прилеп се познаваше дека дел од гласовите на Борче се од Левица. На Локалните во 2017 мислам сдсм имаше околу 20.000 гласови. какво фијаско :D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.952
Такој ми прдна на гузицу, гледам те тупиш га како у време на избеглицу Грују ми смо биле светлосни године напред сг овија не уназадиле..
Tolku razbiras. Bitno bugarski zede i sega kako blagonadezen bugarin ni prodavas tuka madinja za bubrezi kao demek ete se snajde, bugar se pisa. Golem kur si napravil
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
Кој филм му беше на Жаре дека ќе имал 3 советници? :pos:
На многу избирачки места во Прилеп се познаваше дека дел од гласовите на Борче се од Левица. На Локалните во 2017 мислам сдсм имаше околу 20.000 гласови. какво фијаско :D
Реално Жаре со овие резултати му помогна на Дпмне многу. Лани разликата беше 100 гласа, сега 7500, потоп.

Вакви порази немале ни ко беше најјакото дпмне со Марјан и противкандидат беше Хари.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
Гледајте ја бедава на 24 каналот.
Од 0-0 се почнувало во вториот круг, немало потреба од славење во ВМРО.
Класична беда, ќе се расплачат ама глупирањето мораат да го истераат.
Автоматски споено мислење:

Реално Жаре со овие резултати му помогна на Дпмне многу. Лани разликата беше 100 гласа, сега 7500, потоп.

Вакви порази немале ни ко беше најјакото дпмне со Марјан и противкандидат беше Хари.
Имаше еднаш 12к+ победа на Мацко.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
Според пресметките на „360 степени“, врз основа на денешните податоци од ДИК до 15 часот, ВМРО-ДПМНЕ има 285 077 гласа на советничките листи, а СДСМ 235 690, ДОМ/ЛДП 23 906, а Беса 25 413 гласа

ВМРО-ДПМНЕ - 285 077 гласа
СДСМ+ДОМ/ЛДП+БЕСА = 285 009 гласа

o_O
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom