Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.675
Кога можел Павле Трајанов, со двајца без тројца членови или оние партии со по 1 гласач:icon_mrgr:зошто да не и Кајгана партија.
Слоганот може да биде „Омлет за секој“ :icon_mrgr:
Џабе омлет, зејтинот е скап.
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
681
Поени од реакции
1.701

Maksimot

Психијатриски случај
Член од
28 јули 2021
Мислења
277
Поени од реакции
289
Од оваа анкета очекувам втор круг Тимчо против Весна. Сите комуњари што биле прашани, кажале за дека ќе гласаат за идиотот неписмен, а од овие 24% што не кажуваат/не знаат ќе гласаат за левица. Според мене, 65% Весна, 35% Тимчо ќе добијат од неопределените, на крај ќе биде прилично тесно.
 

Attachments

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
^^ Од тие што не кажуваат/не знаат 60%+ не ни излегуваат на гласање. Локалниве избори обично и пониска излезност имаат во споредба со парламентарните.
 
Член од
11 август 2017
Мислења
395
Поени од реакции
328
Од оваа анкета очекувам втор круг Тимчо против Весна. Сите комуњари што биле прашани, кажале за дека ќе гласаат за идиотот неписмен, а од овие 24% што не кажуваат/не знаат ќе гласаат за левица. Според мене, 65% Весна, 35% Тимчо ќе добијат од неопределените, на крај ќе биде прилично тесно.
има анкети за другиве градови???
 

Maksimot

Психијатриски случај
Член од
28 јули 2021
Мислења
277
Поени од реакции
289
има анкети за другиве градови???
Најдов само за Скопје, Куманово, аеродром, Охрид.
Автоматски споено мислење:

IMG_20210922_211417.png

Овој Влатко, дали е фамилија со Илчо Захариев?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.638
Поени од реакции
7.509
Значи според оваа статистика Левица ќе има 3800 гласа, ставам 1000ка дека ќе имаат над 5000 гласа.

Од ова само на ЛДП-ДОМ и ТМРО % ми изгледаат горе доле реално. Другите се штелувани. Верувам дека и на ДПНЕ и СДС биле пониски % и им се подигнати за да не изгледаат како пацери.
 

Maksimot

Психијатриски случај
Член од
28 јули 2021
Мислења
277
Поени од реакции
289
Значи според оваа статистика Левица ќе има 3800 гласа, ставам 1000ка дека ќе имаат над 5000 гласа.

Од ова само на ЛДП-ДОМ и ТМРО % ми изгледаат горе доле реално. Другите се штелувани. Верувам дека и на ДПНЕ и СДС биле пониски % и им се подигнати за да не изгледаат како пацери.
По мене Левица ќе има 20%. Сдс ќе има 33%, Вмро ќе има 45%
 
Член од
31 мај 2019
Мислења
188
Поени од реакции
542
Aнкета: Во Општина Карпош најпопуларен е Стевче Јакимовски

За некое време вака ќе биде и за Груевски на парламентарни избори
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Aнкета: Во Општина Карпош најпопуларен е Стевче Јакимовски

За некое време вака ќе биде и за Груевски на парламентарни избори
Просто ми е неверојатна оваа анкета дека Јакимовски е најпопуларен во избор за градоначалник на Карпош. Ако е реална ондак несомнено Јакимовски во втор круг ќе тепа. А во советот како и во повеќето локални совети во Скопје ќе биде калакурница.

Покрај Куманово кое мислам дека ќе го изгубат, ако го изгубат и Карпош тоа ќе биде сериозен удар за нив.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Просто ми е неверојатна оваа анкета дека Јакимовски е најпопуларен во избор за градоначалник на Карпош. Ако е реална ондак несомнено Јакимовски во втор круг ќе тепа. А во советот како и во повеќето локални совети во Скопје ќе биде калакурница.

Покрај Куманово кое мислам дека ќе го изгубат, ако го изгубат и Карпош тоа ќе биде сериозен удар за нив.
Нелогична е анкетава. Стефче и Оливер заедно имаат 42%, а листите на вмро и гром заедно имаат 30%. Огромна е разликава. Јас мислам дека душко и дечкото од левица ќе одат во втор круг. Стефчо е ултранепопуларен во карпош, а вмро никогаш не ни имало јако гласачко тело таму. Интересно би било дали вмро би ја поддржило левица во таков втор круг. Доколку левица земе толку голема и богата општина ќе ја искористат како платформа за огормна експанзија, поготово во ск. Особено што карпош заедно со аеродром веројатно се двете општини кои најлесно се работат. Само не треба да си дебил или криминалец.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.191
Поени од реакции
19.275
Анкети фрчат 24/7, се убедува членството да гласа. Првава ми е апла сус, вторава може да е малку пореална.



Анкета спроведена врз 1.012 испитаници, а реализирана од страна на ИПСОС.
Од анкетираните најавиле дека ќе излезат да гласаат 56%, а би гласале вака:

ВМРО-ДПМНЕ - 33%
СДСМ - 26%
ЛЕВИЦА - 12.4%
ДУИ - 9.8%
АЛИЈАНСА И АЛТЕРНАТИВА - 8.8%

Коалиција ВМРО /АА/А - 41.8 %
Коалиција СДС/ДУИ - 35.8%
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom