Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Карпошани мината година на парламентарните избори се одлучија да му дадат силна подршка на господинот Заев и Касами со нивниот концепт едно општество за сите. Така да они треба да бидат првите заедно со Центарци што ќе ги жнеат придобивките на тој концепт кој го избраа.
Мешаш баби и жаби.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.166
Поени од реакции
8.800
Зар навистина Наташа е пак кандидат за градоначалник на Битола?? Еден човек нема што не плука по неа. Ако победи пак се селам во Италија.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Зар навистина Наташа е пак кандидат за градоначалник на Битола?? Еден човек нема што не плука по неа. Ако победи пак се селам во Италија.
100% ќе добие СДСМ во Битола....едноставно немаат противник....ќе ги потплатат сите ѓупци + партиската машинерија/вработените во РЕК и се останато ќе придонеси за тоа.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Све ќе бкде наместени избори само бројките им се важни за да местат

Sent from my Samsung Note 20 Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.952
Зар навистина Наташа е пак кандидат за градоначалник на Битола?? Еден човек нема што не плука по неа. Ако победи пак се селам во Италија.
Cisto od radoznalost vo slucaj da imam propusteno nesto, no kakva vrska imas ti so Bitola i koj ke bidi gradonacalnik?
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.166
Поени од реакции
8.800
Cisto od radoznalost vo slucaj da imam propusteno nesto, no kakva vrska imas ti so Bitola i koj ke bidi gradonacalnik?
Ме интересира. И не ми се верува дека пак се кандидирала. Да продолжи со спиење уште некоја година.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.952
Ме интересира. И не ми се верува дека пак се кандидирала. Да продолжи со спиење уште некоја година.
Abe i mene me interesira koj ke bidi gradonacalnik na Zletovo ama ne do tolku za da emigriram :toe:.
P. S momentalno verojatno povekje me interesira koj ke bidi na Zletovo odkolku vo Bitola, vaka iskreno.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Ме интересира. И не ми се верува дека пак се кандидирала. Да продолжи со спиење уште некоја година.
Kolku i da e nekoj kandidat otepan od gospod ako stojat mokni partii zad nego (vo slucajov vladeackite SDS/DUI) sekako deka ke bide favorit so ogromni sansi za pobeda. Kako sto i ovde vo Skopjevo susumigata Silegov najverojatno pak ke pobedi i na ovie lokalni izbori, sekako so pomos na glasovite na Albancite, Romite i.t.n.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.166
Поени од реакции
8.800
Kolku i da e nekoj kandidat otepan od gospod ako stojat mokni partii zad nego (vo slucajov vladeackite SDS/DUI) sekako deka ke bide favorit so ogromni sansi za pobeda. Kako sto i ovde vo Skopjevo susumigata Silegov najverojatno pak ke pobedi i na ovie lokalni izbori, sekako so pomos na glasovite na Albancite, Romite i.t.n.
Дно, очај од држава.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.623
Поени од реакции
7.654
Kolku i da e nekoj kandidat otepan od gospod ako stojat mokni partii zad nego (vo slucajov vladeackite SDS/DUI) sekako deka ke bide favorit so ogromni sansi za pobeda. Kako sto i ovde vo Skopjevo susumigata Silegov najverojatno pak ke pobedi i na ovie lokalni izbori, sekako so pomos na glasovite na Albancite, Romite i.t.n.
A замисли да кандидираат нешто вакво.
 
Член од
12 мај 2021
Мислења
110
Поени од реакции
223
Тешко разочарување, сигурно Наташа и Теута станале шема, па одат по исто темпо :)
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.166
Поени од реакции
8.800
Тешко разочарување, сигурно Наташа и Теута станале шема, па одат по исто темпо :)
Добро постојат зар такви ненормални ликови што пак ќе ја гласаат Наташа? Не верувам да се многу. Ама да, притисокот...
 
Член од
24 август 2017
Мислења
308
Поени од реакции
722
Добро постојат зар такви ненормални ликови што пак ќе ја гласаат Наташа? Не верувам да се многу. Ама да, притисокот...
Не само шо постојат на жалост и мнозинство се :uzi:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
100% ќе добие СДСМ во Битола....едноставно немаат противник....ќе ги потплатат сите ѓупци + партиската машинерија/вработените во РЕК и се останато ќе придонеси за тоа.
Епа затоа ќе станете град со помалку жители од број на постови што имаш на овој профил + Вајсмилер...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom