Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

 • СДСМ

  Гласови: 17 7,2%
 • ВМРО-ДПМНЕ

  Гласови: 65 27,4%
 • ЛЕВИЦА

  Гласови: 108 45,6%
 • ДУИ

  Гласови: 6 2,5%
 • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

  Гласови: 2 0,8%
 • БЕСА

  Гласови: 2 0,8%
 • ДПА

  Гласови: 1 0,4%
 • Друга партија (ќе пишам за која)

  Гласови: 13 5,5%
 • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

  Гласови: 23 9,7%

 • Вкупно гласачи
  237
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 септември 2021
Мислења
25
Поени од реакции
19
Da vi se namocam u kandidatite usrani da vi se namocam! 30 godini pominaa I uste li ne sfativte be debil4inja?????

Makedonche koga kje stanesh Makedonec?!?!?!??!?!??!??!??!
 

ahil

м-р
Член од
11 јули 2005
Мислења
618
Поени од реакции
612
Претпоставувам дека Муцунски барем живее во Аеродром, затоа што би било голем срам некој роден во Берово што не ни живее во Аеродром да биде кандидат за градоначалник.
Вториот проблем е, како што веќе кажа @VardarVoSrceto, он е еден од најадекватните луѓе во ДПМНЕ и сигурно ќе има долга (и веројатно успешна) политичка кариера, но дали градоначалничка позиција спаѓа во тоа? Хммм, ако да речеме победи и истера мандат во кој што стварно ќе се види дека нешто сработил и би стекнал доверба кај граѓаните за пак да го сакаат за градоначалник и во наредниот мандат? - Супер, никој нема ништо да му замери. Но ако го местат за градоначалник само колку на крајот од мандатот да му пишува во CV дека бил градоначалник? - Нека се гонат во пичку матер тогаш.

Во секој случај интересен избор на ДПМНЕ (ако е стварно он кандидатот), и многу ме интересира ќе изјавува наредниов период, дали ги знае проблемите што ги има општина Аеродром и што би направил за да ги реши.
Го знам од факултет, не знам точно каде живее ама долги години е во Скопје. Најмалку од 2007ма, дали во меѓувреме бил некаде во странство не знам.
Се сложувам дека нема ништо приватно работено (едно време Грујо кандитираше само учители и доктори) и што би рекол еден поранешен кандидат за градоначалник на Радовиш, дека овие повеќе пари од неколку плати немаат видено а не па да управуваат со милионски буџети.
Тоа дека е културно и воспитано дете е точно, ако не се лажам татко му е бил амбасадор (мислам во Канада) и одржуваше убави односи со голем дел од професорите, најповеќе на име на татко му.
 
Член од
11 август 2017
Мислења
313
Поени од реакции
234
Левица оди и со советничка листа во Струга, носител Јована Мојсовска.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.907
Поени од реакции
7.289
Не разбирам уопште како може толку луѓе да има што ќе гласаат за СДСМ (па и за ВМРО).
партиските пултрони и нивните семејства, не за џабе имаме толкава бројка у администрација, водовод и остали дејности клати врата зимај плата
глеаш шо вика [mention]Божино [/mention] немале Левица сигурни гласачи, на вмро и сдсм у аманет им се остаени, жално е што многу луѓе за минималец се продадоа па упте им врбуваат по 10 и јаче гласали да обезбедат па уште неутрални да им најдат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 ноември 2011
Мислења
1.191
Поени од реакции
1.204
Да знаете што се Фреди искупи со кешот од Биси... ехееее
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.927
Поени од реакции
17.990
Ова е истиот Тимчо?

Или за кампањата друг филм ќе тераме?

241699673_2008373195994076_4989405731500614193_n.jpg
Автоматски споено мислење:

Добар доктор, сега со епидемијата има добар глас кај цел град, културен, достапен беше на сите. Затоа и го кандитираа, убедливо најдобро стои во градот од цело дпмне. Е сега колку е паметно единствениот епидемиолог сред епидемија да стани градоначалник тоа е друг муабет.

Дамка му е брат му Зоран, екс министер за одбрана, земјоделие, директор на РЕК во најдоброто време на дпмне ама треба да биде многу тесен резултатот на крај.
Таков е трендот.
Од доктори грдоначалници.
Охрид два мандати добри доктори - од две различни партии, можда и трет мандат ќе видиме (не дај боже)...
Штип со доктор и сигурно уште некој имаше.Па и министерот.

И губат сите.Добиваме ем полошо здравство, ем полоши општини и министерства.
 

Maksimot

Психијатриски случај
Член од
28 јули 2021
Мислења
238
Поени од реакции
252
Прашање до Прилепчани: Што мислите за Борче и дали може да победи? Од овие што ги понуди вмро, овој на најасален ми личи.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
1.545
Поени од реакции
2.814
Прашање до Прилепчани: Што мислите за Борче и дали може да победи? Од овие што ги понуди вмро, овој на најасален ми личи.
Победа со 3к гласа минимум разлика
 
Член од
1 април 2018
Мислења
1.545
Поени од реакции
2.814
Значи има добри шанси да зема гласови од неутралните/левица?
Да да секако, лично знам преку 30 40 души неутрални или што гласале за сдс дека ќе гласаат за него. Плус Левица не кандидира градоначалник, па 90% од нивните гласови ќе бидат за Борче секако.
А и имаме 1 независен кандидат, што ќе влече од сдс гласови, отприлика 1к. Плус овие лдп дом имаат и тие ќе влечат.
Јас дури мислам има шанса и за во прв круг победа.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
4.605
Поени од реакции
17.320

Maksimot

Психијатриски случај
Член од
28 јули 2021
Мислења
238
Поени од реакции
252

А интегра од попо/пастиро има поднесоа кандидатури за градоначалници?
Автоматски споено мислење:

Овој наместо оставка и во затвор бидејќи во своја канцеларија тепаше човек кој го опцул на улица, тој лабаво си истера цел мандат како градоначалник од СДСМ и сега пак се кандидира, ама преку ДОМ и ЛДП. :LOL:

Курто Дудуш наместо со СДСМ, оди со ДОМ и ЛДП на избори во Шутка
Лдп да ти биле баш либерални.
Слободата на тепање е основно човеково право - ЛДП
 
Член од
11 август 2017
Мислења
313
Поени од реакции
234
Liberalno Demokratska Mladina-LiDeM
36 мин. ·

•Младите се нашата сегашност и клучот за успех, а тоа го докажува генералната секретарка на ЛиДем која овие локални избори е кандидат за градоначалничка на општина Куманово. Теодора Димитровска е најмладиот кандидат за градоначалник од страна на "Движењето ОДЛУЧНО ЗА ПРОМЕНИ"-коалиција на ДОМ и ЛДП.

✔️
Младите заслужуваат да бидат на клучните позиции и да донесуваат политички одлуки, рамо до рамо со сите други.
И посакуваме успех на Теодора.пс - лпд опасно игра на избориве :LOL:
 

Attachments

Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom