Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

 • СДСМ

  Гласови: 17 7,2%
 • ВМРО-ДПМНЕ

  Гласови: 65 27,4%
 • ЛЕВИЦА

  Гласови: 108 45,6%
 • ДУИ

  Гласови: 6 2,5%
 • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

  Гласови: 2 0,8%
 • БЕСА

  Гласови: 2 0,8%
 • ДПА

  Гласови: 1 0,4%
 • Друга партија (ќе пишам за која)

  Гласови: 13 5,5%
 • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

  Гласови: 23 9,7%

 • Вкупно гласачи
  237
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
965
Поени од реакции
2.737
Која е таа еуфорија кога у град Скопје имаат 15к помалце…
а бе со душа ги чекам парламентарните


Sent from my iPhone using Tapatalk
Победа во прв круг во Аеродром, Кисела Вода, Бутел, Гази Баба и Ѓорче Петров а до вчера цело Скопје имаше сдс градоначалници
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.884
Поени од реакции
7.267
Победа во прв круг во Аеродром, Кисела Вода, Бутел, Гази Баба и Ѓорче Петров а до вчера цело Скопје имаше сдс градоначалници
упорен си нема што ама ке ви се акне од глава само нека дојдат парламентарни па да ја осетите еуфоријата


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
965
Поени од реакции
2.737
упорен си нема што ама ке ви се акне од глава само нека дојдат парламентарни па да ја осетите еуфоријата


Sent from my iPhone using Tapatalk
Факти се тоа, ќе дојдат парламентарни и точно ќе ја осетеме еуфоријата со победа како сега што се победи!
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
231
Поени од реакции
184
Која е таа еуфорија кога у град Скопје имаат 15к помалце…
а бе со душа ги чекам парламентарните


Sent from my iPhone using Tapatalk
шо лафиш море кои 15к, ти изгледа само од либертас береш инфо
rez.png
rez2.png
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
1.490
Поени од реакции
5.273
1400 гласа има Гоце, ќе го врбуваат сега...
Тие 1 400 дали 14 ќе го послушаат. Не е ова сдс/дпмне/дуи/ааааааа за веднаш сите да гласаат за кого им рече. Повеќето гласови му се заради тоа што беше симпатичен на дебатите и ги дупеше курто и мурто. Моментално пред друга врата тропаат.

1634666270205.png
 
Член од
14 август 2018
Мислења
1.377
Поени од реакции
2.546
Гласај за ВМРО ДПМНЕ де. Така ќе го срушиш Заев.
Многу некако го потценувате Меѓународниот Фактор.
Многу кратко памтење имате штом заборавивте дека ЕУ и САД се тие кои го турнаа Груевски од власт.
Народ не го турна.
ОК е Апасиев само да води малку поприземна политика и ќе биде топ алтернатива.
И ти мислиш твојов штаПски муабет поминува тек така кај народот?! Нели, народот е глуп, па или Курто или Мурто?!
Не бе друже, бајрам со паметот си правите!
Ај вие што верувате и така и така, ама што мислите дека други ќе ви поверуваат... :ROFLMAO:

За дпСмне гласаа со списоци на "сигурни" гласачи! Или тие на кои им обеќаваа(те) работа, или тие кои добија работа*! Нормален човек не би ги гласал ни последни да бидат!

*работа кобајаги негде клати врата, зимај плата!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.133
Поени од реакции
26.750
И како сега без службеното возило Максим ќе ги убеди овие шо гласаа за Тони Михајловски да гласаат за Максим во втор круг?
Како ќе вози он во градот? :(
А бе ајде, тежок хендикеп.
Лол.

Мислам, крајно ретардиран потег да му ја земат колата, тешки патетики, но не гледам како тоа ќе му одмогне или нешто...
 
Член од
5 август 2016
Мислења
283
Поени од реакции
207
Знае некој колку ќе бидат платени членовите на избирачките одбори?
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.300
Поени од реакции
8.278
Тие 1 400 дали 14 ќе го послушаат. Не е ова сдс/дпмне/дуи/ааааааа за веднаш сите да гласаат за кого им рече. Повеќето гласови му се заради тоа што беше симпатичен на дебатите и ги дупеше курто и мурто. Моментално пред друга врата тропаат.

Прегледај го приврзокот 310458
Според проекциите за новиот состав, нема повеќе да има моќ во советот, вмро со левица и независни ќе има мнозинство. Така да, џабе ќе пушат, изгубен им е Охрид, само полошо можат да направат.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
22.786
Поени од реакции
64.841
Неџат се јавил бе, оти не кажувате:pos:
Кога ќе прокопаш малце по коментарите под постов, значи настрана ги тргаме оние што го тролаат Неџо, имаш озбилни луѓе кои сеуште мислат дека народот е глуп и примитивен што не ги препознале добрите политики на власта...

Овие ни егзорцизам не ги спасува :popce:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom